Forum Forum podatkoweInne

pkd a ryczałt

pkd a ryczałt

ssebastian21 / 94.254.147.* / 2016-11-27 11:29
Witam.
Problem Mój polega na tym iż 4.01.2015 założyłem działalność gospodarczą przy pomocy urzędu pracy, pani która nas szkoliła doradzał mi w wyborze pkd i sposobu opodatkowania. Około 2 tyg temu czyli po niespełna 2 latach prowadzenia działalności dostałem telefon że mam pkd które kooliduje w opodatkowaniu ryczałtowy i mam zwrócić różnicę między podatkami, obecnym a poprawnym na który mam prześć od daty założenia działalności.
Nie wiem jak teraz wybrnąć z tej sytuacji, przecież ktoś mój wniosek przyjmował i weryfikował ,a po 2 latach im się przypomniało ze jest źle i muszę płacić,
Dodam jeszcze kody pkd,
96.09.Z
02.40.z

Może ją dobry ludzik coś doradzi. Pozdrawiam.
wiwan / 2016-11-27 20:47
1. co konkretnie z tych grupowań było wykonywane bo są one pojemne.

Jeśli w ramach 02.40.Z było np.realizowane doradztwo w zakresie zarządzania lasem, to zdecydowanie wykluczało to ryczałt ewidencjonowany jako formę opodatkowania- bo wynika to wprost z Ustawy o ryczałcie- z art. 8, ust.1, pkt. 3 e i pierwszej pozycji zał. 2.

2. ważniejsze niż PKD zgłoszone do CEIDG jest to, jaki rodzaj działalności jest rzeczywiście prowadzony. Oczywiście przedsiębiorca ma obowiązek aktualizować zgłoszone PKD, ale to rzecz wtórna w kontekście prawa do ryczałtu.

Najnowsze wpisy