Forum

Komentarze użytkownika "j47"

Komentarze użytkownika: j47

Re: Będą dziś rozstrzygnięcia na GPW?

j47 / 2009-01-28 11:01 / Tysiącznik na forum
ząd może mówić swoje, a ja wiem, że wejście do strefy euro okazało się katastrofą dla branży turystycznej - mówi Peter Chudý, przewodnik ze słowackich Tatr.
Według wstępnych szacunków liczba turystów i narciarzy u naszych południowych sąsiadów spadła o 80 proc. - Normalnie jeszcze pod koniec ubiegłego roku w naszym regionie przebywało nawet 30 tys. narciarzy. Teraz, jeśli na stokach jest osiem tys., mówimy o udanym dniu - przyznaje Chudý.

Największy ubytek turystów widać w hotelach i pensjonatach. - Większość, mimo że mamy szczyt sezonu świeci pustkami - przyznają właściciele hoteli.

Z wyjazdów w Tatry zrezygnowali w największym stopniu mieszkańcy krajów bałtyckich, Rosjanie, a Polacy jeżeli przyjeżdżają, to już nie nocują po słowackiej stronie.

Rząd w Bratysławie próbuje jeszcze tonować nastroje tłumacząc, że także w Alpach jest mniej turystów, a pustki w hotelach i pensjonatach to efekt kryzysu gospodarczego. - Tyle, że tam spadek wynosi tylko 30 proc. a u nas aż 80 proc. - odpowiadają słowaccy górale.

Podają także datę 10 stycznia, do której można było płacić jeszcze słowacka koronę. Do tego czasu ubytek wynosił 25 proc. osób w porównaniu z zeszłym rokiem. Po tym terminie nastąpiła zapaść.


to nas czeka

Re: Będą dziś rozstrzygnięcia na GPW?

j47 / 2009-01-28 10:53 / Tysiącznik na forum
einer Brand (fot. PAP/EPA)
PAP
Mistrzowie świata w piłce ręcznej sprzed dwóch lat, Niemcy nie obronią tytułu. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej odbywającego się w Chorwacji turnieju finałowego ekipa Heinera Branda uległa Danii 25:27. Zwycięstwo z Norwegami odnieśli Polacy, którzy awansowali do strefy medalowej.
Główną przyczyną porażki z mistrzami Europy, podobnie jak w poprzednim meczu z Norwegią, była - według niemieckiego szkoleniowca - postawa sędziów. Tym razem "oberwało się" rumuńskiemu duetowi Constantin Din - Sorin L. Dinu. - To co dziś zostało nam skradzione, kiedyś odzyskamy - stwierdził Heiner Brand. - Najpierw Słoweńcy, teraz Rumuni - sędziowie najwyraźniej sprzysięgli się przeciwko nam - dodał.

Pretensje do rumuńskich arbitrów trener Niemców miał za sytuacje z ostatnich fragmentów meczu. - Przy stanie 25:25 Johannes Bitter odbił rzut Duńczyka, a sędzia podyktował rzut rożny. Po chwili niesłusznie usunął z parkietu Martina Strobela i to był dla nas koniec - mówił Brand.
Czytaj dalej REKLAMA- Chamstwo i bezczelność! Zostaliśmy oszukani w najbardziej gówniany sposób. To jakiś koszmar - bez owijania w bawełnę skomentował były kapitan reprezentacji Niemiec, obecnie ekspert RTL, Markus Baur. - Olbrzymi skandal. Oszustwo klasy światowej - ocenił rezerwowy bramkarz Silvio Heinevetter. - Znów to samo gówno - dodał kołowy Sebastian Preiss. - Nie zasłużyliśmy na porażkę. Ci gówniani sędziowie nas oszukali - w podobnym tonie wypowiedział się kontuzjowany Michael Krauss.

W swoim ostatnim spotkaniu w mistrzostwach świata 2009 Niemcy zagrają z Węgrami. Stawką będzie piąte miejsce w turnieju.

zapomnieli co wyrabiali jak u nich były mistrzostwa

Re: Nic dziś nie zaskoczy GPW

j47 / 2009-01-27 09:14 / Tysiącznik na forum
przywitał

Re: Dno już blisko. Przebijemy?

j47 / 2009-01-23 08:51 / Tysiącznik na forum
przywitał

Re: GPW: Optymizm powraca. Na jak długo?

j47 / 2009-01-22 12:55 / Tysiącznik na forum
Sobota wieczór. Facet siedzi przed telewizorem z kuponem lotto w ręku. Ogląda losowanie. Pierwsza liczba zgadza się..., podobnie druga..., trzecia..., czwarta też się zgadza, piąta też..., przed szóstą facet zaciska zęby patrzy i... jest trafił szóstkę! Szczęśliwy krzyczy do żony:
- Zośka pakuj się!!!
Żona ucieszona pyta:
- Jezus! Józek, gdzie jedziemy Hawaje, Paryż?!
Józek:
- Nie gadaj tylko się pakuj!!
Zośka:
- Rany! Józek jaka jestem szczęśliwa ale powiedz gdzie jedziemy??!!
Józek:
- Pakuj się!!! i wypier.....!!! ( humor z bankiera )
j47 / 2009-01-22 11:09 / Tysiącznik na forum
Brydziu nigdy mi nie przeszkadza jeśli jesteśmy na plusie to wiem , że zarabiam

Re: GPW: Optymizm powraca. Na jak długo?

j47 / 2009-01-22 10:53 / Tysiącznik na forum
cała Europa w zieleni a my coś się kisimy
j47 / 2009-01-21 16:09 / Tysiącznik na forum
ciiiiiiiiiiiiii bo mam
j47 / 2009-01-21 15:48 / Tysiącznik na forum
RTS + 2,81
j47 / 2009-01-21 15:32 / Tysiącznik na forum
albo po 2,60
j47 / 2009-01-21 14:13 / Tysiącznik na forum
centek,hałwa i idm w ciemno ( mam )
j47 / 2009-01-21 12:34 / Tysiącznik na forum
dzięki

Re: Obama nie pomógł giełdzie

j47 / 2009-01-21 12:24 / Tysiącznik na forum
o której Polska gra z Tunezją ?

Re: Obama nie pomógł giełdzie

j47 / 2009-01-21 09:31 / Tysiącznik na forum
nie ma paniki , będzie dobrze , fiutki amer. zielone

Re: Obama nie pomógł giełdzie

j47 / 2009-01-21 08:37 / Tysiącznik na forum
przywitał

Najnowsze wpisy