Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-18 15:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytasz :

.Mogłbyś podać z jakich książek korzystałes

Tu nie mogę świecić przykładem.
Wiedzę na temat inwestowania na giełdzie zdobywałem na raty.Gdzieś od 1984 roku czytałem w lokalnych czasopismach na ten temat i śledziłem notowania wybranych spółek, ale to raczej było jako hobby, bo moim priorytetem w owym czasie było poprawianie kwalifikacji zawodowych aby się dostosować do wymagań kanadyjskich i kupno domu, a następnie własny biznes.Pomimo zdobywanej wiedzy o giełdzie to jednak wolałem inwestować w coś bardziej namacalnego co mogę sam kontrolować niż w spółki wydmuszki.Pomimo wszystko parkiet zawsze miałem na oku.Na giełdzie zacząłem inwestować w 2004 roku, zresztą ciężko to nazwać inwestycjami bo to co mam w papierach to i tak nie przekracza 10% całości inwestycji, tak w zasadzie to siedzę w nieruchomościach.W czasach internetu to sporą wiedzę czerpię z tego źródła.Jak wiem czego szukać to już jest proste.Suma sumarum to żadnej fachowej knigi nie przeczytałem.W kaciku u Biga ten wątek często się pojawia i na pewno można coś pożytecznego znaleźć.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-15 00:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
fajnie że mi proponujesz
przystąpienie do elitarnego klubu

Ale mnie bardziej interesuje poprawna odpowiedz, bo domyślam się że dobrą datę podałem ale dalej nie wiem jakie to było
w odpowiedzialnej gazecie

Fakt że po sieci jakoś tam sobie radze i też od już dłuższego czasu gazet nie kupuję.
Pozdrowienia dla kącika.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-14 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mowa o polowaniu i ja sobie wczoraj obiecywałem sprzedać gaziaka aby kupić KGHM, ale sobie zaspałem i teraz to już po zawodach.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-02-12 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw, może Cie zainteresuje bo na innym forum zbierają pytanie do prezia Midasa.
Co prawda oni są konkurencją dla tego forum ale my forumowicze to to musimy być wszędzie.
Cytuję co tam napisano :
Jest możliwość przeprowadzenia wywiadu z prezesem Midasa. Jeżeli forumowicze są zainteresowani, można spróbować pytać o wszystko. Proszę o propozycje pytań, zbieramy do wtorku do godz. 11.
Koniec cytatu.
Nie podaję linka bo za to może mi skasować posta, ale to Cię powinno naprowadzić :forum StockWatch,
Pozdrawiam

Re: Emisja bez prawa poboru

Ciułacz / 2012-02-12 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paulos witaj !
Pytasz:
chciałbym wiedzieć czy dana spółka nie będzie
rozwadniać moich akcji emitując akcje bez prawa poboru. Jak to sprawdzić ?

To tak jak byś chciał sprawdzić przyszłą żonę czy cie nie będzie zdradzać.
Niestety wszystko polega na zaufaniu i obserwacji zachowań z przyszłości.
Inna sprawa że sama emisja akcji to nic złego pod warunkiem że ten nowy zainwestowany kapitał zwiększy zyski spółki.W pierwszym okresie zyski na jedną akcje się rozwodnią ale z czasem jak inwestycja wypali to wszystko się opłaci z nawiązką. Ale znamy takie spółki jak np PETROL co inwestorzy ciągle czekają na zyski, a jak będzie to zobaczymy.
Bądź ostrożny.Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-02-12 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw, teraz mam trochę czasu i zerkam na te wyliczenia
teoret wartosć pp 0,32zł?

Tak wszystko sie zgadza , a do tego dodam że
kurs odniesienia na poniedziałek powinien być: 0,78 zł, ale to wcale nie znaczy że się tak otworzy.
Przypomniało mi się że w ostatni weekend trochę uprawiałeś biegi na znacznym mrozie.
Kardiologiem nie jestem ale podobno przestrzegają po obfitym posiłku na mrozie nie robić większych wysiłków , np intensywne odśnieżanie.Więc raczej zapomnij przed bieganiem o jedzeniu jajek na bekonie i jeszcze z kiełbasą przypiekaną :-)).
Tu u nas co roku o tym bębnią bo co zimę jest kilka zgonów przy odśnieżaniu własnej posesji, podkreślają aby przed wytężoną pracą na mrozie zjeść coś lekko strawnego.
Nasi forumowi medycy jak to przez przypadek przeczytają to będą mieli niezły ubaw,ale strzeżonego ....

Re: Komentarze do portfela "needle"

Ciułacz / 2012-02-11 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
JPMorgan: Gospodarka USA jest już w recesji
las, PAP 2008-03-13 , aktualizacja: 13.03.2008 00:00 A A A Drukuj
Gospodarka USA już jest w recesji, a instytucje finansowe są w połowie drogi, jeśli chodzi o rozwiązywanie ich problemów finansowych - ocenił prezes JPMorgan Chase & Co. Jamie Dimon.
............................................
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5018967.html
.................................................
Czy ten artykuł z 2008-03-13 miałeś na myśli ?
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-11 19:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dobrze zrozumiałem nowej emisji za 0.70zl byś nie brał ?

Napisałem:

Jak bym miał te akcje i przespał moment sprzedaży to oczywiście bym sprzedał PP i ewentualnie za przysłowiowe grosze odkupił.

czyli jak bym odkupił te PP to w końcu bym te akcje kupił co by mi przysługiwały po 70 gr.
To co ja Ci tu piszę to już gdzieś czytałem i w takich sytuacjach jak większość ma taki sam plan to będzie przekombinowane.

czy dobrze obliczyłem teoret wartosć pp 0,32zł?

Nie liczyłem bo to i tak weźmie w łeb.
Nie chce mi się teoretyzować bo jestem weekendowo u rodzinki.
Zobacz tego linka to może się umocnisz w swoim rozumowaniu.
http://stopazwrotu.pl/1,50,Prawie_wszystko_o_prawie_poboru(PP,prawo_poboru).html

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-11 16:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak już pisałem na Midasie powinny być częste dobre info co będzie pobudzać wykres, a co za tym idzie spekuła będzie mieć pełne ręce roboty.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-11 16:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytanie jest dobre ale ...
Zakładajac ze miałbys Midasa brałbys PP ?

Miałem ochotę go wziąć mały pakiet tak spekulacyjnie bo na nim będą jazdy w obydwie strony.Wstrzymałem sie bo tak naprawdę to nie wiem jaki oni tam mają plan i w tej technologi jak natychmiast nie za działasz z całej rury to inni Ci podbiorą rynek.To nie to co KGHM, co dzisiejszy metal mogą sobie położyć na półeczke i go sprzedać za 50 lat.Inwestowanie w Midasa to inwestowanie w swój własny sen co się w niego wierzy, ale konkretów to jeszcze nie widać,ale w przyszłości mogą często dawać pozytywne info.
Już z rynku zebrali kupę kasy i jeszcze dalej zbiorą.
Jak bym miał te akcje i przespał moment sprzedaży to oczywiście bym sprzedał PP i ewentualnie za przysłowiowe grosze odkupił.
A jak PP nie będą tanieć to może oznaczać dobrą inwestycję.Generalnie mając mały pakiecik to można poczekać 2-3 lata bo teoretycznie powinni być w pełnym rozkwicie, a akcje skromnie licząc po 4 zeta.Ale w krótkim okresie czasu bez wyników i widząc że inne spółki dają zarobić, to inwestorzy mogą stracić nadzieję i co za tym idzie : ucieczka kapitału.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-02-11 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak dobrze pójdzie to tylko oddamy połowę z ostatnich wzrostów. Ci co się już nastawili na spadki to łatwego greckiego tematu nie odpuszczą.Gdzieś około 20 Marca jest zapadalność najbliższych greckich obligacji.
Negocjacje będą bardzo ostre i do ostatniego gwizdka.Grecy już stracili twarz i teraz będą walczyć aby nie zostać niewolnikami .Jeszcze mogą być cyrki.Greccy politycy walczą o stołki wiec muszą iść z duchem narodu.
To nie to samo jak Polska bankrutowała i ze wstydu z podkulonym ogonem podpisywała co kazali.
Jest małe pocieszenie że dane z USA się poprawiają, ale czy na tyle aby ignorować panikę w Europejskich bankach?
Pożyjemy zobaczymy.
Puki co to większością kapitału jestem na PGNiG, ale na jak długo ? tydzień ? dwa ?

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-02-11 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

Wcale sie nie dziwie

Czasem coś wpadnie, ale często szklana kula zachodzi mgłą ;-)).

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-02-10 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to gazownik idzie na przekór WIGowi, kiedyś TEPSA tak chodziła.
http://stooq.pl/q/?s=pgn&d=20120210&c=3d&t=l&a=lg&b=1&r=wig20

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-02-10 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Midasa mie wziąłem, zobaczę po odcięciu może się skuszę ale by to musiało być na longa.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-02-10 02:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra poniżej wspominał o gaziaku, więc może dodam że ta spółeczka często zachowuje się anty wskaźnikowo, jak na WIGu są spadki to ona odwrotnie.Zobaczymy czy tym razem to zadziała.

Najnowsze wpisy