Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kłopot z kredytem we franku? Zobacz, co grozi ci ze strony banku i jak możesz się bronić

Kłopot z kredytem we franku? Zobacz, co grozi ci ze strony banku i jak możesz się bronić

Wyświetlaj:
gosciniak / 89.65.132.* / 2015-02-15 11:02
jezeli banki zarobily okolo 15 mld zl to maja z czego rozliczyc sie i oddac co do nich nie nalezy nadal biora wysokie odsetki oplaty za ubezpieczenie kredytu oplata za oplaty itd itd tylko biora a kiedy rzad skontroluje te banki
Kryst / 83.0.169.* / 2015-02-12 12:59
BGŻ - Były Polski bank z gwarancjami rządowymi z miłą profesjonalną obsługą,po wejściu eskimolów,dno.Umowy frankowe śmichu warte oj dostaną po pupce
Polak2015 / 91.193.208.* / 2015-02-10 16:03
składajcie pozwy zbiorowe - nierzad wam nie pomoze
ant657 / 77.254.179.* / 2015-01-29 18:13
Moj bank MILLENIUM NIE RESPEKTUJE tych ustaleń własnie dostalem pismo, juz podwyzszyli mi zabezpieczenia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rw63 / 83.144.85.* / 2015-01-26 08:28
Twierdzenie, że:
"taka operacja kosztowałaby banki około 45 miliardów złotych, czyli mniej więcej trzykrotność rocznych zysków całego sektora." jest całkowicie nieprawdziwe. Banki nie pożyczyły ani jednego CHF. Cała transakcja jest wykonana w PLN a tylko dominowana w CHF. Te 45 miliardów złotych to kwota o którą obniżą się 300% zyski banków a nie ich strata!
Polka1 / 79.124.98.* / 2015-01-24 13:15
Ludzie zabierajcie swoje oszczędności z bankow.Dosc bogacenia sie bankow. Maja wprowadzic 1% oprocentowania lokat bo 2% juz im bylo za duzo. Dosc tego.
Nabity / 171.25.183.* / 2015-01-22 18:49
w nowej umowie mozna zawrzec klauzule o braku roszczen wobec banku gdyby kiedys sytuacja kursowa miala sie zmienic na lepsza, Poza tym doplaconoby przeciez odsetki jak przy zlotowych kredytach, To jest niezle rozwiazanie i wtym kierunku powinny isc prace.

W calej sprawie nie chodzi o rate i LIBOR, a kapital, ktory pozostal do splacenia przy coraz wyzszym kursie CHF z odsetkami. To sa dyby na wiecznosc, dla dzieci, wnukow i prawnukow.
obywatel RP czyli tzw. idiota ekonomiczny / 85.219.148.* / 2015-01-21 23:26
NIE OCZEKUJĘ OD RZĄDU III RP pomocy z publicznych pieniedzy DLATEGO JA NIE PROSZĘ ALE ŻĄDAM PRZYMUSZENIA BANKOW DO PRZESTRZEGANIA ZAKAZU LICHWY MOŻE TO ZROBIĆ TYLKO RZAD LUB SEJM. Niech pokażą mi choć jedną osobę której Bank wypłacił chociaż jedną transzę kredytu we franku zamiast po prostu w złotym! BO GDYBY RZECZYWIŚCIE BANKI POWSZECHNIE WYPŁACAŁY TE KREDYTY WE FRANKACH TO ZE WZGŁEDU NA POPYT FRANK BYŁBY RÓWNIE DROGI WTEDY CO I TERAZ!!! Oznacza to tyle że moment w którym 'idioci ekonomiczni" zaczęli spłacać frankiem swoje kredyty zaciągnięta we franku nie ialby żnajmniejszego zanczenia !!!! Dlatego proszę nieustannie nie strofować mnie z ekranu gadzinówki, że jestem idiotą bo biorąc kredyt we franku zagrałem w ruletkę; zrobiłem zakład o kurs franka , czy też zrobiłem coś równie strasznego i głupiego!
TO w końcu po ten kredyt szliśmy do KASYNA albo do jaiegoś CINGCIARZA lub LICHWIARZA? Czy jak "idioci" uwierzyliśmy że bierzemy te kredyty w uczciwym o międzynarodowej renomomie takim czy innym obcym banku -bo tylko takie mamy na terenie IIIRP . Dlaczego więc jakiś telewizyjny bigot teraz wmawia mi że grałem w ruletkę? - To po pierwsze . A po wtóre. -To o ile dobrze mi wiadomo, lichwa jest "w tym kraju" prawnie zakazana i nie ważne jest czy powstała ona 10 lat temu na etapie podpisywania umowy kredytowej, czy też w dniu 19 stycznia 2015 w wyniku nieprzewidywanej zwyżki kursu FRF kiedy to umowa kredytowa stała się zwykłą lichwą . No i po trzecie: Czy Bank pożyczył mi złotówki czy franki !!! Jeśli przyjąć że banki doskonale o tym wiedziały na jak gigantyczną skalę prowadzona jest "sprzedaż" kredytów w lokalnych walutach a denominowanych w FRF to wiedziały także że to spowoduje Gigantyczny wzrost popytu oraz ceny FRANKA nie w momencie wypłat transz kredytowych w złotych forintach, a dopiero po paru latach - gdy "nabrani na franka" "ekonomiczni idioci" zaczną milionami kupować FRANKI spłacać w nimi raty !
ola687 / 93.176.197.* / 2015-01-21 20:35
Informuję ,że 24 lutego odbędą się demonstracje,i wszyscy fankowicze w ramach protestu opróżnią konta,oczywiście to nie wszystko mamy jeszcze wiele ciekawych pomysłów!Banki stracą swoją płynnoś gotówkową.Ok za oko!Jaki Rząd tacy obywatele!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gość. / 87.206.234.* / 2015-01-23 10:25
Potwierdzam swoja obecność w Warszawie.
Kto się jeszcze wybiera?
jowisz907 / 46.112.48.* / 2015-01-21 17:19
Nie bardzo rozumiem jaki jest efekt tego spotkania na szczycie. Bank nie robi żadnej łaski,bo ma liczyć oprocentowanie tak jak jest zapisane w umowie. Libor 3 lub 6 -miesięczny plus marża banku. Jeśli libor jest ujemny, to oprocentowanie powinno się zmniejszyć. Matematyka jest prosta, nawet gdy dodaje się liczbę ujemną. Banki i tak na tym zarobią, bo w większości udzielanych kredytów we frankach marże były wyższe niż 0,5-0,75%
Mateos1978 / 91.216.213.* / 2015-01-21 16:47
Gdy FRANK skoczył na 2,6 zł nie słuchałem ekspertów i spanikowałem-przewalutowałem na złote. Może i jestem panikarzem ale za to nie jestem "ekspertem".
Czcij ojca swego / 185.34.78.* / 2015-01-21 17:01
Jak odpalicie sobie wykres FRANIA z ostatnich 10 lat widać że kurs się zmienia. Wie to nawet średnio rozgarnięty człowiek.

Skoro wzięliście na siebie ryzyko to ponoście tego konsekwencje.

Jak nie można było wziąć w pln można było wynająć.

Czy jak komuś kto kupił mieszkanie w PLN spadnie jego wartość to czy mu rząd wypłaci różnicę?

Wiadomo że nie. Tak samo wiadomo że nie godzimy się na płacenie naszymi pieniędzmi za zobowiązania spekulantów walutowych.
elfik 968 / 95.49.21.* / 2015-01-25 01:24
Co ty bredzisz nikomu w ciągu jednego dnia niepodwoiła się rata kredytu. I to nie ty chwieju byś coś spłacał po przewalutowaniu ale kredytobiorca.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gość. / 87.206.234.* / 2015-01-23 11:05
Przeczytaj jeszcze raz czego domagają się Frankowicze, przeczytaj uważnie ze zrozumieniem. Frankowicze nie domagają się żądanych dopłat ze strony rządu z publicznych pieniędzy.
elfik967 / 95.49.21.* / 2015-01-25 01:20
Dużo tu bankowych hajterów.
Polacy popierajcie rodaków.
A nie banki które wywożą od nas
miliardy niepłacąc u nas nawet podatków. !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tiaa / 194.99.117.* / 2015-01-22 08:33

Jak odpalicie sobie wykres FRANIA z ostatnich 10 lat

ty sobie odpal lepiej wykres z przed okresu intensywnego wzrostu, bo wtedy ludzie brali kredyty. I w historycznych danych nie było nigdy takiego skoku. Każdy sobie zdawał że kurs będzie się zmieniał, ale po pierwsze kurs franka w danych historycznych miał łagodne zmiany, po drugie nigdy nie było zmiam rzędu ponad 100% w krókim okresie czasu. Więc takie zmiany to nie są natuaralne fluktuacje które można w jakiś sposób przewidzieć. Oczywiście po czasie to każdy mądry
Mecenas 1000 / 89.231.108.* / 2015-01-21 16:37
UWAGA! FRANKOWICZE! SZEF KNF-u się wypowiedział:
"Osoba, która zaciągnęła kredyt walutowy, mogłaby mieć prawo do przewalutowania go na złote nawet po kursie z dnia wzięcia kredytu, ale powinna wtedy pokryć różnicę między faktycznie poniesionym kosztem spłaty tego kredytu a tym, który poniosłaby, gdyby od początku był to kredyt złotowy - powiedział gazecie Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego." - nie znam Pana Jakubiaka ale wczoraj miałem takie same wnioski zastanawiając się jak powinna być rozwiązana sytuacja. A teraz odczekajmy siedem dni i zobaczmy co się stanie z Panem Jakubiakiem. Moim zdaniem na dniach zostanie odwołany.
KTO JEST ZA PRZEWALUTOWANIEM Z DNIA ZAWARCIA UMOWY J.W. PROSIMY O POZYTYWNE GŁOSY?
Teoretyczny obywatel / 185.46.212.* / 2015-01-21 16:32
Co mi grozi ze strony banku?
WSZYSTKO bo to Państwo istnieje tylko TEORETYCZNIE.
Praktycznie banki robią co chcą i łupią tyle ile zapragną niczym Amber Gold itp.
Co taki biedny robaczek jak ja może zrobić bankowi wkraju w którym komornik zabiera dobra materialne nawet ludziom któzy nie mają długów?
Blaszany Zając / 46.187.153.* / 2015-01-21 16:29
Dlaczego nasze sądy nie pójdą za przykładem Sądu Najwyższego w Hiszpanii, który uznał , że kredyty hipoteczne we frankach były produktami o charakterze spekulacyjnym i nakazał bankom pobierać raty po kursie w dniu podpisania umowy kredytowej? Jak widać można, tylko trzeba chcieć.
elfik 968 / 95.49.21.* / 2015-01-25 01:27
W 100% się zgadzam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Blaszany Zając / 46.187.153.* / 2015-01-21 16:23
Ale smutni ci faceci na tych frankach, aż nie można patrzeć...
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy