Na skróty
Forum Forum dla firmOprogramowanie

Najlepszy program do księgowości?

Najlepszy program do księgowości?

skomentuj
Sykus / 83.20.118.* / 2008-04-08 12:00
Witam,

Zakładam biuro rachunkowe i proszę o opinię, który z programów jest najlepszy: symfonia, insert, a może jaki s inny?

Chcę prowadzić: księgowość pełną, książkę przychodów i rozchodów, ryczałt.

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
Wyświetlaj:
Natalia742 / 77.254.127.* / 2014-11-24 10:28
U mnie w firmie korzystamy z Infor dGCS System (to można pobrać sobie demo: http://dgcsnet.pl/pobierz-demo). Jak dla mnie jest to przyjazny program. Dodatkowym atutem jest to, że można go zsynchronizować z www.mojksiegowy24.pl, co daje nam możliwość poszerzenia swoich usług o księgowość online, gdzie możemy poprzez platformę przesyłać z programu koszty jakie poniósł klient w danym okresie do www.mojksiegowy24.pl. Dzięki tej stronce możemy udostępnić swoim klientom bezpłatne fakturowanie online. Faktury wystawione w aplikacji można zaimportować do Infor dGCS System gdzie się automatycznie zaksięgują. Jest to bardzo dobra rzecz ze względu na to, że posiadając takie możliwości stajemy się bardziej atrakcyjni dla nowych potencjalnych klientów, którzy coraz częściej się pytają o to czy będzie miał gdzieś do wglądu ile mają przychodów, kosztów i podatków. Polecam :)
wiolanna / 89.76.50.* / 2014-10-18 00:02
A ja ze swojej strony polecam program Amola System, Amola Projekt, który automatyczne generuje raporty i analizy(w tym analiza z Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy). Przelewy są księgowane. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc merytoryczną i techniczną. Nie będę dużo pisać, bo na str. www.amola.pl można dokładniej o tym programie poczytać. Pozdrawiam :)
PiotrWW / 83.4.186.* / 2014-10-15 10:21
Każdy chwali swoje i nic z tego nie wynika...
Mam 15 lat doświadczenia we własnym biurze księgowym i wiem czym to się je.
Po pierwsze: Zastanów się do czego ma być ten program, ile firm ma obsłużyć itd.
Po drugie, sprawdź co z aktualizacjami i serwisem w razie potrzeby - (może to kosztować więcej niż program);
- zastanów się, może potrzebny Ci więcej niż jeden program.

Dużo startujących biur czy firm wybiera programy tańsze, jak np. Ognik lub SKP i dobrze sobie radzą a z reguły mają lepsze wsparcie ze strony producenta - z prostej przyczyny - mała firma ma mniej klientów i wszyscy są dla niej ważni.

Osobiście w większości korzystam z OGNIKA PREMIUM dla pełnych ksiąg i Super Księgi Podatkowej dla pozostałych i te programy mogę z czystym sercem polecić nawet do obsługi całkiem dużych biuro i firm. Oba działają dobrze w sieci i zawierają wszystkie potrzebne funkcje. Nie ma też kłopotów z aktualizacjami i serwisem. Jak czytam, jakie problemy ludzie mają z innymi programami - to aż mi się wierzyć nie chce. Ja jak mam problem to mam wsparcie on-line - w razie problemu podłącza się do mnie serwisant i w minutę załatwia sprawę. Nie ma zbędnych formalności, automatycznych sekretarek itp, itd a ludzie, którzy zajmują się pomocą to nie studenci na stażach tylko eksperci i praktycy i do tego także księgowi. Słowem 5 gwiazdek.
Mam nadzieję że pomogłem.
Torik / 77.254.19.* / 2014-10-06 14:21
Zdecydowanie InsERT, pracuję na nim od dawna i jest najlepszy. Dodatkowo polecam niezawodny serwis w firmie Softoro, dzięki czemu jest się na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami a w razie problemów z programem służą wszelką pomocą.
grulaQ / 217.67.194.* / 2014-10-09 15:16
Też na nim pracowałam i odradzam.
Tak samo, jak symfonia. Pomoc techniczna i dodzwonienie się do wsparcia to jakiś horror. Teraz mamy Lefthand i bez dyskusji. Pełna opieka, program się nie wiesza!!!
Olga39 / 193.59.67.* / 2014-08-07 15:42
Jak dla mnie symfonia http://www.sage.com.pl/Symfonia najlepszy program, wszystko ma.
Biuri / 2014-07-18 10:21
Najlepiej zainwestować w księgowość elektroniczną. Wtedy nie ma kłopotu z aktualizacjami, wysokimi opłatami etc. Dodatkowo w księgowości elektronicznej można wykorzystać system OCR - inteligentny system, który segreguje i rozpoznaje teksty w całym pliku graficznym.
mago953 / 217.17.36.* / 2014-07-16 15:19
Najlepszym programem dla Biur Rachunkowych jest program PerseusFK. Obsługuje zarówno pełną księgowość jak i podmioty na książce. Używam od kilkunastu lat. Co ważne moi klienci mogą wystawiać na nim faktury, które następnie są automatgycznie wczytane do programu i nie musze ich "wklepywać". Profesjonalna obsługa, duża wiedza księgowa firmy Perseus. Polecam
Krysia636 / 81.219.91.* / 2014-04-02 10:31
Ja od tego roku korzystam z RESET2FK w jednym programie mogę prowadzić firmy dla których rozliczam pełną księgowość i księgę przychodów i rozchodów przez to ze mam program wielostanowiskowy mogę udostępnić firmie wgląd do rozliczanych faktur dzięki odpowiednim filtrom udostępniam tylko to co chce, dlatego tez nikt nie namiesza w dekretach. Zdecydowanie polecam ten program. przyciąga tez cena płacisz za rok i wszystkie aktualizacje i pomoc techniczna w cenie licencji. Obsługa na bardzo wysokim poziomie i świetni wdrożeniowcy, dzięki którym zaznajomienie się z programem zajęło mi kilka dni.
Michas_00 / 78.8.131.* / 2014-03-24 09:35
To ja mogę polecić programy firmy Lefthand - na początku z ich pomocą wszystkiego się nauczysz, później samodzielnie i sprawnie można działać, nie ma problemów :) !
user722 / 78.8.252.* / 2014-02-18 09:08
jeśli chcesz prowadzić księgowość, mieć kpir i być na ryczałcie, to nie ma sensu inwestować w drogie programy komputerowe typu symfonia. Takie programy trzeba aktualizwoać, padnie ci komputer to lezysz, a same aktualizacje sa w wiekszosci przypadków platne. Zastanow sie nad jakimś tańszym rozwiązaniem, przecież w internecie jest teraz dużo serwisow do ksiegowosci. zakladasz konto, masz tam wszystkie swoje faktury, jak padnie Ci komputer to po prostu logujesz sie z innego i wszystko śmiga. ifirma.pl ma wszystko czego potrzebujesz i jeszcze moduł magazynowy. wypas.
IdzieGrzesPRzezWies / 217.67.194.* / 2014-10-22 13:31
Jeszcze niewiele osób ufa zdalnym "organom" do trzymania danych. W chmury łatwo się dostać.
Zatem pozostaje wybrać program do komfortowej obsługi :)
Krysstyna / 83.29.23.* / 2014-03-22 01:05
Zgadzam się w pełni z powyższym. Lepiej postawić na outsourcing jeśli chodzi o wszelkie systemy informatyczne i administrowanie nimi bo jest znacznie taniej i znaczenie pewniej. Z tym, że nasze biuro przeszło akurat na system szybkafaktura.pl, ale wypróbuj wszystko co znajdziesz (jeśli ma darmowy okres próbny) i sam będziesz wiedzieć, co najlepiej spełnia wymagania Twojego biura i klientów.
leksiWAW / 195.95.144.* / 2014-09-19 12:17
A ja zachecam do skorzystanie z usług firmy www ksiegowy pl
od dłuzszego czasu z nimi wspołpracuje.
Artur623 / 91.196.212.* / 2014-09-22 15:25
Do pełnej i KPiR najlepszy zdecydowanie będzie Reset2 R2fk. To solidny kombajn do którego można mieć zaufanie co potwierdzam sam, pracując na nim od 3 lat.
anna109 / 2014-04-29 10:14
Jeśli chodzi o dostęp online, to my korzystamy z aplikacji Saldeo - zintegrowanej z naszym programem Optimą. Ksiegowość prowadzimy oczywiście w Optimie, ale wszystkie informacje Klienci dostają w Saldeo - mam na myśli rozliczenia, a dodatkową jest tam program do faktur, archiwum dokumentów itp. Sporo fajnych dla przedsiębiorców funkcji. Saldeo ma wersję testową, więc polecam spróbować.
TomaszKuc / 83.144.103.* / 2014-01-30 13:04
U nas w firmie księgowość prowadzi biuro rachunkowe, na programie Meritus Mersoft FK. My mamy kopie tego programu dzięki czemu sami wprowadzamy dokumenty, a biuro je tylko księguje. Mamy wgląd na bieżąco we wszystkie operacje.

Zaletą tego rozwiązania w naszej firmie jest to że nie ponosimy kosztów wprowadzania dokumentów przez księgowych.
Izabela / 93.154.176.* / 2014-03-08 00:06
Panie Tomaszu,
zastanawiam nad takim właśnie rozwiązaniem dla swojej firmy, tzn. wprowadzaniem dokumentów przez siebie i księgowaniem przez biuro. Na jakiej zasadzie Pana firma ma wgląd do tego programu? Czy firma musiała ponieść koszt kopii programu?
Pozdrawiam
mago953 / 217.17.36.* / 2014-08-26 14:12
Takie samo rozwiązanie jest mozliwe w PerseusFK. U nas rejestujemy dokumenty a biuro rachunkowe księguje, przygotowuje raporty i sprawozdania.
kaskajot / 217.67.194.* / 2014-01-16 13:58
Proponuję przetestować program LeftHand dla Biur Rachunkowych.
Program pozwala na obsługę dowolnej liczby klientów na dowolnej liczbie stanowisk.

Wzbogacony jest o moduły sprzedażowe, płacowe, kasę i bank, e-Deklaracje, automatyczne importowanie i księgowanie wyciągów bankowych, automatyczne dekretowanie dokumentów księgowych, seryjne dokumenty, środki trwałe i wiele innych.

Darmową wersję testową można pobrać ze strony internetowej firmy www.lefthand.pl
Ogaps / 83.5.136.* / 2014-01-13 09:54
Ja w moim biurze korzystam z usług firmy księgowej:
http://www.rachunkowosc-weryfikacja.com.pl. Mam do nich zaufanie ponieważ są na rynku już od 20 lat.
mareksowa / 2013-12-27 17:16
W moim biurze rachunkowym korzystam z mksiegowa.pl.
anna109 / 2013-12-16 13:32
Pracujemy na stacjonarnej Optimie i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Może to wynikać z przyzwyczajenia, bo pracuje na niej od samego początku.
Miałam tez do czynienia z Małą Księgowością z Rzepy - tani i prosty w obsłudze, ale nie do wszystkich firm się nadaje. Ale ogólnie jest fajny.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy