Forum Forum prawneBankowe

Kredyt hipoteczny -mąż w KRD

Kredyt hipoteczny -mąż w KRD

Patrycja12 / 2011-08-04 14:23
Mam pewien problem i proszę o pomoc w rozwiązaniu go. Dwa lata temu wyszłam za mąż, przez te lata mieszkaliśµy razem z rodziacami mojego męża, alepostanowiliśmy że kupimy własne mieszkanie. Mąż mój ma teraz dobrze płatną pracę, stałe wynagrodzenie, ja jestem w podobnej sytuacji. Niestety , niedawno przyznał mi się że istnieje on w KRD za neispłacenie mandatu... jak to wpłynie na naszą wiarygodność kredytową? Czy mogę w razie czego wziąć kredyt na siebie?
Wyświetlaj:
jaonna2008 / 94.251.238.* / 2012-02-15 23:03
Możesz poprosić KRD na takiej stronie www.informacjakrd.pl o sprawdzenie czy mąż figuruje w KRD. Każdy chyba może sprawdzić siebie i małżonka - dane te pewnie nie są jawne ale dla zainteresowanego powinny być dostępne.
krd to ściema / 89.72.73.* / 2011-11-22 09:46
Jeżeli w ostatnim roku spłacania kredytu regularnie przelewałaś kasę na raty to będziesz miała pozytywną historię w BIK-u, a jeżeli nie to i tak nie przekreśla twojej zdolności kredytowej. Bank może przyznać Ci kredyt na podwyższonym oprocentowaniu.
W BIK-u wyświetlają się wszystkie zaciągnięte zobowiązania w stosunku do Banków (nawet spłacone kredyty mają swoją historię:)
tomasz 853 / 81.219.14.* / 2012-09-05 10:18
przede wszystkim KRD nie ma nic wspólnego z biurem informacji kredytowej zastanówcie sie czy ktokolwiek z waszych znajomych ma problem z kredytem bo jest wpiosany do KRD? NIE!!! ponieważ KRD nie ma nic wspólnego z banklowoscia ma podpisane umowy pewnie z jakimis bankami na wsi i to wszystki
krd to ściema / 89.72.73.* / 2011-11-14 12:59
w zaden sposób nie wpłynie to na Waszą zdolność kredytową z tego wzglegu, że KRD ma podpisane umowy tylko z kilkoma bankami. Dla banków jest ważny BIK. KRD rząda olbrzymich abonamentów od banków za współpracę (nawet po 5000 zł m-c)a tam nie siedzą jacyś debile i radza sobie bez tej "benadziejnej bazy"
giib / 2011-11-14 13:23
a jeżeli mieliśmy problem ze spłatą kredytu to jak długo widniejemy w BIK-u?
krd to ściema / 89.72.73.* / 2011-11-22 10:43
W bik-u widnieją nawet te spłacone zobowiązania. Jest to historia wypłacalności i rzetelności w stosunku do banków. Jeżeli w ostatnim roku trwania kredytu spłacaliście go regularnie to historia będzie pozytywna, a jeżeli były nieterminowe wpłaty to i tak nie przekreśla Waszych szans na zaciągnięcie zobowiązania. Bank może udzielić kredytu na podwyższonym oprocentowaniu.
_dok_ / 2011-11-22 14:31
czyli skoro raz mieliśmy problem ze spłatą to znaczy, że owszem dadzą nam kredyt kolejny ale droższy...
krd to ściema / 89.72.73.* / 2011-11-25 19:06
Dokładnie tak. Głównym czynnikiem decydującym o przyznaniu kredytu będą zarobki, a od nowego roku ma się zaostrzyć werfikacja klienta.Jeżeli chcesz wziąść kredyt to jeszcze w tym roku bo później będzie gorzej ......Starając się o kredyt najlepiej zlikwidować karty kredytowe.

Najnowsze wpisy