Forum Prawo - porady i tematy

MAM rozdzielność majątkową więc mąż nie może dawać mi pieniędzy?

MAM rozdzielność majątkową więc mąż nie może dawać mi pieniędzy?

sila / 217.116.100.* / 2007-01-18 13:50
witam...może ktoś z państwa orientuje się w tej sprawie: od roku mamy z mężem rozdzielnośc majątkową, (mąż prowadzi firmę i tak jest bazpieczniej) w zeszłym roku kupiłam na siebie mieszkanie i US zażądał ode mnie udokumentowania skąd pochodzą środki na zakup. kiedy powiedziałam ,że część pieniędzy wyłożył mąż (dokłada się też do raty kradytu) pani poinformowała mnie, że skoro mamy rozdzielnośc to pieniędzy od męża brać nie mogę.??? wg. mnie to jakiś nonsens...to teraz już nie może dawać mi pieniędzy na ziemniaki albo na książki dla dzieci?tymbardziej że razem mieszkamy i jest u zameldowany...kiedy daje mi pieniądze na zakupy musi wypisywać akt darowizny?
Wyświetlaj:
JarekGł / 83.27.52.* / 2007-02-06 13:57
Czy gdyby ewentualnie zjawił się dłużnik męża to mógłby sięgnąć do majątku rozdzielnego żony? Pewnie powiesz, że nie. Więc rozumujesz niesymetrycznie. Przepływ środków od męża nieograniczony, ale już na ewentualne pokrycie długów męża (czego nie życzę) powrót tych środków nie, bo rozdzielność .
Chociaż od tego roku zmieniły się przepływy o darowiznach, może ktoś wie, czy darowizna dla "żony w rozdzielności" jest lub nie jest opodatkowana. Bo jeśli nie to wystarczyłoby zgłaszać/ rejestrować umowę darowizny w US.
Syriusz / 194.0.103.* / 2007-02-04 10:50
trzeba niestety odróżniać mimo rozdzielczosci majątkowej prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego od inwestycji,to nie jedno i to samo.......

Najnowsze wpisy