Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Marazm i spadki pod koniec sesji

Marazm i spadki pod koniec sesji

Money.pl / 2006-08-17 17:40
Komentarze do wiadomości: Marazm i spadki pod koniec sesji.
Wyświetlaj:
Batman / 2006-08-17 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak na odstresowanie (bo sporo dziś było na forum wymiany zdań - ach te spadki - tyle powodują emocji) chciałem załączyć ramówkę telewizyjną nowo otwartego kanału telewizyjnego dla alkoholików BOLSAT:

> 06:30 - Gdzie jestem, kim jestem - teleturniej z nagrodami
> 08:30 - Piwko czy winko - program poranny
> 09:00 - Wiadomości
> 09:30 - Alkobiznes - program integracji polsko-czeskiej
> 10:00 - Dębowe Przedszkole - program dla początkujących
> 11:00 - The Smirnoffs - telenowela rosyjska
> 12:00 - Haftowanie na ekranie - reality show
> 12:30 - Soplicowo 2002 - Relacja z festiwalu piosenki Polskiej
> 13:00 - Sport - MŚ : Sztafeta 4x100
> 15:00 - Kielonopolscy (odc. 0.75) - telenowela Polska
> 14:20 - Teatr Bolstatu : Shakesbeer : To drink or not to drink
> 15:30 - Łowienie na Żywca - program dla samotnych kobiet
> 16:00 - 14:10 - Program historyczny
> 17:00 - Po kielonie - rozmowy polityczne
> 17:30 - Liga Angielska - Guiness vs. Kilkeny
> 18:45 - Zwierzyniec - Złoty Bażant - film czeski
> 19:00 - Wieczorynka - Przygody Jasia Wędrowniczka (The Adventures of Johny Walker) - film animowany prod. angielskiej
> 19:30 - Zagrożenia XXI w. - Esperal
> 20:00 - SUPERKINO : Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Warki - film fab. USA
> 21:30 - Rozmowy w rynsztoku - talk show
> 22:00 - 40% - lista, lista, lista przebojów
> 22:30 - Z gwinta - Magazyn reporterów Bolsatu
> 23:30 - Decyzja należy do ciebie - odc. pt: 0,7 czy połówka
> 00:00 - Kino Mocne: Odwyk - Pogromca wyzwolonych - horror USA
> 02:00 - Gość Bolsatu: zespół The Beertels
> 02:30 - Na planie : Absolwent
> 03:00 - Jak przerobić Pana Tadeusza – program edukacyjny
> 03:30 - Wycieczki Bolsatu : TATRA
> 04:15 - X-Flaszki – program nocny
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-18 00:09
:-)))) rewelka wiecej takich wstawek
pozdro
brydzia / 2006-08-17 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe czy Gabrik wziął krótką , bo powinna być jazdeczka
gabrik / 2006-08-17 22:15 / portfel / Wierny Forumowicz
wziął ale na koniec notowań zamknął ;-)
Batman / 2006-08-17 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A ja dziś chciałem z rana krótką łyknąć, ale w pracy byłem i sporo roboty miałem i w końcu nie łyknąłem. Ciężko jest grać na giełdzie jak się pracuje. Co chwila trzeba tego internet explorera wyłączać jak szef idzie :-)
cathcart / 2006-08-17 22:25 / Tysiącznik na forum
haha.....ja mam notowania wlaczone tak na polekranu..a pod spodem program w ktorym pracuje...tylko jedno klikniecie....i juz pracuje na chwale i potege jego firmy :)
Romi / 2006-08-17 22:38 / portfel / Koci Tata
Mój szef nie widzi dobrze i chwała mu za to ale alt iz tabulatorem działa :)) i się na exelka przełącza
brydzia / 2006-08-17 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślisz że przy takim spadku surowców nasza gpw się oprze
Powiedz mi , żeby kupić kontrakt to muszę mieć konto jakieś inne niż teraz mam w bre
gabrik / 2006-08-17 22:35 / portfel / Wierny Forumowicz
brydziu u nas spadki nie są paniczne tylko wywoływane przez arbitraż ,niestety faktem jest że na mocne wzrosty też nie ma kapitału.
Nie tak dawno napisałem że dla zachodu mimo wszystko jesteśmy za wysoko więc panowie się nie spieszą czekają na lepszy moment, od poziomu 2800 wig20 był wywindowany kapitałem (może nawet zagranicznym) ale czysto spekulacyjnym.Nawet spadek z ubiegłego piątku nie był paniczny.
Batman / 2006-08-17 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fundusze będą bronić obecnych poziomów cen. Przy małych obrotach nie potrzeba znacznych środków finansowych na utrzymanie kursów akcji, a w konsekwencji wyceny jednostek uczestnictwa. Jest to w ich interesie, bo spadki cen akcji mogą wywołać odpływ środków z funduszy i dalsze pogłębienie spadków, a na to fundusze dopóki będą miały środki finansowe z pewnością nie pozwolą.
Batman / 2006-08-17 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamiętam, że jak się chce grać na rynku terminowym to trzeba wystąpić do biura aby biuro wystąpiło do KDPW o przyznanie limitu kontraktów. Ze względu na fakt, iż przy kontraktach gra się z dźwignią finansową to nie można kupić dowolnej liczby kontraktów tylko są w tym zakresie ograniczenia. Robiłem to już dość dawno i nie do końca pamiętam, ale wydaje mi się, że jest badan zdolność kredytowa inwestora na podstawie dotychczasowych inwestycji oraz posiadanych środków finansowych. Jak ktoś ma bardziej aktualne informacje w tym zakresie to zachęcam do wypowiedzi. Ja o przyznanie limitu występowałem bardzo dawno i już nie do końca pamiętam szczegóły.
gabrik / 2006-08-17 22:30 / portfel / Wierny Forumowicz
już tego nie ma trzeba tylko posiadać odpowiednią ilosć pieniędzy na rachunku
Batman / 2006-08-17 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To może moje biuro mnie robi w konia bo ja nadal mam stały limit max. 30 kontraktów - to oczywiście tylko limit, w życiu bym tylu kontraktów nie kupił (sprzedał) po tym jak mnie ostatnio przewiozło na 10 kontraktach w rejony 3.300 na WIG20 jak grałem na spadki. Oj bolało ...
Kenobi / 2006-08-17 23:29 / Uznany malkontent giełdowy
Biura mają ograniczenia, bo z doświadczenia wiedzą, że początkujący nie łapią o co chodzi i pakują się za mocno, przy wysokiej dżwigni tracąc zainwestowany kapitał. Jak ktoś ma środki i się uprze to może grać większą ilością. W jego interesie jest, żeby ograniczyć ryzyko i nie być zbyt chciwym. Nie należy iść na ilość, ale na jakość. Grać mniejszą ilością, ale za to bardziej efektywnie. Przy większej ilości może udać się dużo zarobić, ale można też równie dużo stracić. Podawałem przykłady - na jednej sesji ponad 50%. Przy duyżym zaangażowaniu to utrata połowy kapitału. Trzeba przede wszystkim stosować się do zasad, które są jak przykazania. Umieć pogodzić się ze stratami i mieć odpowiednią pulę w rezerwie, żeby nie wypaść z rynku. Najważniejsze to ciąć straty szybko i pozwolić zyskom rosnąć. Zasada z rynku akcji, że można przeczekać zły okres trzymając akcje(chociaż po co?) tu się nie sprawdza, bo nie ma ograniczenia wielkości strat (na akcjach można stracić tylko tyle ile się zainwestowało). Na kontraktach traci się nie tylko zainwestowany kapitał, ale i dodatkowe środki, które trzeba dopłacać jeśli chce się utrzymać pozycję, a trend jest przeciwny. W przeciwnym wypadku biuro maklerskie samo likwiduje pozycję.Pamiętam taki artykuł, w którym omawiano grę na kontraktach. Podobno większość nowych po miesiącu już nie ma środków. Przy np. depozycie 10% spadek indeksu o 1 % (nie odczuwalny przy akcjach) tu oznacza 10%.
gabrik / 2006-08-17 22:42 / portfel / Wierny Forumowicz
nie wiem jak to jest do końca ale w BPH jak masz środki to możesz i 100 rąbnąć :-)
Batman / 2006-08-17 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wow, to ja nie wiem ile setek musiałbym rąbnąć, aby wejść w tyle kontraktów :-)
gabrik / 2006-08-17 22:26 / portfel / Wierny Forumowicz
musisz mieć nadany numer (zapomniałem jak się on nazywa NIK? )
cathcart / 2006-08-17 22:23 / Tysiącznik na forum
moze by tak gabrik podizeli sie wiedza co i jka z kontraktami:)
poczawszy od zawierania tarnsakcji po....otwieranie pozycji...ot taki kurs dla maluczkich takich jak ja :)
Kane / 2006-08-17 23:46 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
idziesz do biura - wypełniasz wniosek i Ci przysyłaja pocztą umowę. O żadnym limicie "sztukowym" w umowie nie mam - ilośc uzależniona od środków na rachunku.
Otwiera się pozycję (kupuje bądż sprzedaje) podobnie jak akcje. Kto obracał akcjami, nie będzie miał problemu z k/s kontraktów
W praktyce obracanie kontraktami jest prostsze niż to wynika z opisów wyżej - samo wpisywanie i Fw20u6 i klikanie mycha to nie problem.
To, czy otwieramy w dobrą stronę, to już inna sprawa - jeśli tracimy: np. 100 pkt. stan rachunku na koniec dnia zmiejsza się o 1000 zł. Musi się mieć taką kwotę na rachunku, zeby została ona pobrana, a kontrakt nie został zamknięty. Należy mieć zapas gotówki na rachunku na potencjalne straty :)
brydzia / 2006-08-17 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
członek zarządu gtc sprzedał 37 000 akcji po 29 zł
risky-rainmaker / 2006-08-17 22:47 / Ostatni Optymista
I spiepszył notowania ta spółka to dla mnie zagadka..
osesek / 2006-08-17 22:06 / Pan Tysiącznik
Brydzia, przypominasz mnie znajomą z Wodnego Rynku.
brydzia / 2006-08-17 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie to niemożliwe , moja druga połowa jest z Nowej
wiesz co , ostatnio się zastanawiam nad boryszewem , on ma udziały w tych wszystkich swoich spółkach a najgorzej stoi , dzisiaj już miałam kupić ale mi zwiał
możesz coś więcej napisać o borysie jak to jest z tymi jego udziałami w innych spółkach i jak ty się na to zapatrujesz , może jak wyjdzie z wig 20 to ruszy do góry
keskese / 2006-08-17 21:47 / Reprezentacja Polski
hyperion - jaka branża taka ocena spółki a branża jest progresywna bardzo ergo powinien strzelić. nie tak jak kable ostatnio ale wybitnie rozwojowa społka. tylko martwi mnie ta info z 16 sierpnia o 30 tys strat netto w II kwa. o co tu biega ?? takie info na dwa dni przed debiutem ?? proszę o wypowiedzi
keskese / 2006-08-17 22:21 / Reprezentacja Polski
tak myslałem - twj. czyli towarzystwo wzajemnej j******.
gollum / 2006-08-17 22:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Wzajemnej czego?
keskese / 2006-08-17 22:32 / Reprezentacja Polski
j_e_b_a_c_y_i
vip / 2006-08-17 21:35 / Bywalec forum
HUTMEN - woli sprzedać kilka rurek po 100zł czy kilkanaście po 80 zł ?
brydzia / 2006-08-17 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
na razie jest na niego moda , ale moda szybko się zmienia , zobaczysz
już nie raz tak było
co do tych kilkunastu , popyt jest ograniczony
to że sprzedajesz tysiąc rurek to nie znaczy że jak obniżysz cenę to automatycznie będziesz o tyle więcej sprzedawał
zobacz agora - obniżyła cenę i czy więcej sprzedaje i zarabia
risky-rainmaker / 2006-08-17 22:51 / Ostatni Optymista
Ja myśle, że na rurki miedziane przy tym boomie budowlanym to popyt nie jest ograniczony długo długo jeszcze nie...a cena może tylko sprawić...że instalacje grzewcze z miedzi staną się konkurencyjne do alternatywnych "plastikowych"
risky-rainmaker / 2006-08-17 22:56 / Ostatni Optymista
I jeszcze jedno kto powiedział, że hutmen musi patrzeć na to że ceny spadają miedzi...przy ustalaniu marży...w krótszym okresie póki nie zadziała konkurencja na rynku producentów rur jest to korzystne....nie mówiąc już o kartelach...itp. układach..
brydzia / 2006-08-17 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
widać , że jak USA rośnie to my spadamy i to jest dobra prawidłowość bo jak my miesiąc temu rośliśmy to USA
spadały
Nasze wzrosty były napędzane bankami i surowcami
jeżeli surowce będą nadal spadać to nasz indeks również
ja czję się na kilka spółek i muszę Wam powiedzieć że nie mam na razie okazji kupić na spadku tylko cały czas do góry - 1% , 2% dziennie ale do góry , także są stabilne spółki które mogą rosnąć , i
wydaje mi się że jest taka spółka w wig 20 która dzięki spadkom surowców zarobi ale ona niestety też nie chce spadać
pisałam ostatnio że kiedyś pieniądze się skończą i nasze fundusze przy takim poziomie indeksu nie są w stanie pchać go wyżej
samuraj jack / 2006-08-17 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Surowce dołują
- ropa dochodzi do 70 USD
- na Cu brakuje jeszcze niecałe 8 proc. spadku, aby można mówić o średniookresowej korekcie/spadku na kursie Cu

I dzieje się to w sytuacji spadającego dolara (do niedawna jak surowce rosły, wartość dolara do innych walut spadała)

Powoli decyzje FED tracą na znaczeniu na rzecz wskaźników mówiących o spowolnieniu gospodarczym

Co nas czeka?
Romi / 2006-08-17 20:50 / portfel / Koci Tata
Zobaczymy jak te nowe infa zadziałają jutro na lubawę
siepan / 83.8.14.* / 2006-08-17 21:01
czas intratnych pp juz minał, lubawa miala swoja szanse ale jej nie wykorzystala. dobrym czasem na tego typu zabawy byl kwiecien i poczatek maja, ewentualnie czerwiec teraz to juz po ptakach.wykorzystala to alchemia, skotan i im sie udalo. wystarczy spojrzec teraz na prochnik czy most.zabrze. moze jeszcze oglosza np. ze zamierzaja podniesc prognozy na ten rok lub ze zamierzaja osoagnac trzy cyfrowy zysk - liczac oczywiscie w milionach ;)
admin / 83.26.209.* / 2006-08-17 19:56
Pozdrowienia dla Cabbiego ;-))))
Frog / 2006-08-17 19:53 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Pod koniec stycznia będę miał do dyspozycji 20 tys. PLN. Po roku muszę oddać całość + 5%.
Przez rok mogę zrobić z tą kwotą co zechcę. Myślę o Funduszach, albo o jakichś akcjach. Jednak obserwując giełdę dochodzę do wniosku, że ceny akcji są zbyt napompowane, aby liczyć na zyski.
Macie jakieś sugestie?
brydzia / 2006-08-17 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
kup 10 kontraktów na spadki , będziesz milionerem
odlewniczy / 2006-08-17 21:42 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
Brydziu nie mozna kupic kontraktow na spadki, ino (tylko) można sprzedac kontrakty co jest rownoznaczne z tym co napisalas

P.S. Brydziu masz 100% w gotowce czy masz jakies ochlapy akcji w portfelu
pozdrawiam
brydzia / 2006-08-17 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak masz wiedzę o kontraktach może polecisz jakąś lekturę , łatwą i szybko przyswajalną
odlewniczy / 2006-08-17 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
ja konczylem bankowosc inwestycyjna to troszke czytalem
najlepsze sa kontrakty terminowe i opcje J. Halla, ale to dlugie i przystosowane realiom rynkow anglosaskich.
mysle ze kontrakty Zalewskiego z polskich tez ok
Batman / 2006-08-17 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Odlewniczego, może jakiś dobry kawał kolega ostatni słyszał?
brydzia / 2006-08-17 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzięki , to ty szycha jesteś
pozdrawiam
brydzia / 2006-08-17 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
mam 100 % w gotówce , ale uczę się kontraktów i wezmę
szorty , bo czuję że teraz na spadkach zarobimy
jeżeli coś kupuję to tego samego dnia się pozbywam , z niczym na noc nie zostaję , wolę mniej zarobić ale pewniej
i całą noc nie myśleć jak się otworzymy
Batman / 2006-08-17 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Brydzia, zdumiony jestem niezmiernie, ale i rad zarazem, że kontraktami się interesujesz. Może razem zagramy na spadki i jak słusznie zauważył nasz znajomy Odlewniczy sprzedając kontrakty terminowe.
osesek / 2006-08-17 22:16 / Pan Tysiącznik
He he, razem to raczej na wzloty zagracie (:(:(:
Batman / 2006-08-17 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Będzie coś w rodzaju zusammen-arbeit :-)
brydzia / 2006-08-17 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja się na tym wogóle nie znam , ale myślę że kierunek przy spadających surowcach bedzie jeden , ja się chcę po prostu zabezpieczyć kupić akcje i zabezpieczyć kontraktami
w przeciwną stronę
Wiesz lepiej chyba śledzić kontrakt niż 200 spółek
Batman / 2006-08-17 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdecydowanie kontrakt lepszy. Ostatnio zastanawiałem się również nad kontraktami nie tylko na WIG20 ale również na spółki np. na KGHM. Też można nieźle na spadku KGHM zarobić choć w tym przypadku ze względu na większą zmienność kursu i większe ryzyko większa jest wartość depozytu zabezpieczającego, przez co mniejsza dźwignia finansowa.
odlewniczy / 2006-08-17 21:50 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
ja ostatnio tez DT bo sie boje. na stale jestem zwiazany ino z pasztetami z Mispolu ale dzis delikatnie zredukowalem pozycje
brydzia / 2006-08-17 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz co , jak bedzie wchodzić na giełdę spółka o której myślę a znam ją bardzo dobrze
to nieźle się obłowimy , dam znać
brydzia / 2006-08-17 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie nie jak jesteś początkujący to nie doradzam
najwyżej jeden
Krzych / 2006-08-17 20:55 / Płoteczka na forum
ja dzisiaj kupiłem okazyjnie mieszkanie w b. dobrym stanie w blokach M-4 + garaz w odległości 700m od bloku za 8tys $.Klijent wyjeżdża na stałe do USA i potrzebował gotówy już , okazje sie trafiają.Orientacyjnie wiem że garaż kształtuje się w cenie 8-10tyś.zł. a mieszkanie około 40tyś.Akt notarialny już załatwiony i jestem do przodu.
TT / 2006-08-17 20:18 / Wodnik giełdowy
Zaczekaj aż Wig20 "osiągnie" 2400 i wtedy kup jednostki funduszu polskich akcji. Sprzedaj je jak Wig20 będzie miał 2900. Zarobisz na lichwe i jeszcze zostanie. Problem w tym, że nie wiadomo czy Wig20 zrobi to co napisałem...w tym cała magia..;)
Cansas_ / 2006-08-17 20:06 / Bywalec forum
za 20 tysiecy?
Kupilbym dzialke na Mazurach. Teraz Niemcy skupuja na potege i juz troche za pozno jest. Moja rodzinka kupila dzialke rok temu za 35 tysiecy. Dzis ta dzialka jest warta ok. 40. Wystarczy pojezdzic od wioski do wioski, od chlopa do chlopa i mozna trafic cos fajnego.

Na gielde bym nie wchodzil bo masz murowane plecy przez pierwsze kilka miechow. Fundusze to samo, zanim sie nie zwali nie ma sensu sie pakowac.

Powodzenia
Frog / 2006-08-17 20:04 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Jezzzu... Miało być "pod koniec sierpnia".
siepan / 83.8.14.* / 2006-08-17 20:30
to dwa tygodnie. pozyczyłes od mafii ze chca zarobic 5% w dwa tygodnie? a tak z innej beczki. ogladam sobie espi i widze ze ten prezes kupil 1000 akcji, tamten prezes kupil 1000 akcji, jakis tam członek ;) zarzadu kupil kilkaset akcji i co? po takich informacjach kurs szybuje na drugi dzien w gore bo przeciez kupuje ktos z zarzadu lub blisko z nim zwiazany wiec cos pewnie wie. pozniej okazuje sie ze on rzeczywiscie wie - wie ze losie poleca na to podbija kurs a on opchnie a łosie zostana. co niektorzy oczywiscie zarobia a niektorzy nie zdaza - ale on napewno zarobi. pozniej widzimy informacje od tych samych osob mowiace o zbyciu akcji ;) i co sie pozniej dziwic ze jeden z drugim dysponuja takimi majatkami jak sami im dostarczamy nabijamy portfele. dzis obserwowalem mni - pojawilo sie info o prawdopodobnym ogloszeniu (za dwa tygodnie) ewentualnego podniesienia prognozy na ten rok - i co? dokladnie po 30 sek. kurs wybil sie z marazmu na 13 czy nieco ponad. wystarczylo pol godziny i ci ktorzy mieli sprzedac to sprzedali a ci ktorzy napalili sie na pompowanko srodze sie rozczarowali i maja akcje po 13 choc mogli albo kupic wczesniej po 12.40 albo pol godziny pozniej po tej samej cenie. na tej podstawie, a nie na podstawie teori fal eliota czy tez spowolnienia gospodarki usa coraz bardziej jestem przekonany ze wystarczy iskra a wszyscy sie zesraja z akcjami i powtorzymy maj z tym ze ci ktorzy wtedy zatrzymali spadki teraz moga popedzic je jeszcze nizej. tak, wiec zycze i sobie i wszystki wiecej opanowania przy podejmowaniu decyzji bo znowu bedzie placz jak w maju i pytania - kiedy odbija, czy wogole odbija itp. pozdrawiam
Cansas_ / 2006-08-17 19:39 / Bywalec forum
Blah nawet jak ameryka rosnie to u nas czerwono. Dupa zimna po mojemu, zanim sie konkretnie nie zwali nie ma co marzyc o zagramanicznym kapitale. Nawet na naszym podworku ofe i tfi maja w rzyci trzymanie 3000 na wig. Byla wielka szansa na wyjscie ponad 3000 i co? I pupa.
Widze czarno, skoro nawet naszym nie zalezy na wzrostach. Rozumiem zagranica, maja teraz swoje podworko do obrobienia i poczekaja az sie sturlamy.
Tyle, jutro bedzie wg mnie dzien prawdy. Jak zagranica nie zaatakuje, nasze fundusze sie nie przylacza i czeka nas piatkowa realizacja zyskow.

Z innej beczki - jutro odpala hyperion. Jakies teorie na temat tego debiutu? Zastanawiam sie czy nie wskoczyc.

Z dzisiejszych handelkow: opendzlowalem GTC (co wyszlo na dobre jak widac) zeby uwolnic kase na DT na Lubawie. A na Lubawie pojezdzilem troche do przodu, potem zaczailem sie i nalykalem srednio po 3,03. Z nadzieja czekalem potem na odbicie, ale zrezygnowany na koniec puscilem po 3,05. Wyszlo na zero, ale nie narzekam.
PP puscilem ze swiadomoscia ze robie glupote, ale cos mi mowi, ze jutro odkupie sporo taniej.
Najgorsze jest to, ze niedlugo bede musial konczyc zabawe na GPW bo zblizaja sie wakacje, a w tym roku prawdopodobnie Teneryfa ktora mi pochlonie wiekszosc gotowki z GPW. Reszta kapitalu (75%) siedzi w ochronie kapitalu i raczej nie bede konwertowal przed wylotem. Na cholere mi stres i codzienne wizyty w kafejach, zeby sprawdzic ile jestem w plecy :)
Czas relaksu, od stycznia zarobilem jakies 15%, takze gowno ze mnie nie inwestor hehe... Jednak wiele sie nauczylem i wiedza na pewno nie pojdzie na marne.

Pozdrowka :)
Cansas_ / 2006-08-17 19:48 / Bywalec forum
Jeszcze male podsumowanie tego wysypu inf z lubawki. Ogolnie wiele halasu o nic, jak nie wytocza na weekend jakiegos wiekszego dziala (w postaci chocby jakiegos kontraktu), to zdaje sie trojka z przodu nie wytrzyma. Szkoda, Lubawa fajna byla.

I jeszcze koper sie zwalil na cacy. Szkoda. Fajny byl. ;P

Z luznych mysli to wydlubalem dzis nowe forum:
http://www.forum.sii.org.pl/viewforum.php?f=13
Niby zadne halo, ale jakis-tam-analityk opisuje debiuty (lakonicznie, ale zawsze to jakis mini-drogowskaz).

A moze Money by sie wysililo ciut wiecej niz codziennych kilka komentarzy i zatrudnilo jakiegos analityka, ktory codziennie analizowalby poszczegolne ciekawe spolki? Niby nic, a na pewno ogladalnosc by sie zwiekszyla...
Redakcja forum / 2006-08-17 22:21 / Administracja forum
A pan Daniel Gąsiorowski to niby co robi?!
gollum / 2006-08-17 20:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Popieram. Ja też gówno umiem i jestem żądny wiedzy. Nie trzeba zatrudniać, niech dadzą zarobić panu Danielowi. Lubię czytać jego komentarze.
jakubas / 2006-08-17 23:40 / portfel / Bywalec forum
Popieram !!! Pan Daniel to The Beściak
strokuś / 2006-08-17 19:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Bush podpisał właśnie ustawę o emeryturach
Kenobi, pewnie znasz trochę więcej szczegółów - nie wiesz przypadkiem czy to oznacza jakieś zmiany w ilości kasy rzucanej przez amerykańskich pracowników na rynki kapitałowe?
Batman / 2006-08-17 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piszą na ten temat w CNN:

http://money.cnn.com/2006/08/17/pf/retirement/pension_signing/index.htm

W założeniu nowe przepisy mają na celu zwiększenie oszczędności emerytalnych pracowników. Krytycy oceniają jednak, że nowe przepisy przyspieszą odejście od tradycyjnych planów emerytalnych oraz że część nowych przepisów będzie korzystne tylko dla tych co zarabiają najwięcej i nie wiele pomogą milionom pracowników, których firmy nie oferują planów emerytalnych.
risky-rainmaker / 2006-08-17 19:12 / Ostatni Optymista
Kenobi jak myślisz jakie jest bardzo skolowana cena miedzi z spółkami tj. hutmen czy kable...bo mi się wydaje, że spadek cen nie musi mieć odzwierciedlenia w zysku....no nie w takim stopniu.....co innego KGHM....
vip / 2006-08-17 21:24 / Bywalec forum
oj kochana brydziu ty moja ! miedziane rureczki za kilka złoty mniej - a stal do góry i tak stalowe rureczki kilka złotówek do góry to co inwestor kupi stalowe czy miedziane.....?- pozdrawiam CIĘ
brydzia / 2006-08-17 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie wiem jak tam jest , ale pamiętam jak komentowali wyniki hutmena to podali że dzięki drogiej miedzi
jak kupujesz rurę za 50 zł przy cenie miedzi 8000$
to jak kupisz za 25 zł jak miedź spadnie do 4000$
to żeby mieć ten sam zysk i przychód musisz 2 razy więcej wytworzyć i sprzedać
a jak miedź będzie tracić to i stal też
zobacz indeks crb - cały czas traci , wszystkie surowce tracą
brydzia / 2006-08-17 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
i kghm i hutmen są bardzo skorelowane z miedzią
właśnie dzięki drogiej miedzi hutmen podał takie dobre wyniki
wiem że nie jestem Kenobi ale może Ci się przyda
osesek / 2006-08-17 19:10 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Życie jest piękne ale krótkie. Szkoda marnować czasu na swary. Lubmy się, lubmy ! Tak jak ja Boryszew. (:(:
Nikt nikomu niczego nie jest w stanie udowodnić bo sądy dotyczą zdarzeń, które w swojej istocie zawierają wszystkie możliwe kombinacje. I mają racje Ci, którzy obstają ,że spadnie. I maja rację i Ci, którzy utrzymują ,że wzrośnie. I maja racje i Ci, którzy obstają za stagnacją.. Ale każdemu wolno myśleć i budować własne plany na tym myśleniu zbudowane. Każdy plan determinowany jest horyzontem czasowym akceptowanym indywidualnie przez gracza.
W moim przypadku jest to czas nieokreślony. Nic mnie nie goni. Nie muszę. Ale strategię obrałem raz i nie zmienię.
Taniej nie sprzedam niż kupiłem. Reszta jest kwestią cierpliwości. I pogodzenia się z losem.
Kenobi / 2006-08-18 00:32 / Uznany malkontent giełdowy
Podziwiam i szanuję Oseska, za wiele mądrych i kulturalnych wystąpień na forum, ktore podnoszą jego poziom. Nawiązując do inwestycji myślę, że na sprawę można spojrzeć też od innej strony. Trzeba zastanowić się czy nie lepiej z niej zrezygnować i przestać tracić, bo nawet przy stracie później można odkupić jeszcze więcej niż się miało po niższej cenie i wtedy zarobić? Problem w tym, że jeśli nie zrobimy tego przy małej stracie, to potem coraz bardziej jesteśmy związani błędną decyzją i godzimy się na coraz większe straty czekając na odwrócenie złej passy.
gollum / 2006-08-17 19:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Osesek po ile Ty masz tego Borka? Bo ja kupiłem po 20,1 bodajze i potem wystraszylem sie i sprzedalem po 24,80 w zeszły poniedziałek (przekonany, że zarobiłem godnie). A Ty widzę ciągle trzymasz. Jakie masz prognozy co do tego papieru?
Sylwester / 83.29.66.* / 2006-08-17 21:14
Jeśli mi sie nie wydaje to kiedyś Osesek chwalił się, ze ma Boryszew kupiony po 28 PLN. Czyli trochę czekania mu jeszcze zostało :)
osesek / 2006-08-17 22:05 / Pan Tysiącznik
Proszę nie fałszować faktów.
Kupiłem po 28,80 !
80 groszy na akcji piechotą nie chodzi.
I jestem spokojny jak aniołek.
Z moich kalkulacji wynika ,że akcje BRS pójdą w górę jak dym podczas wyżu.
I nie zajmuj się moim czekaniem. Ja mam czas,nic mnie nie goni i nic nie muszę. Emerytura tuż tuż.
gollum / 2006-08-17 22:09 / Uznany Gracz Giełdowy
A dokąd dofruną wg Twoich obliczeń?
osesek / 2006-08-17 22:15 / Pan Tysiącznik
Nie sprzedam taniej niż po 100 złotych. Zakładam ,że będę czekał 12 miesięcy.
gollum / 2006-08-17 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Osz ty.

Poważnie?
osesek / 2006-08-17 22:18 / Pan Tysiącznik
Czas to pieniądz (:(: Historia BRS zna takie przypadki.
brydzia / 2006-08-17 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz może być tak że po jednym info odrobi i drugie tyle zarobi
są ostatnio znane takie przypadki i ja też coraz częściej myślę o kupnie borysa
Longterm / 2006-08-17 18:22 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, czy ktoś doświadczony w PP mógłby wyjaśnić to co dzieje się na Mostach Z? Kurs PP spadł ostro w dół wraz z kursem akcji.
odlewniczy / 2006-08-17 18:37 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
zaczyna sie od tego ze ludzie chca spieniezyc pp i nie chca zapisywac sie na akcje, gdyz jak pokazuje praktyka nowa emisja zwieksza liczbe akcji co oznacza rozwodnienie kapitalu wlasnego i zysku przypadajacego na jedna akcje.
jesli kurs pp spada to ciagnie tez kurs akcji w dol. dlugoterminowi sprzedaja akcje kupuja pp i zapisuja sie na nowe walory obnizajac cene zakupu i tak to sie kreci...
samonakrecajacy sie "arbitraz"
Longterm / 2006-08-17 21:07 / Mostek Zwyciężymy!
dzięki, tak też myślałem i myśle że od wtorku (notowania już bez PP) kurs się odbije. Może bez fajerwerków ale powinien odrobić strate.
mari / 2006-08-17 18:36 / Achi
nic się specjalnego nie dzieje tak jak nic się specjalnego nie dzieje na lubawie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy