Forum Forum inwestycyjneFundusze

Podatek przy konwersji prosze o opinie

Podatek przy konwersji prosze o opinie

eska / 195.16.88.* / 2006-06-14 19:29
Dokonałam konwersji jednostek z jednego funduszu do drugiego w tym samym towarzystwie inwestycyjnym .I przy tej konwersji został mi potrącony podatek od dochodu . Chcialam zapytac czy w kazdym przypadku konwersji jednostek jest potracany podatek ?Pytam poniewą jestem laikiem w tej sprawie a własnie słucham Mlodkowskiego i padlo takie stwierdzenie ze podatek przy konwersji nie jest pobierany ! Prosze o wyjasnienie kogos kto się na tym zna
Wyświetlaj:
gość / 62.21.109.* / 2006-07-31 15:18
UWAGA !!! Jesli w złym momencie wjedziesz w FI (np w maju 2006) i od razu masz stratę na funduszu akcyjnym i zrobisz konwersję do zrównoważonego, na zrównoważonym odrobisz stratę i zapragniesz powrócić do akcyjnego zostanie pobrany podatek tak jakbyś zarobił/a to od początku !!!!! i to nawet w tym samym TFI
To jest tzw zdzierstwo. Belkę powinni wysłac na Sybir.
Ciekawe że nie ma zwrotu podatku od nietrafionych inwestycji...
Potem się dziwić że istnieje handel stratami...
Miejmy nadzieje że niedługo wszystkie TFI będą miały status parasolowych.
babalou / 83.8.53.* / 2006-06-23 13:44
Nowym rozwiazaniem, ktore oprocz IKE i PPE pozwalaja uniknac "podatku Belki" przy konwersji sa fundusze parasolowe - zdaje sie, ze pierwszy tego rodzaju Fundusz ma uruchomic ING.
analityk / 2006-07-12 22:05 / portfel / Bywalec forum
takie rozwiązanie ma aegon już od 5 lat
Konsultant Money.pl / 2006-06-20 19:32 / Specjalista Money.pl
Inną sytuacją jest pobieranie opłaty za konwersję a inną potrącanie podatku przy konwersji. Podatek Belki jest pobierany zawsze przy wystąpieniu zysku.
babalou / 83.8.53.* / 2006-06-21 09:21
Zawsze za wyjatkiem IKE (jesli wyplacimy po uzyskaniu uprawnien emerytalnych) I PPE.
fijolek / 83.19.66.* / 2006-06-20 18:19
dotyczt y firmy Aegon
fijolek / 83.19.66.* / 2006-06-20 17:55
tylkoprosze sprawdzić jak wysokie kosztypobiera ta firma Firma posiada funusz wlasny gDwarantowany 20 funduszy zewnetrznych. koszty manipulacyjne do100 tys-2% dodatkowa oplata zaposrednictwo 1,95%od aktywów w stosunku rocznym,potrącana codziennie w dni robocze.oprócz tego TFIpobiera oplateza zarządzanie wzależnosci jaki wybierzesz fundusz.z reguły np.fudusz akcji4%,stabilnego inwestowania3%w spatsunku rocznym potrącana tak jak oplata za posrednictwo.koszty te są uwzglednione ipodaje sie cene jednostki netto.w przypadku wybrania pieniędzy wczesniej patrz w warunkach ogólnych chyba do 5 lubdo 7lat tracisz np.w1roku7,5%.ja mam bonusa wip w Commercial Union.małe oplatyikonwersia bezplatna , bez podatku belki. pozdrawiam
analityk / 2006-07-08 00:58 / portfel / Bywalec forum
polecam aegon z taka kasą można wiele zdziałać
bas / 84.40.231.* / 2006-06-20 18:37
i nic sie nie traci?
babalou / 83.27.145.* / 2006-06-15 01:50
Podatek Belki (od zyskow kapitalowych) jest pobierany zawsze kiedy jest zysk. O tym, czy jest zysk decyduje moment sprzedazy, a konwersja nie jest niczym innym jak sprzedaza jednych udzialow i kupnem nowych.
zatem jesli zainwestujesz 1000 PLN w dany fundusz a w momencie sprzedazy jednostek tego funduszu bedziesz miala z tego kapitalu zysk to wlasnie od tej kwoty zaplacisz podatek, jesli bedziesz miala strate to nie zaplacisz....
Czym innym jest oplata za konwersje. Jedne fundusze ja pobieraja inne nie. A... w przypadku IKE nie zaplacisz "podatku Belki" po dokonaniu konwersji nawet jesli masz zysk.
seb 5 / 84.40.231.* / 2006-06-19 00:18
Nie jest zawsze pobierany ,jeżeli ktoś kupi np.w aegonie to nie płaci za konwersje podatku Belki
babalou / 83.27.153.* / 2006-06-19 13:14
Nie wiem jak jest w aegonie.... ale podatek musi byc pobierany gdy wystapi zysk - tak mowi ustawa! Oprocz IKE i PPE nie ma chyba wyjatkow. Oczywiscie jesli konwersja (sprzedaz jednych jednostek uczestnictwa i kupno nowych) dotyczy jednostek uczestnictwa kupionych przed wprowadzeniem "podatku Belki" to nie jest on pobierany.
Sytuacja moze tez wygladac odmiennie w przypadku funduszy zagranicznych, ktore nie sa zarejestrowane w Polsce, a np. w Luksemburgu - z tym, ze tutaj powiem uczciwie nie wiem jak sie sprawy maja na 100%, wiec nie chce wprowadzac w blad....
Seb5 / 84.40.231.* / 2006-06-20 00:31
napewno aegon ,skandia nie pobierają za konwersje podatku Belki
babalou / 83.27.161.* / 2006-06-20 11:39
Nie pobieraja za konwersje, czy przy konwersji.....? Chodzi o to, czy sama konwersja kosztuje, czy tez zyski ze sprzedazy jednostek uczestnictwa?
seb5 / 84.40.231.* / 2006-06-20 15:56
Jedno i drugie jest bezpłatne (,to drugie to podatek Belki )
analityk / 2006-07-08 00:56 / portfel / Bywalec forum
piszecie o grzybach rybach czy pieniądzach?

wyjaśnię
Aegon
Koszty zarzadzania 1,95% w skali roku od wartości rachunku potrącana w systemie miesięcznym poprzez umarzanie odpowiedniej ilości j.u.
( i to są całkowite koszty za zarządzanie i prowadzenie rachunku nie ma jakichkolwiek opłat za pośrednictwo)
opłata za ryzyko ok 2 zł od 1000 zł ryzyka pobierana tylko w chwili wystąpienia ryzyka
do tego dochodzi tzw. opłata likwidacyjna i wacha się od 7%w pierwszym roku do O% po 7 roku ale tu występują przedziały kwotowe i od nich uzależniona jest wysokość potrąceń dla wpłat powyżej 200 000 istnieje możliwość wybierania zysków bez opłat manipulacyjnych jedakże zostanie potrącony podatek belki.
Wszelkie konwersje i zmiany w ramach programu (23 fundusze ) odbywaja się bez jakichkolwiek potrąceń, ( podkreślę brak prowizji i brak podatku belki od zysków)
podatek płacimy w chwili wybierania pieniędzy.
Dla osób które mają zamiar inwestować na okres kilku lat jest to bardzo interesujący produkt, koszty zarządzania są niższe niż przy indywidualnym inwestowaniu np. w CU wip bonus koszt zarzadzania wynosi ok 4% w skali roku, w ramach tej inwestycji można zdać się na indywidualnego opiekuna który popro3wadzi za nas rachunek.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy