Forum Prawo - porady i tematy

Podatek od sprzedaży mieszkania

Podatek od sprzedaży mieszkania

Placyd / 217.116.100.* / 2007-01-17 00:02
chcę sprzedać mieszkanie przed upływem 5 lat od kupna (powiedzmy za 200 tys)i kupić drugie za kredyt 100% (wartość 300 tys). Rozumiem iż podatku nie zapłacę kiedy pieniądze z pierwszego przeznaczę na zakup (spłatę kredytu) drugiego. moje pytanie czy muszę fizycznie wpłacić te pieniądze i pomniejszyć o nie kwotę kredytu zaciągniętego wcześniej na drugie mieszkanie, czy też sam fakt zakupu drugiego droższego mieszkania oznacza dla urzędu skarbowego przeznaczenie przychodu z pierwszego tzn. czy muszę wpłacić owe 200 tys i kredyt 300 tys zredukować do 100 tys czy też owe 200 tys mogę przeznaczyć na wykończenie mieszkania. Dodam iż pierwsze mieszkanie obciążone jest hipoteką, więc część dochodu z sprzedaży zostanie zrócona bankowi.
Wyświetlaj:
mosner / 2023-11-02 14:03
Sprawdź http://beautycase.pl/jak-sprzedac-duze-mieszkanie/ wszystko masz dokładnie opisane.
RafałJ / 81.15.162.* / 2007-01-27 19:25
Mam podobne dylematy. Ciężko cokolwiek się na ten temat dowiedzieć - nawet w instytucjach gdzie wydawałoby się iż oni muszą wiedzieć. Ja jestem na etapie płacenia podatku. Gdzie mogę poczytać o tym iż nie muszę płacić podatku przy zakupie mieszkania z pieniędzy darowanych ze sprzedaży pierwszego mniejszego mieszkania?
Pozdrawiam.
Bodeha / 62.121.67.* / 2007-05-02 19:11
Ja mam zasadnicze pytanie czy zaraz po wykupieniu mieszkania komunalnego moge go sprzedac?? i kupic tansze mieszkanie.Jak to jest z tym podatkiem?A moze istnieje jaks inna forma realizacji sprzedazy takiego lokalu.Bardzo prosze o odpowiedz w tej sprawie moz ektos ma podobny dylemat

Najnowsze wpisy