Pomysl

Urson / 2007-05-22 13:07
Pracuje w UK jako grafik komputerowy. W niedlugim czasie zamierzam wrocic do kraju dalej pracujac dla firmy w UK. Typ mojej pracy nie wymaga stalej obeconsci w biurze.
Moje pytanie dotyczy rodzaju zatrudnienia. Opcje sa dwie - moglbym zalozyc jednoosobowa firme albo dalej pracowac jako "pracownik firmy". Narazie niestey raczkuje na tym polu wiec szukam porad. Za kazda bede wdzieczny.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
22xx / 83.19.104.* / 2007-06-22 09:49
Wybacz mi, że nie odpowiem Ci na nurtujący Cię problem. Mam natomiast prośbę innego rodzaju. Proszę Cię, jeżeli nie sprawi to kłopotu, o krótką informację na następujący temat. Mój syn otrzymał propozycję pracy w UK na stanowisku grafika komputerowego. Ma kilkuletnią praktykę w tym zawodzie w Polsce w firmie reklamowej. Zna wiele specjalistycznych programów, opracowywał samodzielnie materiały reklamowe, banery itp. Jego portfolio wysoko ocenili przyszli pracodawcy. Proponują mu 14500 funtów/rok (chyba brutto) - bo piszą, że od tego trzeba odjąć podatek. Syn zna język angielski w stopniu więcej niż komunikatywny. Nie był wcześniej za granicą. Mieszkałby z jednym z trzech Polaków zatrudnionych w tej firmie. Pytają się, jakiej płacy by oczekiwał. Proszę Cię o informację, czy zaproponowana przez nich płaca jest niska - wysoka? jak na realia w UK? Jakiej wielkości są potrącenia z płacy brutto? Jakie są średnie koszty utrzymania? Odpowiedz, proszę Cię, na te pytania. Syn obecnie pracuje w Polsce w firmie reklamowej jako grafik komputerowy. Ma 27 lat. Wyjeżdżając do UK musiałby się zwolnić z tej pracy. Mam obawy - jeżeli w UK mu nie wyjdzie, zostanie bez pracy. Proszę Cię o kilka zdań komentarza. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Mój adres: dmaleta@op.pl
SPRAWA PILNA.
inco / 2007-07-20 12:51
witam, pozwolicie że się wtrące..

hmmm.. a jakie to firmy, że tak z ciekawości zapytam, moglibyście mi powiedzieć? :)

Co do 14500 funtów/rok, to zależy od tego co ma robić dana osoba. Czy jest to WebDesigner, czy ilustrator/rysownik, czy grafik 3d. Polecam zerknięcie na monster.co.uk i przeanalizowanie ofert jakie tam są (podawane są z wynagrodzeniem).
Inna kwestia, to czy jest to stawka na okres próbny, czy za mieszkanie płaci firma itd.
Podejrzewam że przy takiej kwocie, jeśli przyjdzie mu opłacić mieszkanie i się utrzymać to zarobi tyle samo co w kraju. Ale zakładam, że to oferta na okres próbny i będzie można ją za 3 miesiące renegocjować. A praca w UK daje większe możliwości niż w PL, a jeśli naprawdę jest tak dobry to nawet jeśli mu nie wyjdzie tam, to po powrocie znajdzie zatrudnienie. Ja bym zaryzykował.

Urson -> a czemu chcesz założyć firmę? co Ci to da poza opłatami?

Najnowsze wpisy