Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-30 02:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Podoba mi się :
brak goraczki to symulant :), brak dywidendy to golas :)
W Stanach i Kanadzie gdzie ludziska maja prywatne portfele emerytalne prowadzone przez doradców to właśnie ci doradcy aby przekonać swoich klientów do spółek dywidendowych właśnie taką skrótową analizę prezentują klientowi:
brak dywidendy to golas

Dla klasy średniej są promowane spółki co od dawna płacą dywidendę miesięcznie lub kwartalnie i do czasu przejścia na emeryturę należy zebrać tyle akcji co by dywidendy wystarczyło jako godna emerytura i nie zwracać uwagi na cykle ekonomiczne bo na przestrzeni 30-40 lat to się załapiemy na wszystkie dołki i górki.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-29 14:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Powiadasz
Wyleczyłem się ze spekulacji na Petrolu

Hm... a jak Rysiowi tryśnie ?
Miałem ździebko wziąć jak sie konsolidował na 41gr ale za dużo mam miedziaka i sobie odpuściłem.

Re: Politycy zrobili z GPW poligon. Kiedy wreszcie pójdą na urlop?

Ciułacz / 2013-06-29 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Piszesz
Fajny wykres:

Hm...
Zielona linia - PKB w USA
jest najbardziej miarodajna a te inne wskaźniki to nie wiadomo jak traktować bo wykres zaczyna sie od Czerwca 2009 czyli po giełdowym krachu jak giełdy robiły korekcje po mega zwałce.
Czyli sama giełda nie zachowała się naturalnie , a możne odwrotnie zachowała się typowo do danej sytuacji, a co do bilansu FED to jak wiemy są w trakcie interwencji.
Taki wykres to na przestrzeni 30 lat i z dokładnym opisem co i kiedy się wydarzyło bardziej by się przydał.
Musimy pamiętać że okres poprzedzający ten wykres to był prawdziwym kryzysem finansowym stulecia. Z Polskiego podwórka tego nie widać ale w owym czasie ( przełom 2008-2009)banki unieważniały karty kredytowe lub drastycznie zmniejszały limity i podobnie z kredytem obrotowym ,to dotknęło instytucje jak osoby indywidualne, co natychmiast pociągnęło do masowych zwolnień a ludziska zazwyczaj mają przy duszy 20-100 $ naprawdę powiało grozą, ludzie nie mieli co do garnka włożyć , z tej psychozy wychodzą do dziś.
W połowie Września 2008 czytaliśmy:
Lehman Brothers nad przepaścią i że gorączkową akcją ratunkową zajął się amerykański bank centralny Fed.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5694434.html
Chciano aby fed pożyczył a właściwie dodrukował kapitału ale nie było komu podjąć takiej decyzji bo bez koniecznych reform to pieniądze wyrzucone w błoto.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-06-28 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to na miedziaku jestem w plecy !!!
ale odkupiłem co różnie może sie skończyć.
Po cichu liczę że jesteśmy na dnie lub w pobliżu no bo jak już tyle zjechało to co to szkodzi dobić do 110 zł ??? tylko jak to odrobić ???
Wakacyjnie to bywa konsolidacja i szarpanie maluczkich ale kto wie ???
Hm... po staremu powiem : pilnujmy tego z czego żyjemy a nasze emerytalne portfele na przestrzeni 40 lat to sobie poradzą.
Ale jednak kusi po spekulować i się trochę dowartościować , a czemu nie ale wydzielonym kapitałem.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-27 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Piszesz
Po 118 PLN (już poprawione).

Tak sie domyślałem że to literówka.

Z nowymi strategiami książkowymi to ostrożnie bo to widzę że podchodzi to pod styl spekulacyjny, więc należałoby się trzymać starej zasady wydzielonego kapitału.
Inna sprawa to gdy mamy już trendy potwierdzone ale to zazwyczaj już nam sporo uciekło, czyli tak źle i tak niedobrze ;-) a gdzieś ten nasz kapitał trzeba inwestować.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "synonim"

Ciułacz / 2013-06-27 01:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj !
Widzę że i tobie puściły nerwy i poszedłeś w akcje.
Spekulacje na KGH idą Ci ze ho! ho! bo widzę że zrealizowałeś sprzedaż po cenie 188zł.
Co prawda tego poziomu to ja nie widziałem ale czekam.
Pozdro.
Ps.
Bądź jak kiedyś starym Synonimem co to swoje zdanie ma ale się nie wdaje w bijatyki.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-24 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt nic nie krytykuje to dopiszę do górnego posta czemu tak ostatnio się zrobiła mała panika , więc jak już powyżej napisałem że
Jak zwykle to przez spekulacje
tych spekulantów co obracają nie swoją gotówką i teraz uciekali aby pooddawać kredyty, a co zarobili to zarobili .
Jednak oni szybko powrócą bo dalej są tanie kredyty a i nowe dno się uformuje i będzie okazja do zarobienia, tylko na jakim poziomie i kiedy oto jest pytanie.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-06-23 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach są podwaliny do poprawy w gospodarce ale to nie znaczy że giełda wystrzeli.
Te załamanie gospodarcze 2008-2009 to był prawdziwy krach nie tylko cykliczne spowolnienie dopiero teraz z tego powoli wychodzimy a giełda idzie swoimi prawami bo tam spekulanci rządzą.
Jak wiemy ten dodruk zielonego przez FED broń obusieczna ale generalnie ze wszystkich szkodliwych lekarstw dla przeciętnego Shmita wygląda na najmniej groźną.
Hm ... zapyta ktoś jak to wytłumaczyć że niby idzie ku lepszemu a tu giełda do podłogi ???
Jak zwykle to przez spekulacje , jak spojrzeć na wykres to widzimy że giełdy nie szły zgodnie z gospodarką tylko tak wybujały że praktycznie dogoniły poziomy z przed kryzysowe a to dzięki łatwemu taniemu kredytowi.
Banki mają nadmiar gotówki bo FED od nich wykupuje obligacje i dają naprawdę bardzo łatwo kredyty np. możesz dostać bez gwarancji kredytowych warunkową linię kredytową na 2% rocznie bez opłat manipulacyjnych na $1 milion a warunkiem jest że kupujesz akcje z ich listy i musisz mieć 5% własnego wkładu a na ich liście są już dobre typy bo te akcje są gwarancją tej lini kredytowej.
Więc jak to ma nie rosnąć???
Obecnie że FED przebąkiwał że może ukróci wykup obligacji bo w gospodarce coraz lepiej i że oprocentowanie w bankach idzie do góry to dało spekulantom tym co siedzą na lini kredytowej że może by się tak bezpiecznie wycofać zanim inni to zrobią?
A jak dalej będzie ??? dobre pytanie ???
Co prawda trochę robię spekulacji ale to tak przy okazji bo to jest mała część mojego ogólnego kapitału i z tego nie żyję a że co rocznie mi przybywa nadwyżek kapitałowych to gdzieś muszę upchać.
Dalej sie skłaniam do inwestowanie w stabilne spółki dywidendowe, z podkreśleniem stabilne.
Zadowalać mnie będzie 50% wypłacanego zysku.
W tym roku czyli za ubiegły rok jest 44 spółki co zadeklarowały wypłatę 5% i więcej dywidendy i nikt mi nie powie że się zadłużyły aby to wypłacić, czyli jednak mają nie tylko wirtualne zyski.
Inwestując w takie spółki to jednak po 30 latach będziemy mieć dobry emerytalny portfel.
Spekulacje to inna bajka , podobno aby się dorobić to trzeba pierwszy milion po prostu ukraść ?
Może nie całkiem np w biografii Steve Jobs czytamy ,cytuję :
Jobs i Wozniak krótko w 1974 r. sprzedawali tzw. niebieskie pudełka (ang. blue boxes) oparte na tym pomyśle, dzięki którym można było dzwonić za darmo.
koniec cytatu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs
Od siebie dodam ze chodziło sprzedawanie triku jak dzwonić tz long dystans (zamiejscowa)za to nie płacąc.W owych czasach połączenia między miastowe były bardzo drogie a jak wiemy to Amerykanie z małych miasteczek wyjechali do dużych miast to potrzeba było dzwonić do rodziny.
Czyli Steve Jobs nic nie ukradł ale zarabiał na umożliwieniu okradania telekomunikacji przez innych jego klientów.
Czy poprzez giełdę robimy podobnie ???
Hm... to raczej my jesteśmy ofiarami, przykład petrolka ;-))
Ale się rozpisałem ... ;-)

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-21 02:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

no i mamy formację: napięte pampersy ,he,he
na większości papierów.

;-))

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-21 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Nic sie nie odzywam aby innych nie wpakować w to bagno ;-))

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-06-20 03:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na parkiecie piszą : Wzięliśmy pod lupę dziesięć historycznie drogich spółek (bazując na wycenach z ostatnich tygodni). Zapytaliśmy analityków, czy wciąż warto je mieć w portfelu.
Action

Powodem silnej zwyżki notowań dystrybutora sprzętu IT w ostatnich tygodniach są rewelacyjne wyniki za I kwartał. Kurs Actionu od początku roku jest w wyraźnym trendzie wzrostowym. W ciągu ponad pięciu miesięcy akcje spółki zdrożały o 70 proc.
Amica

Producent sprzętu AGD coraz bardziej rozpycha się na zagranicznych rynkach, co przekłada się na coraz lepsze wyniki finansowe. Pozytywnie na kurs wpłynęła także wyższa – niż wcześniej zapowiadano – dywidenda z zysku za ubiegły rok obrachunkowy.
Budimex

Jedna w niewielu niezagrożonych bankructwem spółek budowlanych. Pokazała przyzwoite wyniki za ubiegły rok, ale z najnowszych rekomendacji analityków wynika, że potencjału do dalszej poprawy rezultatów nie ma. Kurs jednak bije kolejne historyczne rekordy.
Eurocash

Eurocash postawił na ekspansję i rośnie dzięki przejęciom. W efekcie skokowo zwiększa swoje przychody. Spółka mocno zwiększyła skalę działalności po przejęciu w 2011 r. od Emperii Tradisu. Od początku roku akcje Eurocashu zdrożały o blisko 50 proc.
Forte

Kurs akcji producenta mebli porusza się w trendzie wzrostowym od września 2011 r. Pod koniec ubiegłego roku doszło do płaskiej korekty, ale od początku tego roku cena akcji znów dynamicznie rośnie. W ostatnich dniach dotarła do historycznego maksimum 23,43 zł.
Integer

Prywatny operator pocztowy należy do najbardziej innowacyjnych spółek na GPW. Ma ambitne plany rozwoju poza Polską, które znajdują uznanie wśród inwestorów. Spółka systematycznie zyskuje od 2009 roku, zwiększając 20-krotnie swoją kapitalizację.
LPP

Jedna z najbardziej przewidywalnych spółek na naszej giełdzie. LPP przyzwyczaiła inwestorów do systematycznej poprawy wyników w ducyfrowym tempie w ostatnich latach. To powoduje, że kurs akcji wciąż rośnie.
Neuca

Wzrost kursu napędzają coraz lepsze wyniki finansowe i rekomendacje analityków. Wyceny akcji sięgają nawet 200 zł. Dlatego mimo rewelacyjnych stóp zwrotu za ten i poprzedni rok, wciąż jest potencjał do dalszych zwyżek.
PGNiG

Gazowy gigant zanotował skokową poprawę wyników. Ale największe nadzieje inwestorzy pokładają w wydobyciu gazu łupkowego. To spowodowało, że w tym roku akcje PGNiG należą do najbardziej rozchwytywanych blue chips. Nie zaszkodziła mu zmiana prezesa.
Quercus

Zwyżkę kursu Quercusa można uzasadnić oczekiwaniami na duże napływy do funduszy inwestycyjnych (zwłaszcza akcyjnych). Pomóc ma w tym poprawa w gospodarce, a zwłaszcza niskie stopy procentowe. W tym roku na akcjach funduszu inwestorzy zarobili już 90 proc.
http://www.parkiet.com/artykul/32,1326339-10-tka-rynkowych-prymusow-na-historycznych-szczytach.html?p=1

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-19 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Oby ta kusza była wycelowana na północ.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-19 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie powyżej to chyba kto miał stopy to już mu poleciały a teraz inwestorzy co nie mieli stopów i nie byli w zasięgu kompa jeszcze mogą się tego papieru pozbywać.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-06-19 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje wczorajsze zakupy miedziaka pod dobre info o dywidendzie okazały się nie trafne ale na szczęście był stop i co teraz po tej zwałce jak znajdzie równowagę powinien odbić , tylko gdzie ustawić zlecenie ???
na ile inwestorzy są zawiedzeni ???
Kiedy łowcy okazji przystąpią do ataku ???
Hm... a może by tak brać i ustawiać ciasnego stopa ???

Re: analiza rynku

Ciułacz / 2013-06-16 04:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jumbo witaj !
Widzę że rozpalam wyobraźnię.
Wstaw się w rolę poszukującego pracy.
Co chce usłyszeć ? że jest dla niego praca i Ty mu w tym pomożesz po przez mały kurs praca czeka ale poza granicami bo w własnej wiosce Gminie czy miasteczku to niema i nie bedzie.
Kurs musi być prosty i co nie wchodzi w kompetencje ministerstwa oświaty bo od inspektorów się nie opędzisz , bardziej powinien być informacyjny jak edukacyjny.
Tacy kursanci to na pewno będą zainteresowani pośrednictwem pracy a to można by połączyć z takim kursem jako informacja a nie usługa, bo usługa to jest pewnego rodzaju zobowiązaniem a z tym to zawsze problemy.
Tak piszę aby Ci ręce nie opadały ale do tego trzeba mieć duszę ikrę .

Najnowsze wpisy