Forum Forum prawneCywilne

ODSTĄPIENIE OD UMOWY KUPNA-SPRZEDAŻY / FUTRO

ODSTĄPIENIE OD UMOWY KUPNA-SPRZEDAŻY / FUTRO

rinti / 2010-03-05 09:17
Witam,

w styczniu 2010 r. kupiłam futro naturalne (lis + królik). Zapłaciłam za nie 1890,00 zł. Po trzech tygodniach (futro użytkowane bardzo sporadycznie - miałam je na sobie 5 razy) zauważyłam wady jakościowe, które moim zdaniem nie powinny wystąpić po tak krótkim czasie używkowania i na tak drogiej rzeczy. Mianowicie wytarł się lis (podkreślam naturaln), w 3 miejscach popruły się ozdobne aplikacje, popruła się nitka, którą było przeszyte futro oraz znalazłam wadę materiału, która była prawdopodobnie już podczas zakupu (tego nie jestem pewna), nie wiem nie widziałam jej wtedy.
Po przedstawieniu w/w wad w sklepie, w którym zakupiłam futro (paragon okazałam) zażądałam zwrotu gotówki, ponieważ towar oceniłam jako bardzo złej jakości, nie adekwatny do ceny. Moim zdaniem taki towar powinien służyć na lata.
Sklep poinformował mnie wczoraj o naprawie towaru.

Pytanie: czy mogę odstąpić od umowy kupna - sprzedaży, udawadniając poprzez wymienione wady, że sprzedawany towar to nic innego jak "bubel"? jakie roszczenia moge jeszcze złożyć na ręce tego slepu (jest to importer - producentem jest firma z Holandii). Jak ma wyglądać umowa odstąpienia oraz co powinna zawierać.

Nie chcę kategorycznie tej rzeczy, ponieważ jest bublem.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Najnowsze wpisy