Forum Polityka, aktualnościKraj

Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja

Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja

Money.pl / 2012-02-09 06:49
Komentarze do wiadomości: Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja.
Wyświetlaj:
podpiszsię / 31.175.145.* / 2017-04-04 12:34
Zainwestowałem w NFI ponad 2000zł, na samym poczatku, dziś w 2017 roku po ponad 20 latach trzymania akcji ich wartość wynosi 87zł10gr. Moja strata wynosi 95,5% na pewnych państwowych firmach, które miały ugruntowaną pozycje na rynku i działały od wielu lat. Niech ktokolwiek mi powie ze NFI powstało z myślą o obywatelach, to go zmieszam z błotem. Jakim cudem wszystkie firmy w NFI mogły być tak źle zarządzane, jeśli nie byłoby to działanie celowe. PRL nigdy nie okradł polaków tak, jak okradziono nas w pierwszych latach po odzyskaniu wolnosci. Aktualnie centrolewica Kaczora, krytykuje PRL, a sami tworzą rekordowy dług publiczny, czyli zadłużają bezkarnie nas. Jeśli ktoś myśli, ze dzis ludzie są bezpieczniejsi, są bardziej wolni, łatwiej im się żyje, a państwo bardziej o nich dba to jest w błędzie. Proszę młodych popytajcie starszych ludzi jak było w PRL-u z pracą, mieszkaniem, zakładaniem rodziny, miejscem w przedszkolu dla dzieci, wczasami pracowniczymi, zielonymi szkołami itd. Każdy prawie miał oszczędności, mało kto miał długi w zachodnich bankach, które trzeba dozywotnio spłacać. Tak, było wiele minusów, zgoda. Jednak proszę nie demonizujmy tamtych czasów, bo to jest duzo większe zakłamanie. PRL upadł nie przez Papieża, Wałęse, Solidarność, nie przez Jaruzelskiego, choć te osoby wniosły znaczacy wkład w to dzieło. PRL upadł, bo jego gospodarka zagrażała skalą produkcji przemysłu ciężkiego, maszynowego, wydobywczego itd. gospodarkom europy zachodniej, która nie była w stanie konkurować cenowo z Polską na rynkach Afryki, Ameryki środkowej i południowej, oraz Azji, oraz Europy wschodniej z naszymi produktami. Powiecie o jakości, zaawansowaniu technicznym, ok, ale zobaczcie sami ze dziś wszyscy kupuja tanią chińska tandetę i wszyscy jakoś są zadowoleni. Przemyślcie, w kapitaliźmie zawsze chodzi o ...... Pozdrawiam
zly / 46.113.175.* / 2012-06-08 22:54
zapisac prezesow do rozliczenia w odpowiednim czasie
i nigdy nieufac rzadowi
PIC / 83.14.54.* / 2012-02-15 12:58
Co na to Prokurator Generalnu !!Co na to pan premier !!!
average / 78.8.1.* / 2012-02-13 19:18
lub UE (np. j. lewandowski) ...
CFO / 95.41.179.* / 2012-02-12 16:20
Bzdury. Większość tych firm była w katastrofalnej sytuacji ekonomicznej i operacyjnej. W ostatnim momencie Pawlak wycofał kilkanaście superfirm o duzej wartości i wstawił na to miejsce tzw. 4 transzę składajacą się z niemal bankrutów. Nie było czego ratować, bo byłoby to marnowanie pieniędzy. Potem jeszcze AWS wszedł z kolesiami i rozwalili zbudowane struktury i modele biznesowe, więc faktycznie sporo firm nie wiedziało co robić, a kolesie ze styropianu kupowali je za grosze.
Devillooo / 86.111.111.* / 2012-02-12 10:42
Więcej literówek w tekście redaktor zrobić już nie mógł...
szach / 78.8.132.* / 2012-02-12 00:41
Mało mnie szlag nie trafi ,,...Rząd po niej sprząta.,, ZACIERA ŚLADY I ZAMIATA POD DYWAN !!! Przecież to KOLESIE !!! Dlaczego nie zajmuje sie tym PROKURATURA ??? Trybunał Stanu ??? Kruk krukowi oka nie wykole a rączka rączkę myje !!! Ale sprawiedliwość jeszcze was dosięgnie.
fin12 / 89.74.208.* / 2012-02-10 17:53
ja sie nie dziwie ze na swiecie powstala komuna. Bo grupka ludzi robia w trobe miliony zeby sie na chapac.
arek73 / 88.156.31.* / 2012-02-10 16:21
Pamiętam te czasy. Wszyscy psudoekonomiści twierdzili, że to dopbry pomysł i niestety Lewandowski ich posłuchał. Pamiętam, że w zasadzie jedynym argumentem było to, że w Czechach była taka prywatyzacja. Trzeba mieć własny rozum, a nie małpować innych, zwłaszcza jeżeli chodzi o głupie pomysły.
Pan pytajnik / 77.253.251.* / 2012-02-10 12:09
Nie mogę czytać takich rzeczy bo mnie zaczyna nosić. Ci ludzie teraz grzeją ciepłe posadki. Dlaczego nie przemycamy broni i nie organizujemy ruchu oporu ?
ri.co / 77.114.109.* / 2012-02-10 11:30
Kiedy to naród podziękuje twórcom obecnego złodziejskiego systemu !
teed / 82.160.42.* / 2012-02-10 08:12
Do wszystkich eurosceptyków. Spokojnie. Mając takich komisarzy jak Lewandowski ledwo dyszącą Unię na pewno dobije i skróci jej męczarnie. Tak jak polski przemysł (na ówczesne czasy najlepsze zakłady produkcyjne) oddał we władanie Narodowych Funduszy Inwestycyjnych .. Tak z ciekawości ,czy zrobił to z głupoty(razem z Balcerowiczem) czy za ciężkie pieniądze że jeszcze jego dzieci będą z nich korzystać.
Pracowałam w 7-mym NFI. Płakać się chciało ile polskiej kasy szło na zachód. Jak tylko kasy było mniej, natychmiast wylatywał dyrektor. Biedni robole ciężko pracowali, za minimum zarobków po to aby nabijać kabzę innym. Pracowałam tam tylko 8 miesięcy, a za ten okres dowiedziałam się dosyć, zwykłym śmiertelnikom włos by się jeżył na głowie, a u nich to była normalka. Dla mnie, zwykłej nieopierzonej absolwentki ekonomii było to zgrozą, działali jak hieny..
Mieliśmy to na własne życzenie, dzięki takim ludziom jak Balcerowicz, Lewandowski, Boni, Bielecki.
Dlaczego tak szybko zapominamy(cie)., dlaczego tacy ludzie nie siedzą w kryminałach, za głupotę, niewiedze się płaci (już nie pisze o innych bonusach i profitach- tak to się
u nich nazywa, to nie łapówa)
Dajcie mu władzę, dużo władzy a on już pomyśli jak rozłożyć Unie tylko kto da więcej, może Chińczycy
ch / 77.255.2.* / 2012-02-10 11:43
prawda jest taka że do tej pory ogromne ilości pieniędzy przepływa przez nasze palce jak przez strainer do kieszeni obcych. Jest tylko problem ludzie normalni o tym nie wiedzą a ci co wiedzą trzymają gębę zamkniętą bo albo mają z tego etat albo dodatki albo siedzą cicho bo się boją. Wystrczy popatrzeć jak padają wielkie firmy a za upadek stoczni powinni odpowiedzieć decydenci - to było optimum.
sraluch / 46.113.193.* / 2012-02-09 21:56
Jeśli Lewandowski i Kaczmarek maczali palce w tym programie to nie mogło się skończyć inaczej. Ciekawe kiedy p. L. puści UE z torbami.
strzelec / 2012-02-09 19:03 / Bywalec forum
Ciekawe NFI bardzo przypominają nasze wspaniałe Otwarte Fundusze Emerytalne czyli OFE. Mimo strat dalej pompujemy do nich masę pieniędzy. Opisany artykuł żywcem wyjęty z obecnej sytuacji, jaka panuje w OFE od kiedy zostały powołane. Otrzymują od nas od 4 do 7% z każdej 1zł :). Czyli mimo ze nie zarabiają to już sobie pobierają najwyższa prowizje. Ciekawy artykuł jest na ten temat tutaj http://rzu.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/zabezpieczenie-emerytalne2/OFE_pobieraja_za_wysokie_oplaty_od_skladek___465 . Zastanawia mnie czemu np. nie wprowadzić prowizji od pieniędzy jakie ZAROBIĄ OFE. Jestem nawet za tym żeby im oddawać 40% a nawet 50% kwoty od tego co zarobią, a nie od tego co dostają. Nie ma się co dziwić że na pomnażaniu naszych emerytur zależy im tak jak na zeszłorocznym śniegu :). Obecnie mają cały czas straty i jeszcze chcą inwestować za granicą nasze pieniądze. Szczęście, że na to nie pozwala nasze prawo i ta skarbnica naszych pieniędzy, nie miała możliwości przepuścić oszczędności Polaków w Portugalii, Grecji, Irlandii, czy tez Bóg wie gdzie.
anteras / 46.134.227.* / 2012-02-12 09:15
Normalne - jak to na wolnym rynku, cwany kombinuje jak może, żeby zarobić, najlepiej wydoić szare masy. Masy mogą tylko trochę popyskować - i tyle ich.
WaszaMac / 83.23.9.* / 2012-02-15 04:12
skoro to jest takie oczywiste ze NAS OKRADAJA W BIALY DZIEN GENERUJAC STRATY TO DLACZEGO NIKT NIE WYSZEDL JESZCZE NA ULICE?? NO DLACZEGO?
Stańczyk / 89.69.126.* / 2012-02-09 17:13
Głupi Polak przed szkodą, głupi i po szkodzie.


Skandalem według kontrolerów było to, że otrzymały one 530 milionów złotych mimo tego, że przez kolejne lata fundusze przynosiły straty.


Dokładnie tak samo jest teraz z OFE. I nikt tego nie chce zmienić. Najciekawsze jest to, że za chwilę będą je kasować, bo zabraknie pieniędzy w budżecie. Reasumując: przewał na przewale.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy