Forum Polityka, aktualnościKraj

Listy dłużników BIG będą dłuższe. Ważne zmiany w przepisach

Listy dłużników BIG będą dłuższe. Ważne zmiany w przepisach

Wyświetlaj:
m555 / 46.76.22.* / 2015-07-23 02:14
Imponujące Widać że coś rośnie. Jednak nie świadczy źle o społeczeństwie a o rządzie. Pasek wokół szyi Kowalskiego zaciska się. Niedługo większość społeczeństwa będzie przestępcami - podatkowymi. Już po raz kolejny płacę komornikowi pomimo iż już dawno nie mam nic wspólnego ze sprawą, a sama sprawa uległa ( po sprawdzeniu) oddalona. Ale ja od trzech lat płacę za ...? Oj chciało się nam wolności!
wrona1 / 188.121.8.* / 2015-07-21 15:56
to niedługo zbankrutują banki bo komu będą udzielać kredytów jak każdy będzie gdzieś na jakiejś liście
izpz / 217.153.76.* / 2015-07-21 13:34
"Wskazała, że zaglądający na listy dłużników BIG-ów zobaczą zarówno dług, jak i dowiedzą się, czego on dotyczy"
Sądzę, że jak ktoś będzie chciał wyrobić sobie np. kartę kredytową, to bank raczej w ostatniej kolejności przejmie się niezapłaconym mandatem 20 złotych za przechodzenie w złym miejscu przez ulicę. Szczególnie, jak ktoś ma jakieś aktywa w tymże banku (lokatę czy fundusz) ...
A kro teraz ma się najlepiej? Zgadnij Szanowny Czytelniku? / 178.235.193.* / 2015-07-21 13:17
Za te długi ludzie wędrują w zimie do kanałów ciepłowniczych, latem lokują się na jakiejś działce lub gdzieś pod śmietnikiem pod kartonami... A wszystko to w większości nie z własnej niezawinionej winy... Dofinansowanie czynszu nie należy oczekiwać, bo odrzucają prośby nawet tym, co mają podstawy do tego.
A MOPS-y jako pomoc dają zaledwie ok.60zł miesięcznie i....
Kto uczciwym ludziom gotuje taki los?
izpz / 217.153.76.* / 2015-07-21 13:38
Akurat takim ludziom to najmniej zaszkodzi - jak ktoś nie ma na czynsz i na jedzenie, to raczej nie będzie próbował kupić sobie komórki na abonament czy kablówki, nie mówiąc już o kredycie hipotecznym. A ci od lichwiarskich "chwilówek" to i tak patrzą na to inaczej, oceniają wg. swoich kryteriów, nie darmo przecież reklamują się jako "pożyczka bez BIG"
1245 / 46.76.28.* / 2015-07-21 18:18
szanowny ktosiu nie ma kredytu bez bik- big sa prowazaca rejestr biura informacji kredytowej prowadzi info monitor z ktorego to korzystaja wszelkiej masci firmy pozyczkowe sprawdzajac nasze kazdeko z osobna po wpisaniu numeru pesel salda ogolnego zadluzenia w instytucjach finansowych i bankach
opinia581 / 83.6.155.* / 2015-07-21 12:25
TYLKO NIE WIECIE DLACZEGO LUDZIE MAJA DLUGI????????????????????Bo zarabiaja niewielkie pieniadzxe a oplaty ponosza takie jak w ue
TAKI KOMFORT ZYCIA ZAPEWNIA POLAKOM PANSTWO POLSKIE.Rzadzacy maja milionowe mimo ze zarabiaja miliony.Tylko dlaczego biora te pozyczki.No bo dostaja je za 1-2% A reszta choloty na 3000% bo nie ma za co zyc.
basia ewa / 89.206.34.* / 2015-07-21 11:18
wszystkich od razu wsadzcie do BIGu-przynajmniej nie dostaniemy pozyczek z banku a banki zbankrutują- i dobrze- Panstwo prawa szuka tylko na polakow haki---czyli za morde wszystkich--a politycy może od siebie zacznijcie jak się zachowujecie -jak przekraczacie codziennie paragrafy itp.----za grzywnę najlepiej zacznijcie wieszać - będzie spokoj i emerytur nie będziecie musieli placiic--WIESZAC wszystkich za każdy przekręt------niewolnikami jesteśmy tego polskiego reżimu-ONI ciagle nas upadlają ciagle---PIS czy PO i inne wszyscy siebie szuje warci NIKOMU nie wierze wszyscy gadaja a potem nic nie robia tylko maja kasa się dziela
eugen 69 / 31.61.138.* / 2015-07-21 22:33
....... w 1989 Polak,czyli STRYJEK ZAMIENIŁ SIEKIERKĘ NA KIJEK. KLAWO JAK CHOLERA!!!
anty-NWO / 217.97.165.* / 2015-07-21 09:08
Faszyzm , zwany nowym porządkiem świata gna do przodu jak pendolino.
JUTKA123 / 88.220.83.* / 2015-07-21 09:04
To jest skandal. Platforma nie wie już jak od ludzi wyciągnoąc pieniądze. Najpierw nakazuje Policji łapać kierowaców i nie tylko, żeby wlepiali mandaty nawet za błache wykroczenia , bo trzeba załatać dziurę w budżecie . I właśnie z mandatów nakazuje ściągnąc 2 mld . A teraz chcą ludzi wpisywać do BIK-u . To jest skandal. Ludzie nie mają pracy nie mają na życie. Ludzie żyją w biedzie , a nawet niektórzy w nędzy . 800 tys. dzieci w Polsce je tylko 1 posiłek dziennie, panuje wszawica i ludzie znowu zaczynaja chorowac na gruzlicę.A z czego to wszystko jak nie z biedy. A Pani Kopacz na ten temat milczy . Jako lekarz powinna o tym mówić . Ale wiadomo w kampanii to jej punktów nie przysporzy. Jacy Ci politycy są zakłamani. I to ma być państwo, które dba o obywateli . ŚMIECHU WARTE ! Polska to naprawdę dziki kraj.
ludwik56 / 81.190.129.* / 2015-07-21 08:51
kolejny bat na upadającego polaka.Wybierajmy w pażdzierniku polaków a nie zakamuflowanych żydów.Ciekawe kto to wymyślił.Prawie pewne że Kwiatkowski - były minister i Kalisz
julia1001 / 91.225.189.* / 2015-07-21 10:32
Postępuj zgodnie z prawem /bo sumienia raczej nie masz/ a ta sprawa Ciebie nie dotyczy.Za wybryki ,wandalizm,kaleczenia ludzi,-trzeba płacić.Chcesz żyć w państwie w miarę bogatym i sprawiedliwym? - to go szanuj.Kary sadowe w postaci grzywien to też długi,które by było sprawiedliwie nalaży płacić-finito w tem temacie
Kaluptak / 192.193.116.* / 2015-07-24 10:02
tydzień temu otrzymałem mandat (50PLN) za "wtargnięcie na jednię". A zdarzenie wyglądało tak: szedłem chodnikiem, na jego środku stały i rozmawiały dwie matki z wózkami - chodnik był zablokowany, ominąłem je krawędzią jezdni - nic nie jechało a z drugiej strony chodnika jest żywopłot. Zostałem "schwytany" kilkanaście metrów dalej i przykładnie ukarany mandatem przez policjantów... mandat oczywiście już zapłaciłem - na szarpanie się z policją przed sądem nie mam wystarczająco pieniędzy, czasu ani naiwności. Do samych funkcjonariuszy też nie mam pretensji - skoro mają normę, że muszą ukarać co najmniej 10 osób dziennie to przecież oczywiste, że będą mandatować "za niemanie czapki" byle wykonać normę.
cwed / 31.179.221.* / 2015-07-21 08:46
z tymi mandatami to bezsens ja nie place wole jak mi ściągną
deded / 91.199.250.* / 2015-07-21 08:45
" Polskę doi zagraniczny kapitał! Pieniądze z Polski wypływają szeokim strumieniem-takie hipermarkety jak:Lidl,Kaufland,Carrefour i wiele innych stosują cuda inżynierii finansowej.Według pozarządowej organizacji Global Financial Integrity (GFI)w latach 2003-2012r. wytransferowano z Polski POnad 50 miliardów dolarów"
1q11q / 91.199.250.* / 2015-07-21 08:44
Polacy nie maja swoich mieszkań tylko banki je mają. Ci co jeszcze je mają(emeryci) sa oszukiwani i okradani przez banki odwróconymi hipotekami. Chca ich okraść z ostatniej własności.
qwwqw / 91.199.250.* / 2015-07-21 08:44
Trzeba wziąć pod uwagę sprawę zasadniczą. Dla naszych rolników rynkiem podstawowym i najważniejszym jest rynek wewnętrzny – prawie 40-milionowy. My prowadzimy absurdalnie głupią politykę, szukając zbytu na produkty rolnicze w krajach odległych, np. w Japonii, Korei Płd., Ameryce Płd. czy w Afryce. Tak, należy to czynić, ale nie może to zastępować rynku wewnętrznego. Wysyłamy do tych odległych krajów na targi misje, a to nas dużo kosztuje. W tym samym czasie nasz rynek jest zalewany żywnością z Europy Zachodniej. Godzimy się na wypieranie naszej zdrowej żywności przez produkty obce, gorszej jakości. To nie świadczy dobrze o rządzie. Pokazuje to, że nie mamy gospodarza, który troszczyłby się o polskie rolnictwo.
izpz / 217.153.76.* / 2015-07-21 13:45
Może i tak jest, jak piszesz, choć szczerze wątpię - żywność jest towarem relatywnie tanim (np. warzywa), a czym towar jest tańszy, tym mniej opłaca się go wozić z daleka - przewóz 1 kg złota i kartofli kosztuje tyle samo. Grubo ponad 90% żywności masowej w polskich sklepach (polski w znaczeniu na terenie polski) jest polska. I co ma do tego rząd ? Jak idziesz do sklepu, to sam wybierasz, co kupujesz. Widocznie większość ludzi kieruje się prostą zasadą "dobre i tanie", przy czym to pierwsze sama ocenia według własnych kryteriów, nie zawsze obiektywnych. Dopóki Polska jest w UE, nie ma opcji, żeby ograniczyć napływ towarów z innych krajów, jeżeli spełniają one unijne normy, nie ma możliwości obłożenia ich cłami czy inną stawką VAT. A jeżeli chodzi o rolników, to zaproponuj im wyjście z UE (czytaj : koniec z pieniędzmi z UE), to ci podziękują widłami.
leoś / 83.11.57.* / 2015-07-21 08:40
i bardzo dobrze.Będzie 100 % społeczeństwa czynnego finansowo w jednej organizacji.Nie będę sam.Jest tylko mały problem ,kosztuje mnie ta zabawa drożej.A więc by żyć na zas..nym poziomie musze kombinowć jak za komuny.Inny temat to członkowie BIK-u i innych Krd tak naprawde sa wyrzucenie na margines społeczeństwa nawet nie zawsze z ich winy. CZY NASZA KONSTYTUCJA DBA O TO BY NASZ DUMNY I WSPANIAŁY NARÓD BYŁ WYRZUTKIEM ??
nik538 / 46.186.34.* / 2015-07-21 08:32
Nowe prawo obowiązuje od 1 lipca również dla wyroków wydanych przed tym dniem. Znaczenie ma data wysłania wezwania do zapłaty - poinformowała rzeczniczka prasowa BIG InfoMonitor Halina Kochalska.

Znaczenie ma data prawomocnego wyroku, nie data wysłania wezwania.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy