Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach szwajcarskich. "Frankowicze" lepiej radzą sobie ze spłatą kredytów

Kredyty we frankach szwajcarskich. "Frankowicze" lepiej radzą sobie ze spłatą kredytów

Wyświetlaj:
Bitzer / 89.77.148.* / 2016-03-22 10:48
Nie mam zamiaru spłacać za frankowych nieudaczników. Wyśmiewali się z kredytobiorców w Polskich Złotówkach?! Nikt frankowiczom nie przystawiał pistoletu do głowy. Czytali...? Podpisali...? Frank Szwajcarski może zdrożeć a może stanieć. Przyjąć to na klatę i płacić! Albo nie żyć ponad stan.
wiktorek1020 / 91.239.36.* / 2016-03-23 09:43
Nie będziesz spłacał wiec nie podnoś lamentu! Jeśli już, to miałyby spłacać banki, czyli ich zysk byłby mniejszy. Mogę przymierać głodem ale ratę muszę zapłacić, jak by doszło do egzekucji mojego długu to jestem w czarnej d... Zadłużenie 2xwiększe niż wartość nieruchomości...
CHF / 82.145.222.* / 2016-03-22 11:14
Idź bankowy trolu drzeć japę na forum dopłat MdM, bo tam faktycznie spłacasz obce kredyty. Ups, czyżby tam bangsterka kazała zamknąć buźkę i nic nie mówić?
Benek991 / 193.25.0.* / 2016-03-21 16:13

Jak wskazuje Komisja Nadzoru Finansowego - w najbliższym czasie sytuacja osób posiadających kredyty we frankach poprawi się. KNF nie ma jednak na myśli korzystnych zmian kursu szwajcarskiej waluty, a początek programu "Rodzina 500+".

Dobre, koń by się uśmiał. Kto wydaje takie opinie. Jeśli rząd uważa, że pieniądze, które miały iść na dzieci pójdą na spłatę kredytów i to jest rozwiązanie problemu to jakaś paranoja. Ja nigdy nie będę miał dzieci bo po prostu mnie stać, właśnie przez kredyt we frankach.
wuk33 / 217.96.78.* / 2016-03-21 12:38
Dlaczego frankowcy spłacają raty za kredyt nawet kosztem innych płatności?
Bo w razie wypowiedzenia umowy przez bank komornik ściągnie od nich dwukrotność wartości tej nieruchomości!!! To jest istota przekrętu w jaki zostali wciągnięci frankowicze, a nie jakieś tam raty, które są raz wyższe raz niższe.
Wu.F / 78.10.185.* / 2016-03-22 09:43
I prawidłowo!!! Mi nikt do kredytu w złotówkach nie dopłaci tak jak Frankowiczom!!! Biedni a w umowie mają napisane "wiąże się z ryzykiem" i to jest KUR... to ryzyko!!! Jak lata byli na plusie to siedzieli cicho a teraz wielce oburzeni!!! Jak ja straciłem 70% wartości akcji w 2 dni to jakoś państwo nie podjechało na białym rumaku i nie chciało ode mnie kupić akcji po cenie zakupu!!! Gdzie tu KU...SPRAWIEDLIWOŚĆ w przypadku gdzie Państwo miało 51% udziału w akcjach?!?!?!
antyfranek / 91.208.93.* / 2016-03-21 13:14
dokładnie to samo miałem napisać... Perfidne oszustwo!!! "Kredyt", w którym kapitał nigdy nie maleje, a wręcz przeciwnie...
lutek500 / 159.205.118.* / 2016-03-21 12:30
niewolnicy-ja to zarabiam mniej niż najniższa rata kredu frankowego w Polsce i jestem szczęśliwy-tatuś mi przekazał- żyj za swoje- jak PIS was nie wybawi to zginiecie marnie-obce banki obca władza- będzie płacz i dług do końca... wybawieniem będzie...módlcie się , albo wojna, albo zbankrutuje szwajcaria-nadzieja matką...
bolo100 / 194.63.135.* / 2016-03-21 11:13
nikt nie brał kredytu bezpośrednio we frankach tylko w złotówkach denominowanych do franka.
Banki mówiły o wzroście kursu plus 20% co potwierdzał również KNF.
Banki nie mówiły o zmieniającym się kapitale kredytu a wręcz to okryły.
Banki nie mówiły, że przygotowały grunt pod te kredyty manipulując stopamu Wibor oraz Libor.
Banki nie mówiły, że w okresie największego bomu kredytów pseudofrankowych trwa atak spekulacyjny na umocnienie złotego co również było przygotowaniem gruntu pod te pseudokredyty.
Banki nie mówiły, że za parę lat znów zaczną manipulować i grać na wzrost kursu franka.
Banki nie mówiły, że cały zysk ze wzrostu kursu franka będą zabierać sobie do kieszeni jako zysk nadzwyczajny . Taka jest prawda o tych kredytach
GallAntonin / 77.112.98.* / 2016-03-21 14:28
Cytuję:"Banki nie mówiły o zmieniającym się kapitale kredytu a wręcz to okryły". Oświadczam, że kapitał liczony we frankach nie zmienia się. Jak spłacisz frankami, to dokładnie tyle, jak to wynikło z grafiku, jaki na początku dostałeś. WIBOR dotyczy kredytów złotowych
GallAntonin / 77.112.98.* / 2016-03-21 14:25
Jakiś Ty teraz wyedukowany. Na te wszystkie pytania trzeba było poszukać odpowiedzi, ZANIM wziąłeś kredyt. A tak całymi latami cieszyłeś się z relatywnie niskich kosztów obsługi, wziąłeś kredyt na maksa i teraz klapa. W złotówkach zawsze dawali kredyty, tylko niższe. Ja przy przewalutowaniu po roku z franków na złotówki ponownie miałem badanie zdolności kredytowej, ale nie było nigdy mówienia, żebym został przy frankach. Jak brałem kredyt też mnie na franki nie namawiano. Przez całe lata słyszałem, że branie kredytu w innej walucie, niż złotówki jest niebezpieczne. oczywiście tego nie słyszałeś. Może cierpisz na głuchotę? Podpisałeś z bankiem umowę cywilną i wiedziałeś, co podpisujesz i na jakich warunkach.
GallAntonin / 77.112.98.* / 2016-03-21 10:52
Czy zadłużenie we frankach wzrosło frankowiczom przez ostatnich kilka lat. Odpowiem, nie. Jeśli zadłużyli się we frankach, mają spłacać frankami i tyle. O jakiejś krzywdzie nie może być mowy! Dano im możliwość osobistych spłat w tej walucie. Oprocentowanie i tak zawsze bardzo korzystne jeszcze spadło do zera. Pozyskanie tych franków przez zadłużonych nie powinno nikogo interesować. Mogą je zarobić nawet w Szwajcarii. Jeśli ktoś mi wcina, że został oszukany, jest śmieszny. Wiedział o ryzyku kursowym i tyle w tym temacie. Ale to jest nie nasza sprawa, bo to umowa cywilna z bankiem. Ja też miałem kredyt we frankach wzięty w 2004 roku, ale po roku śledzenia kursów i dojścia do władzy PiS obawy o kurs były tak silne, że przewalutowałem ten kredyt na złotówki i od tego czasu płaciłem znacznie większe raty z powodu wysokich stóp procentowych. Frankowicze się ze mnie wtedy śmiali. Teraz ja mogę to samo zrobić, ale to oni mają jakiś problem, a nie ja i ja sobie nie życzę płacić większych opłat w banku, by ten powetował sobie straty przewalutowania kredytów frankowych po jakim wydumanym kursie.
Bangster / 95.50.122.* / 2016-03-21 11:03
"Jeśli zadłużyli się we frankach, mają spłacać frankami i tyle. " - brawo za uwagę, a ponieważ zadłużyli się w złotówkach to niech oddają złotówki.
Swoją drogą to naprawdę żałosne ciągłe mówienie o zadłużaniu się we frankach, których nigdy nie było, no ale przecież o to właśnie chodzi, aby kłamstwo powtarzane 1000 razy stało się w końcu prawdą.
Dobrze muszą wam płacić za te trolowanie, że jeszcze wam się to nie znudziło.
GallAntonin / 77.112.98.* / 2016-03-21 14:19
Jeżeli zaniesiesz równowartość kredytu we FRANKACH, to chyba nikt nie będzie chciał ich denominować, wymieniać. Bank stwierdzi, że kredyt spłaciłeś, więc o co chodzi? Nie jestem Trollem. Mam tak samo kredyt, jak pisałem wcześniej. Nie chcę dopłacać do kredytu innych, jako klient dwóch banków. Ja przewalutowując kredyt na złotówki musiałem stracić na spredzie, więc o co Ci chodzi? Żałosne jest to, że każdy wiedział o ryzyku i frankowicze kosztem ryzyka płacili znacznie niższe koszty obsługi kredytu. Teraz skamlą.
CHF / 85.193.228.* / 2016-03-21 20:22
Bredzisz.
Najpierw piszesz "Jeśli zadłużyli się we frankach, mają spłacać frankami i tyle. ", a jak dostajesz informację że przecież "zadłużyli się w złotówkach, bo przecież żadnych franków nie było" to już majaczysz "Jeżeli zaniesiesz równowartość kredytu we FRANKACH, to chyba nikt nie będzie chciał ich denominować".
Jak można było pożyczać coś czego się nie ma? Do przyjęcia ustawy pseudo antyspredowej te kredyty były nielegalne. Niestety ówczesna władza z pieło zalegalizowała ten przekręt.
Dalej majaczysz "Nie chcę dopłacać do kredytu innych" - a kto ci każe dopłacać? Dlaczego nie trolujesz przeciwko programowi mieszkanie dla młodych gdzie idą rzeczywiste pieniądze? Tutaj nikt nie chce, żadnej kasy.
Żałosny to sam jesteś, niby wielki mądrala, a w rzeczywistości bankowy troll udający kogoś innego. Troluj dalej.
zenobert / 109.95.94.* / 2016-03-21 10:29
Zarabia się więcej i płacze się więcej. A jak się Prezydent podłoży - to się łka i szlocha, by na swoim kredycie w CHF zarobić jeszcze lepiej. Czasem warto popłakać i poprotestować, by na całej tej PiSowskiej amatorszczyźnie zwyczajnie zarobić kolejny raz. My przeciętni zjadacze chleba polskiego - jak sobie weźmiemy kredyt w Banku, to płacimy i płaczemy. Nam, Prezydent PiS nie pomoże. Nie było Nas stać na kredyt(PO znajomości) we CHF! Wstyd i hańba.
ja910 / 37.47.129.* / 2016-03-21 10:20
jeżeli żaden bank, który udzielił kredytu we "frankach" tak naprawdę nie wziął kredytu we frankach szwajcarskich, to o jakiej szkodzie mówicie?
FranioDeilek / 217.67.194.* / 2016-03-21 10:37
Ja910 to może odsetki płac takie jak ci co brali kredyt w PLN, wtedy nie będziesz chciał go przewalutować, jak ci naliczą od początku kredytu, nie udawaj kretyna, wiadomo, że na idiotę i biednego najłatwiej wyłudzić cudze pieniądze
kolkolk / 188.149.192.* / 2016-03-21 09:26
Kogo to obchodzi? Każdy niech myśli kiedy bierze kredyt ,to że w Polsce biorą kredyty jak bezmózgi,a potem tych nierobów z wiejskiej na kolanach o pomoc proszą żeby ustawy dla jakiś frankowiczow tworzyli ,co to w ogóle jest ,jak nie stać na obsługę to niebrac bezmózgi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spoko2015 / 185.56.173.* / 2016-03-21 09:05
A wystarczyłoby aby się zmówili w necie i nie zapłacili 2 kolejnych rat (to jest jeszcze bez konsekwencji). Zrobiłby się kociokwik w bankach a kurs franka spadłby "na mordę". Wtedy by się okazało że ustawa frankowa jest niepotrzebna bo frank kosztowałby 2,50 zł. Wysoki kurs franka utrzymuje popyt na tą walutę, kreowany głównie przez kredytowców frankowych. Nikt nie używa franka do rozliczeń gospodarczych z wyjątkiem garstki Szwajcarów i oszustów lokujących kasę w tej walucie.
Cozaludzie / 159.245.16.* / 2016-03-21 09:32
Nawet nie wiesz gamoniu, że nikt tu franków niekupuje i nimi nie obraca w tzw "kredytach frankowych".
off986 / 31.1.187.* / 2016-03-21 08:43
Znowu propaganda banksterów! To nie były kredyty we frankach tylko zakłady na forexie! Tzw. "kredyty we frankach" są nielegalne z punktu widzenia polskiego prawa!
CHF / 95.50.122.* / 2016-03-21 08:11
Jeszcze trochę i zrobią ze mnie milionera, a bankowe trole wciąż ujadają.
jankry1989 / 85.179.139.* / 2016-03-21 07:49
Na biednych nie trafiło, kupowali po 2 - 3 mieszkania, ile zapłacili, a ile są warte teraz te mieszkania, tu w Niemczech mieszkam 30 lat i jeszcze nie słyszałem i nie spotkałem kogoś takiego że ktoś z Polaków tu ma własnościowe mieszkanie
CHF / 95.50.122.* / 2016-03-21 08:13
Po co się rozdrabniasz i piszesz 2-3 mieszkania? Napisz od razu, że co najmniej 23 bankowy trolu
J..j / 77.253.80.* / 2016-03-21 00:05
Ludzie kiedy w końcu przestaniecie zapłakiwać się nad losem "biednych frankowiczów"??????????
Jakoś nikt nie raczy zauważyć, że kredyty złotowe liczone są wg Wibor, który jest (a przynajmniej był wtedy gdy ja brałam kredyt hipoteczny w złotych - bo innego mi bank udzielić nie chciał) trzy razy wyższy od Euribor!!!!!!!!!
noBank / 87.105.40.* / 2016-03-21 03:13
A kiedy ty zrozumiesz że wziąłem - wcisneła mi baba z bzłodziejskiego banku 100.000 - po ośmiu latach spłacania spłaciłem juz bankowi 190.000 a mam jeszcze do oddania do maja 2018 roku 43.000 czyli razem 233.000- jeśli nie pójdzie do góry .POWTÓRZĘ wziołem 100.000 a a bank pobierze per saldo 133.000 LICHWY po 10 latach spłacania czyli stopa zwrotu 130% LICHWY masz tak???I po co słuchasz głupot, że pomoc frankowiczom rozwali gospodarke. Policz sobie ile mógłbym kupić innych usług od polskich przedsiebiorców gdyby toksyczny produkt finansowy nie wykończył mnie. Pomoc frankowiczom z pewnościa rozwaliłaby banksterski system bankowy ale na pewno żaden polak sie do mojego kredytu nie dołozył i nie dołozy NIE POWIELAJ chaosu informacyjnego
FranioDebilek / 217.67.194.* / 2016-03-21 10:43
ja proponuję aby każdy bank przed udzieleniem kredytu potencjalnemu kredytobiorcy robił test na inteligencje jak test wyjdzie niewiele powyżej inteligencji kury (znaczy nie sra na podwórku) to nie udziela kredytu, jak jest powyżej inteligencji krowy też nie, dopiero jak osiągnie poziom inteligencji psa. Również takie wytyczne powinna ustalić KNF dla banków, wtedy życie byłoby prostsze, nie byłoby pretensji, jeśli bank udzieliłby małpie kredytu, ok wola banku, ale niech się potem zarówno małpa jak i bank z tym kredytem bujają, hahahahahaha
ola318 / 79.188.201.* / 2016-03-21 09:14
a Ciebie przy tym nie było?? mnie jakoś nikt nie wciska czegoś, czego nie chcę.
sfdrtrgtg / 160.83.30.* / 2016-03-21 09:02
No to WZIĄŁEŚ efektywnie na zatrważające 8% w skali roku, ale to prawda, banki nie powinny dawać kredytów... osobom, które nie wiedzą co to procent składany i nie potrafią sobie policzyć ile będą musiały spłacić, biorąc kredyt (przynajmniej przy założeniu niezmienionych warunków).
Aaa13 / 5.173.145.* / 2016-03-21 08:24
noBank a na co ty liczyłeś, że spłacisz bankowi tylko tyle ile dostałeś??? Chyba jest oczywiste, że bank, to nie instytucja charytatywna i nie da ci kasy, żebyś z niej korzystał i oddał bez zysku dla banku.
Art Krak / 83.22.98.* / 2016-03-21 07:56
Ja brałem kredyt w 2004 roku. 55000 zł. Rata 450-470 zł. Po dwóch miesiącach przewalutowałem na CHF po kursie 2,7zł/CHF. Obecnie spłacam raty po 80CHF. Biorąc pod uwagę wyższy kurs CHF i tak wychodzi rata na poziomie 320 zł. Oprocentowanie 0,95%. Ja nie zamierzam przewalutowywać, a do spłaty zostało już niewiele. Ale nie zamierzam spłacać wcześniej bo żaden bank nie da mi kredytu z takim oprocentowaniem.
Niska Rata CHF / 83.22.98.* / 2016-03-21 13:31
Ale część pajaców brała kredyt na 100% wartości mieszkania przy kursie CHF na poziomie 2 zł.
Mieli ratę 1800 zł a teraz 3600. Jest róznica?
R... / 46.232.130.* / 2016-03-20 17:15
A ja jestem zadowolony ze swojego frankowego kredytu :) - policzyłem dobrze, wziąłem wtedy jak frank był drogi i teraz jak jest nawet ciut droższy to jestem do przoduuuuu. W tym samym czasie kredyty w złotówkach miały oprocentowanie rzędu 5% a ja mam swój w okolicach 2%.

Ci którzy wierzą w to, że państwo im pomoże lub że banki dadzą klientowi takie warunki że sami na tym nie zarobią grubo to IDIOCI! Kredyty są dla ludzi trzeba tylko, czytać i liczyć oraz mierzyć siły na zamiary.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy