Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Inwestycja pieniędzy

Ciułacz / 2013-05-31 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wybaczcie że ja dożucę dwa słowa:
Forumowicz Hamster22 pyta :
Posiadam trochę oszczędności... czy możecie mi powiedzieć w co najalepiej zainwstować pieniądze zeby mieć później z tego dochód?

Odpowiedz jest prosta : jak masz to na lokatach to tam pozostań a jak nie masz lokat to je załóż. Na inne formy inwestycji nie jesteś gotowy.Pozostań na lokatach i do nauki.

Uzasadnienie:
Z postu wynika że forumowicz posiada oszczędności ale nie wie w co zainwestować, a jak nie wie to po prostu nie wie i co by tu doradzić to możne być źle.Najpierw musi poznać samego siebie i do nauki o inwestycjach.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-31 01:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lexus witaj !
Pytasz
co myślisz o Cyfrowym Polsacie

15Maja był komunikat odnośnie dywidendy ale za 2013 co wyraźnie powiedziano:
jest prawdopodobne, iż wypłaci dywidendę, w ubiegłym roku powiedzieli:
spółka rozważa trzy scenariusze dotyczące podziału zysku za 2012 rok: wypłatę dywidendy, inwestycje i wcześniejszą spłatę długu.
Teraz mówią że wybrali wariant :redukcji zadłużenia.
całe zadłużenie co mają to :1,97 mld zł a za sam ubiegły rok po mimo obsługi tego zadłużenia zysku mieli 0,598 mld zł.
Odsetki od kredytów są coraz mniejsze, więc mogli się trochę podzielić zyskiem, co ja mówię , powiedziałem : podzielić to tak jak bym żądał jałmużny a to jest zysk inwestorów.
Solarz ma opinię sknery więc zaraz po tym komunikacie od 16 Maja są w defensywie.
Powiadasz

broni wsparcia na poziomie 18 zł

Hm... te wsparcia są liche bo to wybujało pod oczekiwania wiadomości o dywidendzie , równie dobrze może się skorygować do poziomów z początku Maja.
Nic straconego po spółka jest dochodowa więc wszystko nadrobi.
Ps.
Może się ktoś odezwie co ją zna od środka.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-30 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Pytasz
co tam słychać w Kanadzie, sezon na łosie rozpoczety?

He he ... 18 Października, a po za tym to sielanka ale nie to co w PL bo Wy tam macie co drugi dzień święto a pomiędzy tym Niedziela.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-29 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek to ci powiem że ja Twojego portfela też nie widzę .

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-29 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Powiadasz Portfela nie dowidzisz ?
Hm ... to już jest tak daleko posunięte ???
Puki co to ja portfel widzę , ale zysku w nim to nie za bardzo ;-))
a tak na serio to może masz coś z przeglądarką ?
albo jak z pracy to może filtry ???
Ps. spopy mnie wyleszczyły na KGH, może trochę za blisko ustawiłem i przechytrzyłem

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-29 02:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
Ja tego holdingu (PHN)nie kumam.
Poco on jest na giełdzie ? obecnie jest prawie cały SP , ale chyba po to są na parkiecie aby sypać do zera ???
Hm... możne na zachętę nadmuchają ???
Mam obawy

Re: dywidendy

Ciułacz / 2013-05-29 02:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ja951!
Pytasz
czy muszę być właścicielem tych akcji przez cały dzień dywidendy?

Odpowiadz :
Jest trochę bardziej skomplikowane, ale chyba masz na myśli :Ostatni dzień uprawniający
do nabycia akcji
z prawem do dywidendy,czyli w tym dnia możesz nawet na sam koniec sesji kupić akcje i na drugi dzień je sprzedać i dywidendę w określonym czasie dostaniesz. Ważne jest w tym wszystkim wiedzieć który to jest dzień bo to nie jest ten dzień co jest ogłaszany jako dzień dywidendy, ale jest 3 dni przed tym dniem. Zobacz tego linka.
http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/
...............................................
Jak coś nie będzie jasne to ktoś Ci jeszcze podpowie.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-28 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero witaj !
Pytasz
ak myślisz z PSW Capital zostaniemy w skarpetkach przewiezieni czy coś z tego będzie???

Hm ... dobre pytanie ???
Jestem pozytywnie nastawiony ale to jest giełda
a co nam napiszą to wiemy.
Wynik finansowy ogółem za IV kwartał 2012 r. wyniósł 13 mln zł, natomiast narastająco za cztery kwartały 2012 r. ponad 31 mln zł (i za ten okres jest on ponad trzykrotnie wyższy w porównaniu do analogicznego czasu w 2011 r.).
Mamy 60 milionów akcji w obrocie więc wypada ponad 50gr na akcję a do tego mają zakumulowane zyski z poprzednich lat.
http://pswcapital.pl/news/31-mln-zl-wyniku-finansowego-ogolem-i-plany-nabycia-kopalni-wegla-psw-capital-s-a-publikuje-raport-za-iv-kwartal-2012-r/
........................................................
Trzeba pamiętać aby nie trzymać zbyt dużo w spekulacyjnym kapitale bo nerwowo można nie zdzierżyć.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-27 23:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Pytasz
ak myślicie co dalej po takim wzroście? Poziom 2500 na wig20?

Dzisiaj w Stanach parkiet zamknięty to nie wykluczone że kilku z nudów na naszym grajdołku się zabawiało ale taki dopychak ładnie przebija opory co zachęca innych do kupna. Poziomy ? 2500 z marszu nie padnie ale kto wie ale jak to przebije to i na 2600 możemy się porwać, zresztą ...spekulacyjne papiery zabezpieczać stopami a na longa jak są dobre fundamenty to nie reagować, kiedyś i tak się wybije.

Re: Komentarze do portfela "Z_Montrealu"

Ciułacz / 2013-05-27 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Japońskim funduszu jeszcze jest z czego spadać

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-27 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie tak jak już Ci pisałem
Wskaźnik rentowności (ROI) 2 to znaczy 2% a 7 do 1 to ponad 14%.
Coś mi sie wydaje że używamy tych samych określeń ale myślimy o czymś innym


Ja to pisałem do twojego stwierdzenia
Tylko, że jego firma nie ma już praktycznie żadnej rentowności. 7/1 = aż 7, podczas gdy wynik 2 jest maksymalnym dopuszczalnym odczytem dla rentowności przedsiębiorstwa w tym wypadku

Już nie będę ciągnął tego wątku bo dużo wklejasz a chyba nie masz filingu jak to działa jako całość, albo liczysz że ktoś postronny widząc Twoje wklejki bierze Twoje analizy za pewnik.
Do pierwotnej dyskusji na temat Twojego przewidywania bankructwa Stanów to weź pod uwagę taki bogaty Stan jak California, w budżecie na 2008 wyszło im 40 miliardów deficytu a teraz na 2013 budżet jest zrównoważony a nawet może wystąpić nadwyżka budżetowa i przy władzy nie są konserwatywni Republikanie a lewacy Demokraci.
Stany to moloch ale mają wielką elastyczność do odrodzenia.
Tak że jak sie będziemy opierać na wyrywkowych statystycznych danych czyjejś tam analizie to daleko nie zajedziemy.

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-26 15:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj !
Wszystko się zgadza i jak piszesz
Wybrałeś jak widzę drogę ignorowania problemu do końca

Jak już powyżej napisałem
po prostu jest jak jest i najważniejsze umieć się poruszać w danej sytuacji

Hm... za mojego życia Stany nie upadną a mam dopiero 57 lat a recesji jeszcze będzie kilka a co recesja to jest okazja do zarobku, a moje główne inwestycje to nieruchomości tak te co kupiłem przed 2000 to to ich wartości trzeba dopisać jedno zero i generują spore zyski więc jak następna większa recesja będzie to się możne znowu obłowię ;-))

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-26 15:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Hm ... chyba Ty myślisz o czymś innym niż ja bo Ty pisząc
Czy gdyby twoja firma potrzebowała 7 dolarów długu żeby wytworzyć 1 dolara zysku netto to byłby dla ciebie "przyrost" zysku czy przyrost długu?

To zaraz mi sie skojarzyło że
Wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI) jest wysoki czyli czyli dobry a Ty sie doszukujesz katastrofy i dalej mi piszesz
Tylko, że jego firma nie ma już praktycznie żadnej rentowności. 7/1 = aż 7, podczas gdy wynik 2 jest maksymalnym dopuszczalnym odczytem dla rentowności przedsiębiorstwa w tym wypadku

Wskaźnik rentowności (ROI) 2 to znaczy 2% a 7 do 1 to ponad 14%.
Coś mi sie wydaje że używamy tych samych określeń ale myślimy o czymś innym.
Dalej piszesz mi

Ciułaczu, niewiele to zmienia. Czy dochód jest nowy czy nie jest nadal jest tak, że aby go wytworzyć potrzeba 7 razy więcej długu

Tu też jesteśmy zagmatwani w używaniu prawidłowych określeń.
Dochód to w zasadzie zysk a jak na początku pisałeś o PKB to nie jest o zysku tylko to jest :Produkt Krajowy Brutto.
Przyrost PKB to wcale nie oznacza wzrost zysku.To tak jak spółka zwiększa produkcje ale nie koniecznie musi mieć większe zyski.
W przytoczonym przez Ciebie artykule jest mowa że na zwiększenie o jednego dolara PKB obecnie zwiększa sie zadłużenie o 7 dolaów ale dalej nie wiemy ile mają zysku z tych 7 dolarów .To jest statystyka więc dokładnie nic z tego nie wynika.
Np. jedno stare nie rentowne przedsiębiorstwo się zamyka i sie przyczynia do spadku PKB ale na jej miejsce powstaje nowe z taką samą produkcją ale z wysokim zadłużeniem i z wysokimi zyskami. Dla statystyki PKB bez zmian ale wskaźnik zadłużenia wzrasta a współczynnik rentowności przemilczany.
Wiec co lepsze dla rozwoju społeczeństwa stare przedsiębiorstwo czy nowe ?
Suma sumarum to tu na forum w kilku zdaniach tego nie ogarniemy to nie obrona pracy aby wyłuszczyć wszystkie aspekty sprawy .
Pozdrawiam

Re: GPW najlepsza. Emocjonująca końcówka tygodnia

Ciułacz / 2013-05-25 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytasz
a tak z ciekawości, to chyba 1,42$ za galon a nie za litr?

Niestety za litr , Kanada przeszła na system metryczny oraz skala temperatury w Celcjiszu jakieś 40 lat temu.

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-25 18:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Ładny wykresik oddający obraz aktualnych proporcji.
Dla laika to możne dech zapierać ale mnie nie wzrusza, to nie znaczy że bym uznawał że jest coraz zdrowiej w kredytach , po prostu jest jak jest i najważniejsze umieć się poruszać w danej sytuacji.Wszystko nie padnie co najwyżej jeszcze $ dodrukują a dolar straci tyle na wartości że będzie się opłacać dla manufaktur wznowić produkcję.
Jedynie co może poważnie zagrozić Stanom to wojna domowa lub dojście komunistów do władzy.

Najnowsze wpisy