Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżki dla nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do MEN

Podwyżki dla nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do MEN

Wyświetlaj:
Agata098 / 81.39.129.* / 2015-07-14 11:06
Moja przyjaciółka szukała pracy jako nauczyciela języka polskieho w Katowicach. Po wielu poszukiwaniach, wysyłania CV, postanowiła poszukać pracy przez internet. Natrafiła na portal Preply: http://preply.com/pl. Duża baza ofert pracy dla nauczycieli jak i korepetycji dla początkujących, którzy chcą uczyć się języka! To na prawdę świetny start aby zacząć swoją przygodę językiem.
edward@ / 164.126.122.* / 2015-01-12 15:56
Nauczyciele sami sobie są winni braku podwyżek. Jest ich więcej niż stanowisk pracy, a oni dalej kształcą się do tego zawodu. Gdyby było ich o połowę mniej, to mogliby stawiać warunki, w obecnej sytuacji niech mają pretensję do siebie, swoich kolegów i koleżanek.
MinisterEdukacji / 37.31.67.* / 2015-01-12 15:41
Jestem za warunek jest taki
- likwidacja karty nauczyciela
- 40 godzinny tydzień pracy
Na razie za to co robią i tak mają stawke godzinową jak w Kanadzie nie ma mowy o podwyżkach. Chyba że zgodzą się na te dwa punkty wyżej.
n-l SP I-III / 31.174.31.* / 2015-01-19 13:36
...a zielone szkoły ???? Pranie majtek i spodni, bo rodzic dał jedną parę, a dziecko popuszcza mocz??? Nieprzespane noce, bo zazwyczaj dopadają je wtedy infekcje??? Uwielbiam moje dzieciaki, ale jest coraz więcej rodziców, którym wydaje się, że szkoła to przechowalnia i z łaską odbierają pociechę o 17.30, a w domu jest już od 13.00. Mają jeszcze pretensje, że lekcje nie wszystkie odrobione w świetlicy... Nie mogę wziąć wolnego, kiedy mi najbardziej potrzebne i ciągły wyścig w organizowaniu imprez, konkursów itd. za własne pieniądze, oczywiście po lekcjach. Żadnej przerwy, żeby skorzystać z toalety, bo trzeba stać na dyżurach - o czym Wy Ludzie piszecie????
Matka1973 / 46.204.66.* / 2015-02-02 18:20
Jestem za.... Mądre słowa. Ci, którzy nie pracowali w szkole, powinni mieć zakaz pisania na forach, łącznie z Panią Kluzik-Rostowską.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
c467 / 217.99.4.* / 2015-01-13 11:21
Może się nie orientujesz, ale mają 40 godzinny tydzień pracy... plus popołudnia i wieczory dla rodziców, rad pedagogicznych, soboty na dodatkowe atrakcje...
cud miód
justyna262 / 158.75.83.* / 2015-01-12 14:33
Związkowcy idą w złym kierunku. Chcą zwiększać ŚREDNIE wynagrodzenie nauczycieli, zamiast MINIMALNE. Co oznacza, że walczą o podwyżki tylko dla nauczycieli z bogatych regionów,a Ci którzy teraz pracują stawkę minimalną pewnie nic nie dostaną. Ale do związku zawodowego nie należą wszyscy, tylko Ci którzy mają czas żeby się udzielać, bo nie muszą pracować w kilku szkołach na raz, robić wielu nadgodzin, siedzieć na dyżurach w szkole w dni wolne od pracy (bo bogate szkoły mają świetliczanki od tego), itd.
poirytowana / 83.28.8.* / 2015-01-15 23:09
Świetliczanka, czyli dziewczynka uczęszczająca do świetlicy? Twoja ignorancja poraża. Nawet sobie nie wyobrażasz kim (czym??) musi być nauczyciel świetlicy w owych "bogatych" szkołach. Pierwszy front, który zbierze od rodziców baty za wszystko - od decyzji dyrekcji, przez nieogarnięcie wychowawcy, po opieszałość pań sprzątających. Sale z nieustannym hałasem o poziomie jak z lotniska, ilością dzieci przekraczającą 25 uczniów na osobę nauczyciela, powinien przytulić, pomóc, wychować, wytrzeć nos i pupę, rozwinąć w dziecku geny Einsteina, a przy tym i tak pracuje dłużej niż n-l tablicowy. Nie uczestniczy w wywiadówkach, ale za to po godzinach i często do północy (wiem z autopsji) przygotowuje dekoracje na apele, przeglądy, finały konkursów, itp., których niemało w ciągu roku szkolnego. Nauczycielki wczesnoszkolne też często sobie nami gęby wycierają... do pielęgniarki z dzieckiem nie pójdzie, bo przecież zaraz znajdzie się ono w świetlicy, więc niech świetlica ma problem, a nie ja. Dużo by pisać. To, że taki nauczyciel nie naucza w sposób jaki pamiętamy ze swoich lat dziecięcych, to nie znaczy, że jest niewartym nic, darmowym - bo opłaconym przez bogate unijne państwo polskie, opiekunem na każdy gwizd rodzica.
Waniek / 2015-01-12 13:50 / Bywalec forum
Jak nie dostali podwyżek niech idą do górników może im oni dołożą bo przecież razem oszukują budżet że są biedni.

Najnowsze wpisy