Forum

Komentarze użytkownika "patryk m"

Komentarze użytkownika: patryk m

Korekta rachunku przez Vatowca

patryk m / 2009-06-26 17:21
Witam

jakieś półtora roku temu wystawiłem rachunek (nie byłem w tedy Vatowcem) Zgodnie z umową dstrybutorowi przysługuje prawo zwrotu towaru. I tu jest problem. Jak mam dokonać korekty rachunku bez VATu jako Vatowiec. Czy jest jakaś możliwość wystawienia faktury Vat korygującej rachunek tyle, że bez VATu?

Bardzo proszę o odpowiedź
patryk m / 2008-09-03 11:35
Czy można do umowy zlecenia dodać przeniesienie praw autorskich, umowa o dzieło wiąże się z koniecznością opłacania zaliczek na podatek dochodowy przez zleceniodawcę, a nie jest to do końca po mojej myśli.?
Czy w takiej sytuacji nadal będę mógł skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodu?
patryk m / 2008-09-03 11:03
Niedawno założyłem firmę i chciałem się dowiedzieć czy mając firmę i podpisując autorska umowa o dzieło muszę płacić jakieś dodatkowe składki na ZUS?

umowa o dzieło a koncert

patryk m / 2008-04-22 12:00
Witam

Mam zorganizować koncert promocyjny i nie wiem jaką umowę podpisać ze zleceniodawcą czy o dzieło czy zlecenia, wydaje mi się, że o dzieło bo licy sie efekt końcowy czyli sam koncert i odpowiednia publika i nie trzeba płacić zusu:)

Proszę o pomoc

rachunek korygujący

patryk m / 2008-04-18 18:41
Witam

Mam 1os. działalność sprzedałem w zeszłym roku pewną ilość produktu pośrednikowi jednak nie psrzedał się cały i zgodnie z umową ma mi resztę zwrócić jednak wymaga wystawienia faktury korygującej, nie jestem vatowcem i tu pojawia sie mój problem.

Czy istnieje coś takiego jak rachunek korygujący, jeżeli tak to jak wyglada jego wzór/jakiś symbol, jeżeli nie to jak rozwiązać ten problem inaczej.

Z góry dziękuję
Patryk

Najnowsze wpisy