Forum Forum prawnePracy

komisja lekarska a zwolnienie z pracy

komisja lekarska a zwolnienie z pracy

klaudiap9 / 2015-06-01 12:33
Czy jeżeli nie byłam jeszcze na komisji lekarskiej po 182 dniach choroby i nie wiem czy otrzymam rentę o którą się staram to czy pracodawca może mnie zwolnić z pracy przed komisją?
Wyświetlaj:
szklarek / 2015-06-01 13:04
Jak rozumiem przed zasiłkiem zatrudnienie u tego pracodawcy było dłuższe niż 3 miesiące. Pracodawca nie powinien tego czynić, jeśli był zawiadomiony o fakcie starania się o nowe świadczenie- bo obecną nieobecność w pracy jak rozumiem powinien traktować jako nieobecność usprawiedliwioną.

Powód- nie ma pewności, czy nie zostanie przyznane świadczenie rehabilitacyjne, a więc rozwiązanie umowy w trybie art. 53 byłoby nieprawne- więc zaskarżalne do sądu pracy.

Pomijamy okoliczności likwidacji pracodawcy itp znoszące w ogóle ochronę przed wypowiedzeniem.
klaudiap9 / 2015-06-01 13:30
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy kiedy odchodzi się na renta pracodawca ma obowiązek wypłacenia ekwiwalentu i w jakiej wysokości?
szklarek / 2015-06-01 13:59
Pyta Pani o ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy ?

Jeśli tak, to okoliczności rozwiązania umowy o pracę nie mają wpływu na tę kwestię. Jest należny nawet przy zw. dyscyplinarnym.

Ps. Uzyskanie decyzji rentowej nie oznacza z automatu rozwiązania stosunku pracy.

Najnowsze wpisy