Forum Forum inwestycyjneFundusze

zloto dobrym pomyslem? krzysiek29 moze ty masz pomysl?

zloto dobrym pomyslem? krzysiek29 moze ty masz pomysl?

skomentuj
lukaszn19 / 2007-11-23 03:56
co sadzicie o inwestycji w fundusze inwestujace w zloto prognozy dla dolara dalej sa pesymistyczne i to nawet bardzo co oznacza ze zloto dalej bedzie roslo, na besse to chyba najlepsze lekarstwo (a jezeli wazji to wieksza korekta nie bessa to dalej mysle o indiach lub brazylia rosja itp.)
Wyświetlaj:
miki3d / 2007-11-23 12:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przykro mi, na fundusz Investors Gold się nie załapiesz, bo jest funduszem zamknietym. BRML Gold Fund to fundusz inwestujący w akcje spółek z sektora metali szlachetnych.

Sztabek, czy monet bulionowych nie polecam, gdyż kupuje się je drogo jako złoto, a sprzedaje w cenie złomu czyli za 30% wartości.

Wyjątek stanowią monety i sztabki kolekcjonerskie. One są skupowane przez NBP oraz kolekcjonerów. Ich wartosć jest podwójna: cena złota oraz wartość z tytułu unikalności. Np. monety z kolekcji NBP sprzedawane są niemal jedynie w formie subskrypcji.

W bliższej przyszłości w Xelionie może pojawić się polisa strukturyzowana oparta na kursie złota. Nie mamy jednak żadnych szczegółów. Tym nie mniej to jest struktura, więc na kokosy nie należy liczyć.
krzysiek29 / 2007-11-23 07:53 / Uznany Gracz Giełdowy
wiec widzisz co sie dzieje jen dalej sie umacnia kolejny opor 103 do dolara i jakos nie widac powrotu. a co do zlota teoretycznie masz racje i takie sa prognozy na wzrosty zlota ale w wyniku tych spadkow nawet produkty ML GOLD IMINING leca w dol szykuje sie bessa a mozna powiedziec ze juz jest a to jest ostatnie stadium hossy czyli rosna towary i surowce a po tym co jest wszystko leci. rynki Rosji, brazyli, indi napewno sa perspektywiczne ale nalezy przeczekac te zle czasy mozliwe ze to potrwa nawet kilka lat. przeciez wiesz jak dzialaja kredyty
lukaszn19 / 2007-11-23 13:07 / Tysiącznik na forum
czyli lepiej nie wchodzic w zaden fundusz a jest cos w co mozna zainwestowac i nie stracic ale zyskac (pewnie lokaty juz tylko zostaja)
lukaszn19 / 2007-11-23 13:08 / Tysiącznik na forum
a myslalem ze te zloto to bedzie dobry pomysl ale bessa wieksza sie szykuje a czy da zarobic sie na bessie
miki3d / 2007-11-26 15:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na wypadek wojny to najlepszy pomysł. Jak bomby trafią w serwery GPW, a najeźdźcy spowodują, że będziesz musiał spakować dobytek i uciekać, to jedyny tówj majątek może stanowić sztabka złota w kieszeni ;)
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy