Forum Forum podatkowePIT

Pit- dostarczenie mailem po terminie

Pit- dostarczenie mailem po terminie

1nro / 95.108.14.* / 2017-05-20 13:46
Witam,

Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że otrzymałem pit-11 05 kwietnia 2017 a więc ponad miesiąc po terminie kiedy powinienem go otrzymać co więcej otrzymałem go drogą e-mailową na skrzynke a nie listem. Niestety przeoczyłem tego maila i dziś go dopiero zauważyłem. Co w takiej sytuacji należy zrobić. Jakie grożą mi konsekwencje i jak to wyprostować? Dodam, że była to deklaracja dot. umowy o dzieło z niewielką kwotą.
(Czy pit może być wysłany mailam, beż żadnego potwierdzenia odbioru?)
wiwan / 2017-05-21 21:28
Należy dokonać korekty rozliczenia za 2016 jak najszybciej tj. powtórnego rozliczenia na tym samym formularzu z uwzględnieniem owego mailowego PIT 11. Z zaznaczeniem opcji 'korekta'.
Najprawdopodobniej wyjdzie PIT do dopłaty, albo mniejszy zwrot PIT. W obu przypadkach więc będzie konieczny przelew z różnicą PIT (ew.dopłata w kasie jeśli istnieje w tym US).

No chyba, że wyszedł pierwotnie zwrot, jeszcze nie nastąpił na konto i zdąży Pan przed jego dokonaniem przez US.


PIT 11 może być wysłany mailem, jeśli jest to mail oficjalnie zgłoszony płatnikowi przez podatnika i płatnik może wykazać maila odebranie.

Najnowsze wpisy