Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska po przejściu ogromnych burz. Ile pieniędzy jest jeszcze w budżecie na walkę z żywiołem?

Polska po przejściu ogromnych burz. Ile pieniędzy jest jeszcze w budżecie na walkę z żywiołem?

Wyświetlaj:
Etam / 88.156.132.* / 2015-07-22 00:59
Ach, co za solidne dachy !!! Platy blachy falistej rozpięte na byle jakich żerdkach. Coś w rodzaju parasola ! Na deszcz dobre, ale przy większym wietrze - żagiel. Może zapytać się górali - dlaczego halny nie zrywa im dachów?
ada12162 / 89.68.203.* / 2015-07-21 13:08
niedługo i u nas będzie nowa Grecja ,bo każdy "poszkodowany" uważa że mu się należy tylko z czyich to idzie pieniędzy z naszych podatków a mi się nie chce zapier... na ludzi którzy nie myślą tylko wyłudzają ciągle pieniądze zamiast się ubezpieczyć , ja mieszkam w bloku i mi nikt nie zwraca kosztów remontu jak mnie zalewa przez nieszczelny dach ...kur.. mac
zdzisław917 / 85.14.99.* / 2015-07-21 09:20
Dosyć tego ! Politycy wracajcie do Ministerstw i systematycznie pracujcie nad systemowymi rozwiązaniami które pozwolą nam wszystkim lepiej żyć.
W trakcie akcji ratunkowej związanej z klęską żywiołową największą klęską jest wizyta VIP-a który lubi udzielić wywiadu z płonącą stodołą w tle. Oczywiście nikt jej nie gasi bo strażackie węże zaplatały się w kable ekipy telewizyjnej. A zresztą ochroniarze pozabierali strażakom siekierki.
Niestety jeśli np... Premier na porzuci swoich obowiązków i nie przybędzie na miejsce katastrofy to na pewno zjawi się tam opozycja.
geew / 217.173.202.* / 2015-07-21 08:59
A dlaczego podatnik ma fundować nowe domy cwaniakom, którym nie chciało się ubezpieczyć nieruchomosci. Ja ubezpieczam swój dom bo tak robić trzeba. Półgłówkom mówimy nie.
JaGustaw / 83.27.18.* / 2015-07-21 08:56
żyjemy w czasach spod znaku "panda" Niech się zwrócą do prezydenta "panda" a potem do pislamistów "panda". Współczuję ale mam takie same odczucia jak większość wpisów, że od tego to są ubezpieczenia. A rząd owszem coś tam może dorzucić
Navajo / 149.254.186.* / 2015-07-21 08:56
Absolutnie nie pomagac im !
Pieniadze sa przeciez potrzebne na wazniejsze cele, takie jak islamscy "imigranci".
Meg 1000 / 37.30.24.* / 2015-07-21 08:38
Takie rzeczy tylko w Polsce! Każdy myślący człowiek ubezpiecza dom na wypadek takich zdarzeń, a tu co czarna rozpacz i wyciąganie ręki po pieniądze. Nie powinni dostać nawet złotówki!!!!!
gostek925 / 77.254.247.* / 2015-07-21 09:00
Każda osobą musi mieć ubezpieczenie budynków ale jak te du.... z PZU proponują za zerwany dach 600 zł to sobię może za to folie kupić a nie dach zrobić . Tyle w tym temacie bałwany piszą tylko ze ci ludzie powni się przeprowadzić pod most. A pieniądze na złodziej z sejmu i urzędników są, na 13-ski dla górników też, na drukarki do ZUS na 44 mil też , na budowę kościołów też przy 40% katolików Polsce .A 6 tyś to już za dużo dla ludzi, nie podoba ci się wyjedz za graniczę
pigwastar / 80.53.252.* / 2015-07-21 13:11
do @gostek925 takie darmozjady jak ty doprowadzają polskę do upadku. Głupie myślenie, skoro im dali, to i mnie trzeba? trzeba było mieć porządny dach to i ubezpieczenie by zwróciło normalną sumkę. A jak się miało słomę, a chce się na remont 20 tys. no to sorry.
observatore / 31.61.140.* / 2015-07-21 08:22
Mozna jeszcze zrozumiec, ze Panstwo wspomoze po powodzi niektorych z tych, ktorzy ucierpieli np. po przerwaniu walow. Panstwo zaniedbalo swoich obowiazkow, obywatel poniosl szkode, Panstwo pomaga. Ale przy szkodach spowodowanych przez huragan nie widze powodu, zeby Panstwo mialo pomagac poszkodowanym! Od tego sa towarzystwa ubezpieczeniowe! Obecnie poszkodowany powinien w przeszlosci ubezpieczyc swoj dobytek i za to zaplacic. Zaoszczedzil? To teraz nie ponosi koszty naprawy swego mienia zniszczonego przez sily natury, Panstwu nic do tego! Dosc tego populistycznego rozdawnictwa rodem z PRLu!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Loopi / 193.239.124.* / 2015-07-21 08:21
A dlaczego im płacić? Mam dom i mieszkanie i wszystko ubezpieczone. Nie wierzę, że ktoś kto zbudował dom to nie stać go na ubezpieczenie. To tylko ok. 400 zł rocznie.
aleksandra1199 / 78.10.99.* / 2015-07-21 08:21
Drodzy Państwo, ubezpieczenie domu na rok kosztuje kilkaset złotych czy w takich sytuacjach ludzie dalej będą mówić, że nie potrzebują ubezpieczenia?
ROY66 / 31.182.84.* / 2015-07-21 08:19
Powiem jak Pan Cimoszewicz : " trzeba było się ubezpieczyć". Miałem włamanie do mieszkania ( jeszcze nieubezpieczonego) i jakoś nikt mi nie pomagał finansowo. Teraz co roku płacę składkę i mogę spokojnie wyjeżdżać na urlop. Pomoc frankowiczom, powodzianom, trąbiarzom, czy rolnikom po klęsce urodzaju....proszę bardzo...tylko nie z mojej kieszeni!!!!
Wiesław666 / 89.229.91.* / 2015-07-21 08:17
Standard poco przymocować dach do chałupy, przecież taniej jest jak tylko leży. Mamy się za inteligentnych ale buduje się mnóstwo domów na terenach zalewowych, gdzie od wieków wylewały rzeki. A potem taki gospodarz zdziwiony, że co roku go zalewa i żąda rekompensaty. Szczyt chamstwa i buractwa. Nawet jak go zaleje i woda stoi w chałupie to kretyn nie wypompowuje wody z domu tylko czeka na strażaków albo telewizję. Nie zaopatrzy się w pompę albo dwie co tam 1000 złotych mu szkoda. Co roku zalewa ich w podobnym okresie to kretyn nawet się nie przygotuje, tylko postawi co najwyżej mur z dwóch worków na piach przed drzwiami. "Bo drzwi są szczelne, amerykańskie". Jakoś na całym świecie ludzie, którzy nie pokończyli żadnych szkół, często są analfabetami ale jak mieszkają na terenach zalewowych to budują domy na palach! Ale nie u nas jeden mądrzejszy od drugiego i potem 3 dni woda stoi mu w chałupie, a on płacze że mu wszystko gnije. I tacy ludzie mają prawa wyborcze.
jerzyjj / 79.185.184.* / 2015-07-21 08:09
A NIBY TO DLACZEGO ZNOWU Z KIESZENI PODATNIKA MA IŚĆ KASA DLA TYCH CO NIE RACZYLI UBEZPIECZYC SIĘ ???
logicznie myslacy / 212.182.95.* / 2015-07-21 08:23
A niby to dlaczego klęska dotyka tamtych a nie Ciebie??? Pomysl, skad ma widziec spokojnie zyjacy od X lat czlowiek że tego roku nawiedzi go taka burza? Myslisz ze ludzie maja kase zeby sie tak na zapas od wszystkiego ubezpieczac? Rusz glowa, pojedz zobacz skutki kleski, porozmawiaj z ludzmi... i nie pieprz takich GŁUPOT!
zxc222 / 5.173.118.* / 2015-07-21 08:49
A myślisz, że państwo - czyli my wszyscy - mamy kasę na to, żeby od tak komuś fundować nowy dom? Tak działa system ubezpieczeń - X lat nic się nie dzieje i płaci się składki aż tu pewnego razu wszystko trafia szlag. I wtedy ubezpieczyciel, który zbierał X lat pieniądze ma fundusz by odszkodowanie wypłacić. Jeśli ktoś jest na tyle niegospodarny, że nie ubezpieczy majątku wartego pół miliona czy milion bo mu szkoda 300 - 500 zł na rok to dlaczego płacić mamy my? Ja nie mam domu czy mieszkania ale oczekujesz, że zrzucę się dla kogoś kto miał ale wolał wydać na wakacje zamiast na polisę?
Owczarniak / 31.63.172.* / 2015-07-21 07:53
Zgodnie z najnowszymi trendami, pomagać mamy frankowiczów, czyli ludziom, którzy twierdzą, że nie umieją lub nie chcą czytać. Pomoc dla nieszczęśnikòw, którzy stracili dom to ekstrawagancja
ubezpieczony / 31.61.140.* / 2015-07-21 08:28
A co to ma do rzeczy, ze ktos placi podatki? Panstwo nie ponosi odpowiedzialnosci za szkody spowodowane przez naturalne kataklizmy, od tego sa ubezpieczalnie. Bylo zaplacic za ubezpieczenie od powodzi czy huraganu i nie budowac sie cwanie na tanich zalewowych terenach. Jako obywatel nie czuje wspolodpowiedzialnosci za tych, co sami nie dbaja o swoj dobytek. Nie stac kogos na ubezpieczenie ale stac na budowe chalupy? To i stac go na usuniecie zniszczen z wlasnych pieniedzy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mariola30 / 79.184.114.* / 2015-07-21 07:45
Nie ma pieniędzy bo trzeba kupić nowe TABLETY dla posłów.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy