Forum Polityka, aktualnościKraj

Podatek od sprzedaży zniszczy drobny handel. Kupcy zapowiadają protest pod Sejmem

Podatek od sprzedaży zniszczy drobny handel. Kupcy zapowiadają protest pod Sejmem

Wyświetlaj:
brhebhrea / 88.156.23.* / 2016-02-11 09:39
Przy zakupach na 10 zł podatek będzie wynosi 7 gr .To znacznie mniej niż doliczają za reklamówki przy kasie.Duże sklepy ,sieci kombinują by podatków wcale nie płacić.
wp58 / 193.200.133.* / 2016-02-11 09:31
Lewiatan /i nie tylko / to marka która zrobiła z polskich handlowców niewolników. Zdzierają haracz od producentów ,hurtowników oraz sklepikarzy .Wydają niby gazetki promocyjne w super cenach tylko sklepikarz ze sprzedaży ma max 5% marzy . Szantażują producentów jeżeli nie zapłacą odpowiedniej stawki % do sieci od obrotu to nie dopuszczą produktu do sklepów . Z pominięciem sieci Lewiatan oraz podobnych produkty dostarczane bezpośrednio do sklepów były by dużo tańsze i cena w sklepach polskich sprzedawców była by atrakcyjna a marża sklepikarza wystarczająca.
Podpuszczają ludzi że bez nich polski handel detaliczny to bankrut i ciągną ich na protesty. Boją się że będą musieli sobie szukać pracy a obecnie żyje się im jak u Pana Boga za piecem.
dsfds / 5.172.247.* / 2016-02-11 08:26
czy drobny sprzedawca osiaga obrot na poziomie 1,5 mln złoty miesiecznie ?
Ania363 / 91.227.118.* / 2016-02-11 08:28
czytaj ze zrozumieniem, jeden sprzedawca tyle nie osiąga, ale on jest w sieci franczyzowej, a ich obrot ma byc sumowany, czyli np przychod wszystkich lewiatanów z calej Polski
jack455 / 89.231.50.* / 2016-02-10 23:48
ktos tu podpuszcza malych sklepikarzy,od kiedy to maly lub sredni sklepikarz osiaga dzienny przchod 50 tys,maly lub sredni jak osiagnie dzienny przycjod 20 tys to jest zachwycony wynikiem,
Mso / 89.70.34.* / 2016-02-10 21:31
No to zobaczmy co do zaoferowania mają Polskie marki. Piotr i Paweł - Polska sieć sklepów, która cenami potrafiłaby powalić turystów przyjeżdżających do nas z zachodu. Lewiatan - to jest całkiem fajna marka. Ostatnio przejeżdżając koło jednego z marketów tej sieci, zobaczyłem billboard, na którym było napisane coś o tym nowym podatku i o niszczeniu Polskich sieci handlowych. Buahahahahaahaha. Zrobiłem kiedyś po pracy zakupy w Lewiatanie, po czym po powrocie do domu moja żona spoglądając na paragon stwierdziła, że chyba zrobiłem zakupy w PEWEXIE. Właśnie na takim poziomie znajduje się Polski handel. Nie ważne czy małe sklepiki czy duże sklepy polskich sieci handlowych, wszystkie nastawione są na jak najwyższy zysk. Jak one chcą konkurować z zachodnimi markami skoro ceny mają jak z kosmosu. Teraz jest płacz bo będą musieli zapłacić większy podatek. Gdyby wcześniej mieli ceny na "ludzkim" poziomie to teraz mogliby zwiększyć marżę nie ryzykując całkowitego odpływu klientów.
wert488 / 83.24.95.* / 2016-02-10 21:59
Przy nowym podatku wszystkie tanie sklepy przebiją cenami te wymienione przez Ciebie , Będziesz miał teraz kosmos wszędzie .

Najnowsze wpisy