Forum Forum prawneGospodarcze

Ochrona konsumenta. Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży.

Ochrona konsumenta. Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży.

chrisdmx / 2008-02-15 19:49
Witam. Mam "ciekawy" problem i nie wiem do prawdy co zrobić.

Zakupiłem noteboka i niestety mam z nim dziwne problemy. Krótka historia:
Po przywizieniu komputera do domu okazało się, że nie mogę się podłączyć do internetu (ani bezpośrednio ani za pośrednictwem rutera, mało tego, nie mogłem także do samego rutera), kilka rozmów telefonicznych z dostawcą Internetu nie przyniosło efektu wg nich wszystko z ich strony funkcjonuje dobrze (2 inne komputery działają w Interenecie oraz 2 pożyczone w celu sprawdzenia także funkcjonowały, mimo to przyjechali technicy ze swoim komputerem i informatyk i faktycznie jest Internet) - operatora można więc wykluczyć. Zawiozłem więc komputer do sklepu, przetestowali go okazało się, że u nich jest Internet i nie ma problemu. Więc sytuacja patowa. Dodatkowo doszedł problem z pendrivem. Okazało się, że mój pendrive komunikuje się z komputerem z oporami lub nie komunikuje się wogóle. Na wszystkich innych komputerach do których go podłączałem działa bez zastrzeżeń (mam go ponad rok). Żeby było ciekawiej, wszystkie inne pendive'y na tym komputerze działają bez problemu.

Komputer był 2 razy w serwisie. Pierwszym razem wymieniono płyte główną. Za drugim razem napisano, że komputer był sprawny. Dziwna rzecz, że po drugiej wizycie w serwisie komputer zaczął komunikować się z ruterem.

Obecnie sytuacja wygląda tak. Jedynym urządzeniem z którym nie komunikuje się komputer jest pendrive (który komunikuje się z innymi komputerami bez problemu), jednak co najważniejsze nie mam Internetu (tzn wszędzie mogę się podłączyć tylko nie w domu-gdzie podłączone mam dwa inne komputery). Wg skklepu oraz dostawcy Internetu: komputer jest sprawny, Internet jest sprawny. Można pokusić się o stwierdzenie, że tak jest jednak z jakichś powodów zakupiony przeze mnie komputer nie współpracuje z urządzeniami, które mam w domu (tylko w domu!).

Moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji mogę odstąpić od umowy kupna-sprzedaży? Problem jest frustrujący bo nikt nie potrafi poradzić sobie z tym problemem. Można by pomyśleć, że wszyscy mają rację i że Internet jak i komputer są sprawne, jednak ja nie mam pożytku z komputera jeśli nie mogę korzystać w domu z Internetu. Nie wiem co zrobić w tej sytucaji. Komputer zakupiłem ok 3 tygodni temu, z czego miałem go ok 1 tygodnia (ten tydzień upłynął na próbie rozwiązania problemu).

Z góry dziękuję za wskazówki i podpowiedzi.

Z poważaniem,
Krzysztof.
Wyświetlaj:
erik_vienna / 84.113.138.* / 2012-07-02 21:42
Prosze cie nie opowiadaj ze był u ciebie informatyk i nie potrafil nic stwierdzić ?!! Albo to był jakiś nieuk albo nie wiem ..... dziwne ze w sklepie net działa czyli karta sieciowa sprawna , sprawdź router może nie przydziela więcej adresów jak dwa .Zaktualizuj system + czytaj co pisze do ciebie WIndows bo na pewno problemy z pendrive-em nie wyskakują tak sobie bez niczego . W Win 7 jest to dość częsty problem bo nie obsługuje np. starszych pendrive. Albo nie próbuj kombinować z oddawaniaem bo ci sie nie podoba bo nie wszyscy są tacy głupi jak ty mądry kolego !
przewodnick / 2008-02-28 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli rzecz sprzedana ma wady (z wadą mamy do czynienia wówczas, kiedy rzecz ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel określony w umowie albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, bądź jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, bądź jeżeli rzecz został wydana kupującemu w stanie niekompletnym.), kupujący może skorzystać z jednego z niżej wymienionych uprawnień, a mianowicie może:



1/ od umowy odstąpić, (chyba że sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad bądź niezwłocznie wady usunie - art.560 par.1 i 2 Kc.

2/ żądać obniżenia ceny (art.560 par.1 i 3 Kc),

3/ żądać zamiany rzeczy wadliwej na rzecz wolną od wad
Witekkkkkkkkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkkkkkkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkkkkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkkkkkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkkkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?
Witekkkk / 195.205.192.* / 2008-06-18 14:32
jak kupiłem samochód też tak jest?

Najnowsze wpisy