Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UE: Dłuższy monopol na listy

UE: Dłuższy monopol na listy

Money.pl / 2007-06-19 07:30
Komentarze do wiadomości: UE: Dłuższy monopol na listy.
Wyświetlaj:
zszywcia / 2007-06-19 07:30
ludzie listy piszą.... szkoda tylko że nikt ich nie dostaje, dlatego ja wysyłam kartki elektroniczne, od kiedy moja świąteczne kartka wielkanocna z 2006 r. doszła do znajomych w kwietniu ale 2007 - też na święta a zakładając że miała tylko 30 km. do przebycia to ten listonosz chyba bardzo wolno szedł....
ale tak na poważnie to szkoda że dopiero w 2012 bo już dziś przydała by się większa konkurencja poczcie może paczki nie przychodziły by uszkodzone, i z opuźnieniem...
Mac stud / 158.75.82.* / 2007-06-25 10:18
Poczta Polska największy problem ma właśnie z niedochodowymi placówkami umieszczonymi poza dużymi miastami. Natomiast prywatne poczty chcą funkcjonować własnie tylko na terenie dużych bardzo dochodowych miast. Cała ta afera o monopol powinna zostać tak rozwiązana by monopolista nie był zbytnio stratny a małe poczty nie wykorzystywały swojej przewagi w dużych miastach.
Już kiedyś nawet Trybunał Europejski zajął się tą sprawą pozwalając na likwidację monopolu poczt europejskich ale z zastrzeżeniem rozwiązania tegoż oto problemu niedochodowych placówek - nawet pod groźbą utrzymania monopolu.

Najnowsze wpisy