Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowoczesna: dobra zmiana PiS szkodzi polskiej gospodarce

Nowoczesna: dobra zmiana PiS szkodzi polskiej gospodarce

Wyświetlaj:
leonek_king / 94.154.24.* / 2016-05-11 13:30
a ciekawe co politycy zrobili dla polskiej gospodarki.? prawie 1 bln zadłużenia, sprzedane główne gałęzie gospodarki. Handel detaliczny poza kontrolą i podatkami a taki "szpec" się wypowiada na temat gospodarki. Ten kraj istniej tylko dzięki takim frajerom jak ja i mi podobni płacący uczciwie podatki i wynagrodzenia, mający świadomość okradania ze składek emerytalnych przekazywanych uprzywilejowanym grupom nieprodukcyjnym w imię politycznych interesów........ ciekawe ile petru zapłacił jak osoba fizyczna podatku dochodowego......
zwykły Polak / 81.18.206.* / 2016-05-10 23:36
Ciekaw jestem, co dobrego dla polskiej gospodarki zrobił Petru, bo tylko wtedy miałby moralne prawo krytykować innych, którzy robią coś, z nadzieją, że robią to dobrze i skutki działań będą pozytywne! Krytykować każdy potrafi, a Petru najbardziej, znając się na tym, jak przysłowiowa kura na pieprzu!
ratol628 / 37.48.81.* / 2016-05-13 09:45
Jak rząd może wierzyć, że chociażby podatek handlowy przyniesie coś dobrego, powiesz mi? Przecież każdy nawet średnio rozgarnięty człowiek widzi, że ten podatek najbardziej uderzy w polski handel.
Jasne, założenia, że wspieramy to co rodzime i wyrównujemy szanse z zagranicznymi gigantami są piękne i brawa za to. Ale wykonanie? Propozycje rządu? Konstrukcja tej ustawy ustanawiającej podatek? No błagam Cię...
Ale żeby nie było, że tylko gadam bez argumentów, to proszę bardzo: Media Expert (całkowicie Polska firma) zapłaci kilkadziesiąt milionów podatku, a ich największy konkurent z Niemiec Media Saturn (właściciel MediaMarkt i Saturna) nie zapłaci ANI GROSZA. Mało? To lecimy dalej: mali i średni przedsiębiorcy handlujący AGD i RTV często łapią się już w progi proponowane do tej pory przez rząd i będą musiały zapłacić. Powiesz, że to mały procencik, ułamek procenta. Jasne, że tak, ale nia jak marża w Twoim sklepie jest niewiele wyższa niż ten ułamek procenta na podatek i nagle się okarze, że nie masz za co żyć, bo zostają Ci grosze, jak już zapłacisz podatek. Takie przykłady można mnożyć.
I uprzedzając Twój argument, że nic nie zrobiłem dla Polski, a krytykuję: przez lata byłem pracownikiem jednego z ministerstw (przez ostatnich parę lat na wyższym stanowisku), który zawsze otrzymywał najlepsze oceny w pracy i sprawował pieczę nad wieloma ważnymi dokumentami przechodzącymi przez ministerstwo. Uprzedzę też Twój kolejny argument i przyznam się: tak byłem na wyższe stanowisko awansowany za rządów PO, ale nigdy do żadnej partii nie należałem i wypełniałęm swoje obowiązki wobec ojczyzny, a nie partii niejednokrotnie forsując różne pomysły i blokując ( na tyle na ile mogłem) inne.
A wylewając jeszcze trochę żale teraz muszę pracować w Holandii jako księgowy, bo PiS mnie wywalił na początku tego roku.
Iwona669 / 83.30.155.* / 2016-05-10 22:50
Matołki niech lepiej bronią swojej konstytucji 1 majowej, bo o gospodarce nie mają zielonego pojęcia !!!
hansin / 31.11.132.* / 2016-05-10 22:10
Dziwne bo na jesieni CHF kupowałem drożej niż obecnie. Pan Petru wie coś czego nie widzę co miesiąc kupując CHF?
tezypetru / 83.23.169.* / 2016-05-10 21:01
Ale z tym szkodzeniem to jest fakt czy tylko pan Petru tak mówi ? Ostatnio pan Petru dużo mówi i jakoś trudno mu coś powiedzieć mądrego. Dlaczego teraz miało by być inaczej?
endrju670 / 95.160.158.* / 2016-05-10 20:40
A jakoś nie wspomniał rubikoń o tym , że NBP przekaże do budżetu ponad 7 mld złotych !!!
szulc / 188.146.3.* / 2016-05-10 19:48
franki będą po 3 zł. = jest nas 250000tys.

Gościu czy już wiesz jakie stanowisko zajmuje tusk
wychodzi na to że ma szybszy język od mózgu najpierw mówi potem myśli i nie wyciąga wniosków
kjn / 213.77.92.* / 2016-05-10 19:44
A gdzie byłeś Petru jak PO rządziło tą teoretyczną wyspą?
richard725 / 78.131.239.* / 2016-05-10 19:13
A tak Nowoczesna inaczej 2500 afer kolegów z PO to łaskotało polaków?
zwłaszcza z amber Gold i te twoje przekręty frankowe w USA miałbyś 5 min
na ucieczkę za przekręty od 5 służb ,a tu za Sorosa dyrdymały klepiesz!
przecież na ekonomi się nie znasz tylko na banku a to nie to samo
dyletancie ekonomiczny....

Najnowsze wpisy