Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od spalin zamiast od ceny

Podatek od spalin zamiast od ceny

Money.pl / 2006-04-19 12:10
Komentarze do wiadomości: Podatek od spalin zamiast od ceny.
Wyświetlaj:
ARTHORIUS / 212.51.207.* / 2009-04-21 11:34
Mamy kolejny podatek by ściągnąć kasę z ludzi i łatać dziury.. Halo drodzy posłowie którzy macie gdzieś zwykłych ludzi o czym przekonałem się odwiedzając was w sejmie - I ja na was głosowałem!!! Żenada..
Po pierwsze nie każdego stać na zakup nowego auta.. Normalnie pracujący ludzie trudności mają z zakupem auta do 10 tysięcy i już taka kwota to ogromny wydatek dla polskiej rodziny. Kwota składana jest latami i obarczona bardzo wielkimi wyrzeczeniami. Tak się również przykro składa że w tych granicach cenowych kupuje się auta powyżej 9 lat.
Po drugie jaki podatek od pojemności silnika czy to ze mam nowe czy 5 letnie auto to co nagle ma gorsze spalanie. A co jak mam 10 letnie auto po remoncie i jest tak wyregulowane że spełnia takie same normy jak nowe auto? Tez zapłacę więcej..
Tak samo wprowadziliście śmieszny podatek od pojemności silnika przy ubezpieczeniu OC. Masz większy silnik to płacisz więcej bo spalanie większe.. A guzik posłowie idźcie na studia!! Przykład Honda Civic 1.4i śmiesznie mały silnik który kręci się 8 tysięcy obr/min spalanie 9 litrów. Drugie auto BMW X5 spalanie 12 litrów silnik 3.0 kręcący się do 4 tysięcy masa wiele większa, a spalanie porównywalne. To jeden z powodów dla których amerykańskie auta nie mają małych silników. Silniki są dużej pojemności ale mało obrotowe co sprawia że mają ogromny moment obrotowy zapas mocy a spalanie nie wiele większe od wyżyłowanych bzyczków o małej masie..
Auto powinno mieć określone badaniami jakie ma spalanie i od wyniku badań producenta określany podatek.
W tym przypadku również chcecie podatku niech producent aut przetestuje wszystkie samochody jaką mają emisję spalin jego produkty i od tych wyników ustalajmy kwoty. Sprawiedliwe dla wszystkich bez względu czy mam nowe czy stare auto. Duża emisja w badaniach płace dużo albo kupuję nowe auto albo remontuję stare tak by zmniejszyć emisję. Tak czy siak przemysł moto zyska bo kupić części jeżeli nie stać mnie na nowe auto!!!
Obudźcie się bo nie myślicie o tym by wyborców pozyskać tylko w nich uderzyć jak najmocniej, a nie o tym by podatki i prawo uchwalić jak należy.. Walniemy bubel a potem zgonimy że to opozycja wprowadziła w wyborach.. Bądźcie ludźmi poważnymi, a jak nie chcecie poważnie podchodzić do sprawy wprowadźcie może prawo że każda osoba chcąca być zatrudniona w sejmie, czy mogąca startować w wyborach musi mieć ukończone studia... Świat idzie do przodu więc skoro na sprzątaczkę trzeba mieć magistra to może na posła doktorat... Wtedy może będziecie myśleć nad ustawami a nie strzelać by coś zrobić..... Powodzenia w dalzej pracy i zdobywaniu głosów w wyborach...
robertman / 194.169.228.* / 2009-04-20 10:01
www.starszeauta.pl - organizujemy protest. Można wysłać wiadomość do partii rządzących. Nie stójmy z boku.
Ela_27 / 83.24.6.* / 2009-04-20 14:23
estem właścicielką starszego autka, ale jak najbardziej w pełni sprawnego i protestuję przeciwko wprowadzeniu takiego podatku.
Taki podatek zmusi mnie i jak i bardzo dużą grupę ludzi do pozbycia się auta, ponieważ nie stać mnie będzie na płacenie
takiego podatku. Już i tak wszystko co kupujemy jest opodatkowane, a rządzącym wiecznie mało! Najłatwiej uderzyć w najbiedniejszych.
Może powinniście wprowadzić dodatkowy podatek dla was np: za bycie posłem? JESTEM PRZECIW!!!
Ela / 83.27.121.* / 2006-04-24 08:58
O! My tez możemy tak płacić .....opłatę stałą jak we Włoszech 151 euro przy zarobkach przeciętnie 3000 euro co daje 6% od przecietnego wynagrodzenia . U na s przecietne wynagrodzenie 1000 zł 6% od tysiąca 60 zł . możemy płacić!
giorgio / 82.57.163.* / 2007-02-02 08:55
powinieneś leczyc nogi bo na głowe juz zapozno ,,,ja mieszkam we Wloszech i pierwszy raz słysze ze przecietny zarobek to 3000€ ya duyo filmow sie naogladaes
Ela / 83.27.121.* / 2006-04-24 08:52
NORMALNE! Zmienili opłatę za kartę pojazdu, musieli tę lukę czymś zastąpić i z pewnością będzie to dwa razy większ kwota!
Jak tylko słyszę o jakieś obniżce, to zaraz wiem, że nasz kochany rząd coś nowego wymyśli dwa razy lepszego!
OPŁATA EKOLOGICZNA! czyż nie piękna nazwa a że droga to już inna sprawa
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2006-04-22 09:39
zawsze biednych się nie szanuje tylko bogaty moze miec kasę w naszym kraju i od niej nie płacic podatku!!!
J.T. / 83.8.150.* / 2006-04-22 08:55
Gdzie ta europa bez granic ?!!!
W kazdym innym kraju UE obojętne jest czy kupujemy używany samochód we własnym kraju czy u sąsiada.
U nas musi być zawsze inaczej i zawsze na szkodę Polaka.
Brednią są te wszystkie wywody ekologiczne. POLAKÓW NIE STAĆ NA NOWE SAMOCHODY !!! Oczywiście wyłączam tych od koryta, bo oni nawet nie wiedzą jakie dochody ma przeciętny Polak !!!!
Po za tym nie ma juź źadnego zalewamia Polski uźywanymi samochodami bo rynek się zapełnił, i tak w wolnej gospodarce powinno być że się sama reguluje!!!
Oczywiście chodzi o wielką forsę.
Jakimś cudem podatek ekologiczny ma być większy niż niezgodna z prawem akcyza !!!!!
A po za tym, jasne jest że koncerny samochodowe
mają w tym interes i ładują olbrzymie pieniądze aby utrudnić obrót używanymi samochodami. Ciekawe w którym kierunku te pieniądze poszły i kogo przekonują do ciągłych prób blokowania wolnego handlu nawet za cenę tworzenia prawa niezgodnego z prawodawstwem UE. ? !!!!!
Mój ojciec na takie sytuacje w komuniźmie mówił że "TO WSZYSTKO CHAMY" ja ostatnio coraz częście zaczynam to samo powtarzać!!!!
Nie dajmy się zwariować jak tylko możliwe rozpędzajmy to całe grono dupków na trawkę - chociaż i trawy dla nich szkoda.
Pozdrawiam J.T.
emil / 83.16.161.* / 2006-04-24 11:28
masz racje popieram
BK / 83.21.71.* / 2006-04-22 09:59
Całkowicie zgadzam się z tobą , dodam jeszcze , że moim zdaniem to lobby dealerów samochodowych naciska na rząd, a ten chodzi na ich pasku. Zresztą też mam wrażenie że my , zwykli obywatele mamy zapieprzać i nic nie mówić , i napychać kabzy rządzącej bandzie , bo ona jest narodowa i katolicka, chociaż to nie oni wymyślili dewizę " państwo - jest to aparat ucisku i wyzysku" ale z powodzeniem ją stosują . Mam po dziurki w nosie takiej Polski w ktorej ich poplecznik wypędza mnie na rower w imię ekologii(post niżej) ja chcę swobody i wygody , i żeby łupienie mojej kieszeni nie miało cech rabunku [ podaki i zus i podatki ukryte, akcyzy i inne ] dlatego chociaż jestem wiekowy, coraz częściej myślę o wyprowadzeniu się z Polski. Inaczej walczyć nie umię
Pozdawiam wszystkich myślących . BK
jan nerrwowy / 83.15.176.* / 2006-04-24 22:22
ja też myślę o wyjeździe ale denerwuje mnie jedno w polsce zastanawiam się czemu my nie umiemy temu zaradzić tylko muwić to jest żle to nie tak czemu nie umiemy protestować jak we francji nauczmy krwiopijców z rządu !!! a może to ciągnie się przez komunizm bo ludzie w rządzie są wychowani w tych czasach,a może my nic innego nie umiemy robić tylko narzekać (błagam zróbmy coś z tą POLSKĄ)
Wapniak / 83.28.102.* / 2006-04-22 12:16
Przykro mi, chociaż całkowicie sie z Panem zgadzam, ale co z tego? Radzę z wyjazdem się pospieszyć, póki nie będzie za późno!...Tam /na "zachodzie"/ idzie już też powoli "dobrobyt".... Szkoda tylko, że nie rozumie Pan mojej ironii... Pozdrawiam.
Wapniak / 83.28.137.* / 2006-04-20 17:24
Rower jest tańszy, zdrowszy i ekologiczny...
zet / 62.89.126.* / 2006-04-19 16:36
Zupełnie nie rozumiem - przecież wystarczy kupić nowego merca, beemkę, albo lexusa i nie być narażonym na większy wydatek.
Proste jak zyta.
Banda polskich decydentów / 83.28.2.* / 2006-04-19 16:28
Każdy kto przynajmniej trochę zna się na samochodach, widzi ogromną przewagę w sprawności technicznej aut z zachodu (nie mylić z autami składanym z 2 w 1) To tak jak porównanie naszych dróg i zachodnich. Dla pocieszenia normalnych ludzi(którzy nie wyrażają entuzjazmu z kolejnej "szpili" w zwykłego Polaka który nie jeździ rządowymi brykami) to ustawa jest sprzeczna z prawem UE, gdyż jest to opłata o skutku podobny do cła. Niektórzy podnoszą argument(chociażby sam rząd), że auta nie są towarem scharmonizowanym w Unii. Jednak ten argument jest nieco chybiony, gdyż wyżniejszą normą jest swobodny przepływ towarów. Znając jednak życie znów będziemy musieli dochodzić swoich praw w sądach, bo w tak to już w Polsce jest. Prawo Unijne prawem (patrz akcyza) a życie życiem. No ale pamiętajmy, że to dopiero projekt, na który musi zgodzić się Sejm. Ciekawe jak tym razem zagłosują sprzedawczyki z PiSu którzy w zeszłym roku o tej samej mniej więcej porze roku, głosowali przeciwko podobnemu projektowi, gromko wołając:"to uderzy w szarego obywatela". SLD będzie pewnie teraz przeciwne;) Punk widzenia polskich polityków zmienia się od punktu siedzenia. To przykre...
opcjonman@o2.pl
r / 212.122.215.* / 2006-04-19 20:11
harmonia !!!
TO JA / 83.30.238.* / 2006-04-19 15:38
NASTĘPNY BUBEL,A CO Z AUTAMI O DUŻEJ POJEMNOŚCI OD 3300CM I ROCZNIKA 2005 TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ PRAWIE 10.000ZŁ,CZY NIE PROŚCIEJ WPROWADZIĆ STAŁĄ OPŁATĘ W WYSOKOŚCI 2 LUB3 TYŚ.ZL I KAŻDY PRZED SPROWADZENIEM ZASTANOWI SIĘ JAKIE AUTO OPŁACA MU SIĘ SPROWADZIĆ,A NIE JAKIEŚ CHORE SKOMPLIKOWANE NADAL ZAPOROWE PODATKI!!!!!!!!!!!!!!!!
roro / 83.30.238.* / 2006-04-19 15:40
i tu się z tobą w pełni zgadzam
Kiju / 81.168.203.* / 2006-04-19 12:10
I brawo Włosi !!!
Tak powinno być konstruowane prawo - żadnych "ale" żadnych wyjątków od wyjątków...
Gdyby np. zamiast uszczęśliwiać taksówkarzy kasami fiskalnymi (gdzie i tak wiekszość kursów odbywa się bez włączania tejże) wprowadzić im podatek np. 200 zł/m-c - bez względu czy jeżdzą, czy mają urlop - skończyłyby się przekręty a i budżet dostałby co jego.
g prawda / 195.128.113.* / 2006-04-19 20:34
Drogi Kiju u nas podobnie funkcjonuje zus. Czy masz przychód nie ważne zus-a zapłacić musisz. Chciałbyś tę chorobę w innych podatkach. Np zapłaciłbyś zryczałtowaną akcyzę, vat bo masz samochód pewnie chleb kupujesz a wszystko z wyliczeń urzędasów.
Aby nie rozpoczynać nowego wątku to mam wątpliwości aby ten "ekologiczny" podatek zasilił to co z czym jego nazwa ma wspólne. Pójdzie na kiełbasę przedwyborczą Pisuarów i S**********.
ANETA / 62.8.232.* / 2006-04-30 22:39
OD KIEDY WCHODZ W ZYCIE TEN PODATEK ??
Adrian.Bytom / 217.173.167.* / 2007-01-24 02:20
Zapłaciłem akcyze w 2006 za samochód sprowodzony z zagranicy .Zarejstrowałem go dokładnie w tym roku 2007 dnia 22 stycznia - Dlaczego tak pozno ? poniewaz czekałem na duplikat dokumentu wymeldowania pojazdu z zagranicy .Aby go zarejstrować w Bytomskim urzędzie kazano mi jeszce zaplacic 500 zl podatku ekologicznego .Czuję się oszukany bo dwa razy placic podatek za ten sam samochód to kpina i grabież w biały dzień .Jak domagać się i czy jest wogole taka możliwość zwrotu jednego z tych podatków .Bardzo proszę o jaką kolwiek radę mogą panstwo pisać na e maila-- adrianol21@poczta.fm
xx / 213.17.146.* / 2006-08-09 13:44
słyszalam ze mial wejsc od 1 sierpnia ale przeniesli na 1 wrzesnia 2006
Adrian.Bytom / 217.173.167.* / 2007-01-24 02:21
Zapłaciłem akcyze w 2006 za samochód sprowodzony z
zagranicy .Zarejstrowałem go dokładnie w tym roku 2007
dnia 22 stycznia - Dlaczego tak pozno ? poniewaz
czekałem na duplikat dokumentu wymeldowania pojazdu z
zagranicy .Aby go zarejstrować w Bytomskim urzędzie
kazano mi jeszce zaplacic 500 zl podatku ekologicznego
.Czuję się oszukany bo dwa razy placic podatek za ten
sam samochód to kpina i grabież w biały dzień .Jak
domagać się i czy jest wogole taka możliwość zwrotu
jednego z tych podatków .Bardzo proszę o jaką kolwiek
radę mogą panstwo pisać na e maila--
adrianol21@poczta.fm

Najnowsze wpisy