Na skróty
Forum Forum pracyOferty szukam

praca w Ruch S.A,

praca w Ruch S.A,

skomentuj
Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: praca w Ruch S.A,.
Wyświetlaj:
agent :-) / 85.11.80.* / 2014-06-09 12:32
witam mam pytanie czy kos z was pisał reklamacje w sprawie rozliczenia inwentaryzacji? Jeśli tak to proszę o kurtka podpowiedź jak to zrobić i jak ruch sie do tego ustosunkował ?
xx321 / 89.71.217.* / 2014-06-16 12:40
Pisałam wielokrotnie reklamacje i standardowo ruch się nie ustosunkował,ale reklamacja oznacza niezgodę więc warto mieć taki dokument nawet do Sądu czy Prokuratury.I tak tam wszyscy skończymy,chyba że ktoś ma ochotę spłacać te kosmiczne długi
jkwiatk / 89.71.146.* / 2014-06-12 21:07
reklamacje trzeba skladac,chciaz sa bez odpowiedzi ale jest to podstawa do wszczescia postepowania sadowego bo nie placa prowizji bez wyjasnienia
ja122 / 31.61.140.* / 2014-06-04 08:48
witam. czy macie juz rozliczenia prowizji na kasie POS ?????
Grazyna_55 / 178.182.46.* / 2014-06-04 17:34
Od poniedziałku już jest
kioskarz / 89.229.162.* / 2014-06-03 08:42
25 lat wolności to dla rucha 25 lat upadku . składajmy do sądu pracy sprawy o zniesienie niewolnictwa.Takich firm w Polsce nie potrzebujemy niech wynoszą się do korei północnej.
jefmak / 79.163.168.* / 2014-06-03 16:51
dobry kierunek,brawo,tak trzymać
niech wynoszą się do korei północnej.
Grażyna_55 / 93.105.42.* / 2014-05-30 21:52
Miałam nie pisac tutaj bo niektóre wpisy wołają o pomstę do nieba ale proszę, oto odpowiedź na Państwa watpliwości. Oto jak można manipulować umowę która podpisaliśmy w dobrej wierze. Odpowiedź Pani Dyrektor z Warszawy na moje zarzuty:

"Uprzejmie dziękujemy za informację zwrotną w sprawie wytycznej o wydłużeniu czasu pracy PSD w sobotę 31/05/2104.
W odpowiedzi na zapytanie w sprawie treści umów uprzejmie informujemy, że przedstawiona przez Panią treść postanowień w sprawie godzin otwarcia (§4 pkt 3) jest niekompletna.
Zgodnie z §4 pkt 3 Agent ma obowiązek zapewnić pracę punktu co najmniej w wyznaczonych godzinach, nie precyzuje natomiast, że wyłączna decyzja o wydłużeniu godzin otwarcia jest w rękach Agenta. Co więcej - §5 pkt 2 UAS wskazuje zobowiązanie Agenta do stosowania wytycznych przekazanych Agentowi przez Ruch. Opublikowana we wtorek wytyczna w sprawie wydłużenia godzin otwarcia jest właśnie przykładem dokumentu wiążącego Agenta zgodnie z §5 pkt 2 UAS .
Kara, o której mówi wytyczna, dotyczy niezastosowanie się do wytycznej, a podstawą do jej wystawienia jest pozycja 11 Załącznika nr 6 do UAS...."
Podpowiedzieć mogę tyle ze można skargi składać do UOKiK. Trzeba przesłać umowę i info z tej wytycznej jak sobie zmienili godziny pracy bez naszej zgody a jako że problem dotyczy większej grupy osób to uokik zajmie sie tym. Jest to wykorzystanie pozycji ze stronby Firmy. Ja osobiście będę wysyłala takie pismo. Na stronie uokik jest wszystko opisane a to są namiary do kontaktu Kontakt do Urzędu

Centrala:
tel. +48 22 55 60 800; e-mail uokik@uokik.gov.pl
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:41
Zgodnie z art. 22 § 1 i § 11 Kodeksu pracy przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem. Zatrudnienie w warunkach wyżej określonych jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy. Nie jest natomiast dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy charakterystycznych dla stosunku pracy.
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:42
Niezależnie od powyższego uprzejmie wyjaśniam, że w przypadku, gdy doszłoby bez zgodnej woli stron do zawarcia umowy cywilnoprawnej w warunkach, w których powinna być zawarta umowa o pracę, może mieć zastosowanie przepis art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego, zgodnie z którym powód może żądać ustalenia przed sądem istnienia stosunku prawnego, gdy ma w tym interes prawny. Skorzystanie przez pracownika z cywilistycznej konstrukcji powództwa o ustalenie istnienia stosunku prawnego jest możliwe, bowiem przepis art. 300 Kodeksu pracy stanowi, że w sprawach nieunormowanych przepisami prawa pracy do stosunku pracy stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli nie są one sprzeczne z zasadami prawa pracy. W mojej ocenie zatem pracownik wykonujący pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, np. umowy zlecenia, może mieć interes prawny w uzyskaniu orzeczenia sądowego stwierdzającego, iż stosunek prawny łączący konkretne strony spełnia przesłanki określone w przepisie art. 22 § 1 Kodeksu pracy i faktycznie oznacza istnienie stosunku pracy. Powództwo w sprawie o ustalenie istnienia stosunku pracy może wytoczyć na rzecz pracownika także inspektor pracy. Zwracam także uwagę, że zgodnie z przepisem art. 281 § 1 Kodeksu pracy, kto będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu, zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach, w których zgodnie z art. 22 § 1 Kodeksu pracy powinna być zawarta umowa o pracę, podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:50
LUDZIE MACIE SIŁĘ W RĘKACH, WASZA GROŹBA STRAJKU SPARALIŻUJE CAŁY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI W KRAJU!!!!!!!!!!!! WALCZCIE NIE PODDAWAJCIE SIĘ! KONIEC WYZYSKU SŁABSZEGO PRZEZ SILNEGO!!

agent.ruchu@wp.pl
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:44
ŻĄDAJMY USTALENIA PRZED SĄDEM ISTNIENIA STOSUNKU PRACY - będzie przysługiwał nam urlop, zdrowotne, chorobowe i wszystkie przywileje pracownicze a nie tylko obowiązki, rygor i kary!
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:39
Macie jeszcze inne wyjście! Ludzi zbierzcie się i złóżcie pozew do Sądu -zbiorowy! Pozwy zbiorowe są rozstrzygane szybciej i macie dużo większe możliwości w tej materii.
Przede wszystkim i najważniejszym umowy agencji podpisywane prze Państwa z Ruchem S.A. są fałszywymi umowami o pracę, chodzi o to by Ruch mógł mieć jak najwięcej korzyści kosztem Was Agentów, nie musiał płacić za Was składek ani nie musiał ponosić kosztów zatrudnienia Was na umowę pracę!
Macie duże szanse w sądzie, każdy z was oddzielni ponosi koszty adwokata a tak łącznie byłoby taniej a wasz głos byłby bardziej słyszalny!
MAM DOŚĆ:
- wyzysku ludzi,
- faktu że moja mama za śmieszne pieniądze siedzi w Kiosku po 13-14 godzin na dobę,
- mam dość że Ruch robi co che i nikt go nie nadzoruje,
- mam dość że moja mama zamiast na uroczystość rodzinną idzie do Kiosku bo ktoś każe jej pracować do 18 pod groźbą kart - co to ma być nakaz pracy - komuna,
- mam dość że remanent jest rozliczane i nie ma nikt w niego wglądu,
- mam dość samowoli w wyliczania zwrotów, bo ktoś kwestionuje to co dostał na niekorzyść,
- mam dość braku komunikacji z władzami,
-mam dość traktowania człowieka jak niewolnika,
- mam dość że prośba o rozłożenie na raty i tak nienależnie źle rozliczonego remanentu została potraktowana jakby jej nie było i ktoś zostawił moja mamę bez pensji ściągając całą należność z pensji,
- MAM DOŚĆ!
Dlatego postanowiłam że w końcu coś z tym zrobię.
Proszę o kontakt wszystkich zainteresowany na adres
agent.ruchu@wp.pl
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:49
LUDZIE MACIE SIŁĘ W RĘKACH, WASZA GROŹBA STRAJKU SPARALIŻUJE CAŁY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI W KRAJU!!!!!!!!!!!! WALCZCIE NIE PODDAWAJCIE SIĘ! KONIEC WYZYSKU SŁABSZEGO PRZEZ SILNEGO!!

MAM DOŚĆ
nati87 / 79.184.224.* / 2014-06-05 17:53
a to dlaczego masz dosyć bo ja też mam dosyć tego co z nami robią
Agent Ruchu / 89.77.198.* / 2014-06-02 13:48
MAM DOŚĆ ŻE MOJA MAMA OD TRZECH LAT NIE MA KIEDY IŚĆ NA OPERACJĘ, ŻE OD 11 LAT NIE MIAŁA WOLNEGO, URLOPU ANI CHOROBOWEGO, MAM DOŚĆ W KOŃCU DO CHO..ERY ŻYJEMY W EUROPEJSKIM PAŃSTWIE PRAWA I SĄ OD TEGO ORGANY NADZORU NIE TYLKO UOKIK - JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH, PIH, NIK NO I COŚ CZEGO BĘDZIE SIĘ RUCH NAJBARDZIEJ BAŁ URZĄD SKARBOWY - WSZYSCY PISZECIE O MACHLOJKACH W KASACH W SYSTEMIE - O TYM ŻE CO INNEGO JEST NA KOMPUTERACH WIECZOREM A CO INNEGO RANO, ŻE ŹLE SĄ ROZLICZNE ZWROTY I REMANENTY - ZRÓBMY W KOŃCU RUCH! - NIECH NAS USŁYSZĄ - CZEMU GDY BYŁY STRAJKI DOTYCZĄCE UMÓW ŚMIECIOWYCH NIE PODNOSILIŚCIE ŻE UMOWA AGENCJI W STOSUNKU DO RUCHU JEST UMOWĄ ŚMIECIOWĄ - A JEST!!!!
Grażyna_55 / 93.105.42.* / 2014-06-03 19:01
Wszędzie prawie było juz pisane. Ministerstwo finansów palcem nie kiwnęło. Tu każdy krzyczy ale z imienia i nazwiska nikt nie umie napisać. Oni śmieją sie w nos wszystkim. Ostatnia sobota była do zastraszenia ajenta. Napisałam Wam fragment odpowiedzi i co? Za kilka minut na jedno z for wrzucę maila wysłanego do Warszawy i odpowiedź na niego. Chodzi o pogotowie kasowe. To sie dopiero zdziwicie.Ja o siebie umiem zadbać. Jak chciałam zrobić coś dla wszystkich to było pełno kapusiów, donosicieli. I nie łudźcie sie ze coś zrobicie. Nie zrobicie nic bo zawsze będzie grupa która ma lepiej i sie do niczego nie przyłączy. Taka jest prawda
były agent / 5.226.98.* / 2014-05-31 08:54
już niedługo będziecie pracować w niedziele i święta -bo ludzie chodzą na spacery i do kościoła to na pewno będzie większy ruch w kioskach a zatem większy zysk dla ajentów i ruchu
Misiek z Bielska / 78.9.148.* / 2014-05-30 23:02
praca w tą sobotę to jest SKANDAL, pracownik nie dośc że pracuje po 11 godzin dziennie tomał jeszcze w sobotę 31.05.2014 dołożyli nam niezgodnie z prawem 5 godzin.
Bez mozliwości wyjścia bez możliwości załatwiania sie istny kołchoz.....prosze o poparcie
Elżbieta Jaszuńska / 89.76.11.* / 2014-06-24 15:58
Mój mąż pracuje w RUCH już 20 lat. ostatnie 3 lata, to spadek dochodu co roku. Mąż zarabia ok. 800 zł miesięcznie. A sam ZUS to ponad 1000 zł. Dlatego pracuje jeszcze na 1/2 etatu za takie same pieniądze jak w kiosku za 12 godz.
po tych 20 latach czeka na odwrócenie sytuacji i na lepszy zarobek. jest przed emeryturą jeszcze 9 lat.od kilku lat nie był na urlopie, a z zapaleniem płuc też pracował i ze złamaną prawa ręką. To koszmar a nie praca. Pisałam do Sejmu ale odpowiedzi nie było. Mąż ma umowę UAS od 2000 roku. Oczywiście było to pod groźbą zwolnienia z pracy.
bbbbbb / 93.105.236.* / 2014-06-28 16:31
do sejmu nie masz po co pisać, tam nikogo te problemy nie interesujją, prędzej inne urzędy, naginanie prawa wg zasady duży może wiecej
Grażyna_55 / 93.105.42.* / 2014-05-30 23:18
dlatego mówię pisać na adres jak wyżej. Interpretacje wg własnego uznania, co to za firma co łamie własne zapisy umowy
Grażyna_55 / 93.105.42.* / 2014-05-27 18:53
Dotyczy: Obowiązkowe otwarcie wszystkich PSD w dniu 31.05.2014
Data Termin obowiązywania w dniu 31.05.2014 r.
Wykorzystując możliwość zwiększenia sprzedaży w przeddzień Dnia Dziecka w sobotę 31 maja 2014 wydłużamy godziny czynności punktów sprzedaży do godziny 18:00.
Tak zaczyna się nowa wytyczna która dzisiaj pojawiła się na kasie. Tak wiec nie ma świętowania, do pracy wyrobnicy. Reszta wytycznej w folderze "wytyczne" - maj 2014
Oczywiście niezastosowanie się zagrożone jest karą
kiosk / 67.250.120.* / 2014-06-01 01:16
a towar macie ?? czym handlowac bo chca coby tyrac ale fajek nawet nie ma
autor1313 / 93.154.138.* / 2014-05-30 15:59
Ludzie! Podpisywaliście umowy? Podpisywaliście! Są tam godziny otwarcia? Są! Nic więcej nie mam do dodania, no może poza życzeniami większej cywilnej odwagi, bo niedługo będziecie musieli dopłacić do przywileju bycia w budzie, "azory".
kasia683 / 46.76.72.* / 2014-05-28 09:23
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

[...]
0! / 195.135.229.* / 2014-05-28 22:43
Ruch musi dramatycznie potrzebować kasy. Stąd decyzje o pracy w sobotę, komunikaty o wpłatach na prenumeratę a to bardzo źle świadczy o sposobie zarządzania firmą
marcel747 / 82.177.224.* / 2014-05-30 13:46
Ciekawe kiedy w końcu nie wytrzymają kierowcy i nie rozwiozą gazet. Co miesiąc powtarza się historia z czekaniem na przelewy. I z miesiąca na miesiąc to czekanie staje się dłuższe. Niektórzy są już lekko wkurzeni.
expert :) / 89.65.225.* / 2014-05-31 07:21
Nic nie zrobią, [...] nie potrafią się zorganizować (dbać o własne interesy. Polityka firmy oraz osób, które koordynują działania z nimi (już to wyczuli i przećwiczyli w niektórych centrach))jest taka, żeby nie rozmawiać z nimi jako całością (grupą) tylko indywidualnie. Kierowcy to w większości zwykli (patrz niewykształceni)ludzie, którzy tylko w grupie potrafią uprawiać pyskówkę, a indywidualnie w pokoju "na dywanie" to już "liżą łapkę" Pana. W kuluarach się mówi: lekceważymy, oni poczekają, a na zewnątrz klepiemy ich po ramieniu i częstujemy informacją - spokojnie A..m poczekaj jeszcze chwilkę, to przejściowe. Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś ? Jak nie masz na ZUS i VAT to idź po pożyczkę, przecież jesteś biznesmenem, radź sobie :))))))))
[...] jeżdżą i jeździć będą bo gdzie pójdą jak im RUCH życie uratował :))))).

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

aga_w / 31.61.129.* / 2014-06-01 22:10
Ciekawi mnie ileż to pan, panie "expercie" zdziałał, bo zapewne poza obrażaniem kierowców ma pan już jakieś wielkie osiągnięcia w walce z ruchem.
ps: "pan" celowo z małej litery.
beti-qo / 67.250.120.* / 2014-06-12 23:40
macie dzialanosc gospodarcza wiec co sie dzieracie u siebie sie pracuje na okraglo a pozatym [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
expert :) / 84.39.162.* / 2014-06-05 19:21
Droga "Ago" ja nic nie zdziałałem i nie muszę, bo jestem lojalny firmie ;). Znam to od środka. Wielu z nich to moi koledzy z którymi pracuje od lat. Oni nie obrażają się na mnie kiedy tak do nich mówię, bo wiedzą, że się z nich nie nabijam tylko żałuję ich położenia. Rozumiem Twoja irytacje, w końcu mnie nie znasz. Oni są tacy sami jak Wy. Chodzą psioczą, narzekają, ale zorganizować się nie potrafią. To ich gubi bo w RUCH-u są wielką siłą, która przy odpowiedniej strategii może wiele wynegocjować zaczynając np. od szacunku dla ich osoby, a dalej idąc płatności na czas za wykonane usługi (a ich usługi są bardzo kosztochłonne). Najlepsze jest to, że kadra w poza oczami śmieje się i pomiata nimi, nie traktuje jak partnerów w biznesie, tylko jak wyrobników, którzy za marne pieniądze służą do noszenia paczek. A popytaj się swojego kierowcy jak pany z Warszawy [naprawdę to słoiki udające warszawiaków] wielcy biznesmeni wymuszają zmiany (km i stawki) to znaczy w jaki sposób. Tym to dopiero słoma z butów wystaje, szczególnie tym z Logistyki. Nie gniewam się na Ciebie, ale sam jestem ciekaw co Ty zdziałałaś ??
aga_w / 37.225.97.* / 2014-06-06 10:45
Ja nic nie zdziałałam ponieważ nie bardzo mam jak, gdyż z ruchem jestem związana tylko prasą, więc tak naprawdę nie dotyczy mnie większość poruszanych tutaj problemów i nie mam możliwości włączyć się w "walkę" z ruchem, bo niby na jakiej zasadzie? Na to forum zaglądam od dwóch lat i tak naprawdę to smutne, że tylko jakieś 5-10% kioskarzy chciałoby coś zmienić, a zmiany dokonuje mniej niż 1, tak naprawdę to forum pokazuje że kioskarzom wcale nie jest tak źle, bo jak tylko się tutaj wykrzyczą i wyżalą to potem można odnieść wrażenie że już wszystko jest dobrze. Wracając do Twojej wypowiedzi to muszę się z Tobą zgodzić, że dopóki ludzie pracujący dla ruchu, czyli kierowcy i nadzielający nie staną się grupą to nic się nie zmieni. W starciu z tą firmą tylko wspólne działanie może przynieść jakiś skutek, ale ruch zadbał o to by nie było jednej grupy. Będę mówić na przykładzie nadzielających, nie wiem jak to jest w innych CL ale w naszym np. są osoby, które za nadzielanie mają płacone 15zł za 1000 szt, a są też takie dostające 25 zł za 1000 (a do zeszłego roku było to nawet ponad 30zł), więc jak się zjednoczyć? Myślisz że tym drugim chce się jednoczyć i walczyć? Z kolei ci co mają te mniejsze stawki w większości dojeżdżają do pracy po kilkadziesiąt kilometrów z terenów gdzie nie ma innej pracy, więc oni z pocałowaniem ręki biorą tą stawkę i myślisz ze oni będą chcieli stworzyć grupę? Mogłabym Cię zacytować, bo oni naprawdę sądzą że ruch im ratuje życie... Powiedz mi jak z tak dwóch różnych "grup" stworzyć jedność? Co do kierowców, sprawa wygląda tak samo bo większość tras jest obsługiwana przez te osoby, które nadzielają a więc znowu są tak drastycznie zróżnicowane stawki. Jak te osoby mają walczyć razem? Jedni mają dobre stawki i nie mają powodu do narzekania, a drudzy mają kiepskie stawki ale tak naprawdę też nie narzekają. Kończąc mój wywód, ruch zadbał o to by nie było jedności, a wyobrażasz sobie jakby np. nadzielający odmówili przez kilka dni pracy? Brak prasy przez np. tydzień? albo gdyby kierowcy nie wyjechali? Niestety to jest nierealne.
aga_w / 31.61.131.* / 2014-05-29 12:53
Brak wpłaty od kioskarzy źle świadczy o sposobie zarządzania? a to przypadkiem źle nie świadczy o kioskarzach? Przecież za prenumeratę pieniądze są pobierane sporo przed wystawieniem faktury, czyż nie?
bedunim / 83.30.94.* / 2014-05-29 21:30
kasę to oni chcą zarobić na karach a nie na utargach bo one będą takie jak w niedzielą handlową czyli minimalne a że większość jest na nowych umowach więc jest z czego potrącać
kioskarz / 89.229.166.* / 2014-05-23 08:35
jak księgowość wylicza wartość prasy , na komputerze mam na inwentaryzacji prasę na plus a oni wyliczyli mi kilkaset zł manka.jak to sprawdzić.
graz_yna / 93.105.236.* / 2014-05-24 18:07
zażądać od nich dokładnego przedstawienia brakujących tytułów z dniami w których te braki wystąpiły
isia / 83.145.172.* / 2014-05-23 20:22
mam to samo i nic ie mogę zrobić nawet w Katowicach nie potrafią tego wyjaśnić
Gr_s / 2014-08-15 17:25
bo prasa jest wyliczana w cenach zakupu i tego nie sprawdzisz ani nie dojdziesz czy taka jest rzeczywiście wartość
nati87 / 79.184.218.* / 2014-05-14 17:39
WITAM.POTRZEBUJE PORADY .ZAKOŃCZYŁAM WSPÓŁPRACE Z RUCHEM ROK TEMU ROZLICZENIE NA ZERO A TERAZ PRZYSŁALI DO MOICH WIERZYCIELI LIST Z KANCELARII ZE MAM UREGULOWAĆ OGROMNE ZADŁUŻENIE KTÓREGO NIE JESTEM W STANIE SPŁACIĆ I NIE WIEM Z SKĄD TA KWOTA?? NIE ZWRÓCONO MI WEKSLI A PO ROZLICZENIU PRZELALI MI OSTATNIE PIENIĄDZE NIC NIE ROZUMIEM KANCELARIA NIEMA PEŁNEJ DOKUMENTACJI W ZWIĄZKU Z RZEKOMO PRZEPROWADZONĄ(SPRAWĘ CHCIELI PRZEZ NOTARIUSZA ZAŁATWIĆ) INWENTURĄ .NIE BYŁO PRZEPROWADZONEJ INWENTURY TYLKO TOWAR BYŁ PRZERZUCANY NA INNE PUNKTY ..A ROZLICZENIA Z KSIĘGOWOŚCI DO DZIŚ SIĘ NIEDOSTAŁAM??? CO ROBIĆ
agent1949 / 5.172.247.* / 2014-05-25 22:13
Może po przerzuceniu towaru na inne lub inny kiosk nie sprawdziłeś, czy wystawione przez Ciebie MM zostały zaksięgowane przez odbierających towar.
Jakiś powód musi być. Ostatnio dowiedziałem się, że ksiegowość wystawia noty obciążające na podstawie informacji z FarComu.
To co podają, ma być pewniakiem.Odwołuj się i żądaj podania danych dot. rzekomego zadłużenia.
byłyagent / 89.72.113.* / 2014-05-22 06:30
czy ktoś z byłych ajentów mając manko wymyślone przez ruch zatrudnił prawnika i wygrał sprawę w sądzie o próbie wyłudzenia pieniędzy przez ruch ?
gabryska100 / 178.235.81.* / 2014-05-18 13:17
witam jestem w podobnej sytuacji. i juz bylam u prawnika. jest to dla niego o tyle dziwne ze w pismie z kancelarii nie ma zadnej daty dotyczacej inwentaryzacjii. ja wspolprace zakonczylam 2 lata temu, a teraz nie spie nie jem z nerwow. potwierdzenie zgodnosci sald w ksiegach ruch dostalam na 0,00 na 12 dni przed zamknieciem punktu. towar zostal zdjety i przezucony na inne punkty i raport z inwentaryzacji z kasy byl na 0,00. od tamtej (2 lata) cisza. az tu nagle ...
kiosk>> / 67.250.120.* / 2014-05-30 14:51
sciagaj na pendrajwa wszyskie dane z kasy to ci sie przyda u adwokata bo oni w nocy w systemie robia machloje
bonas / 31.61.131.* / 2014-05-15 12:18
koniecznie udaj się do prawnika znającego się na kodeksie cywilnym
lissa908 / 164.127.116.* / 2014-05-14 17:47
wspólczuje ale nie wiem jak ci pomóc.zako nczyłam z ruchem współpace 2 lata temu a teraz mi odeslali weksle mogę odetchnąć z ulgą.
beata 913 / 89.71.217.* / 2014-06-11 09:54
Witam.Poszukuję osób które nie zgodziły się z rozliczeniami końcowymi Ruchu i wystąpiły do Sądu z pozwami przeciw działaniom tej firmy.
beti1034@wp.pl
nati87 / 79.184.224.* / 2014-06-05 18:03
witam a jak odesłali weksle a rozliczenie otrzymałaś
Lissa1111 / 164.127.156.* / 2014-06-06 16:57
przysłali pismo że ruch nie rości pretensji finansowych do mnie i w tym samym pismie był przekreślony weksel .Prowadziłamrozmowy meilowe z Panią B. Królikowską z Warszawy
zadowolona 28 / 89.78.177.* / 2014-06-10 00:43
Ja też dziś po dwóch latach walki o weksel otrzymałam zwrot weksla i pismo że jestem z tą firmą rozliczona i od dziś ta niby firma przestaje dla mnie istnieć wielka ulga!!!!!!!!!
mpl33 / 213.158.217.* / 2014-06-11 15:37
Z kim udało Ci się skutecznie to załatwić? Bo pełno było namiarów na "kompetentne" osoby a okazuje się, że tak na prawde nikt nic nie może...
zadowolona28 / 89.78.177.* / 2014-06-14 23:03
Zadzwoniłam na infolinie pani powiedziała ze przekaże moja sprawę odpowiedniej osobie która odpowiada za weksle za parę dni skontaktowała się pani nr telefonu 226937272 stwierdziła ze jestem rozliczona z ruchem i ze odeślą mi weksel
asa300 / 77.252.88.* / 2014-06-10 14:50
witam mam takie pytanie ja dlugo ta firma jescze pociagnie jak tak robia kioskarza ze musze siedzie w swieta
xx321 / 89.71.217.* / 2014-06-10 19:56
otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty!!!kwota kosmiczna! co robić?Miał ktoś już coś takiego?Nie stać mnie na adwokata..
kfiatuszka / 195.234.40.* / 2014-07-01 21:33
Napisz proszę na czym dokładnie polaga twoja sprawa. Moja Mama właśnie rozpoczęła batalię z Ruchem - wystali jej noty po inwentaryzacji na łączną kwotę ponad 10 000 zł !!!!
Adwokat już pisze pisma do Ruchu ale oni mają to w poważaniu. Napisz do mnie na maila kasia_marysia@o2.pl
anka1254 / 83.21.112.* / 2014-05-06 10:40
Czy na raporcie księgowym sprzedaży na koniec miesiąca powinna być wyszczegulniona pozycja za impost, czy to jest doliczane do prowizji czy osobno dostaniemy kase za wydawanie listów?
kioskarz / 89.229.163.* / 2014-05-02 09:15
długi wekend majowy , 2 tygodnie bez towaru , brak podstawowych papierosów ,jak handlować i zwiększać obroty. pozwalniali pracowników którzy trochę się znali na handlu , a zatrudnili zasrańców po marketingu zaocznym i teraz firma która kilka lat temu była w czołówce większych firm , teraz nie znalazła się w pierwszej 500. założyciel ruchu przewraca się w grobie.
isia2 / 5.174.75.* / 2014-05-07 19:55
tych co się znali na swojej robocie pozwalniali albo sami odeszli, bo nie dało się już pracować w takich warunkach. z pracowników zrobili niewolników do testowania ich poranionych pomysłów a z kioskarzy jeleni do syzyfowej roboty. Odeszłam pół roku temu bo po 25 latach w "ruch-u" straciłam chęć do życia, teraz pracuję za połowę pensji ale nareszcie odnalazłam sens życia. współczuję tym którzy nadal tkwią w firmie bez przyszłości. pozdrawiam
maciek967 / 37.31.52.* / 2014-05-04 17:57
Czy ktoś z państwa może mi doradzić w kwestii noty tzn chodzi mi o niezgodności remontowe po zamknięciu kiosku czy ktoś pisał reklamacje w tej sprawie sam mam na koniec minus !! Czy raczej udać się do prawnika może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii .Proszę o radę jestem z łodzi może ktoś ma namiary na dobrego prawnika pozdrawiam
maniaka / 88.156.183.* / 2014-05-14 21:51
Dostałem notę z niedoborem ,ale napisałem reklamacje na adres podany w nocie i dzwoniłem do księgowości na tel. 22 693 62 82 albo 22 693 82 62(już nie pamiętam na który)i poprosiłem o wyliczenie na emaila. Po sprawdzeniu ze swoimi dokumentami zmiejszyli mi niedobór o 1800zł.
Kwestionowałem pierwszy remanent po zmianie rozliczeń z wartościowej na ilościową,gdyż nie mają stanu na 31.12.2010r,gdy zmieniali zasadę rozliczeń
maciek657 / 46.204.39.* / 2014-05-15 07:17
Ok dziękuje za odpowiedź
xxxxxx.....zzzz / 67.250.120.* / 2014-05-03 23:23
przeciez tak jest od 3 lat majowy wekend swieta bez fajek i podstawowych towarow,wtedy kiedy mozna najwiecej udrzec kasy nie ma towaru no ba nawet biletow nie ma wiec o czym mowa ale siedziec kaza do 20 godz z czym sie pytam mam w dupie zamykam kiedy che i otwieram tez kiedy chce masa towarow idzie w kosz bo nie przecenia tylko sie wyrzuca
nati87 / 79.184.218.* / 2014-05-14 15:09
witam jestem w podobnej sytuacji i nie zostawię tego bez adwokata
xxxxxx.....zzzz / 67.250.120.* / 2014-05-03 23:23
przeciez tak jest od 3 lat majowy wekend swieta bez fajek i podstawowych towarow,wtedy kiedy mozna najwiecej udrzec kasy nie ma towaru no ba nawet biletow nie ma wiec o czym mowa ale siedziec kaza do 20 godz z czym sie pytam mam w dupie zamykam kiedy che i otwieram tez kiedy chce masa towarow idzie w kosz bo nie przecenia tylko sie wyrzuca
isia / 83.145.172.* / 2014-05-02 20:15
zgadza się żadnego nadzoru nad tymi tłukami, kto by się choć trochę znał na handlu mam ponad 300 batonów na stanie i zaraz kończy się termin ważności a te tłuki robią HIT miesiąca za 1,69 za tą kasę to kupisz dwa u konkurencji
byłyagent / 89.72.113.* / 2014-05-03 06:55
ruch nie interesują kioski tylko ziemia,Jak sprzedadzą wszystką ziemię to ogłoszą upadłość
zakochany klaun / 93.105.236.* / 2014-05-03 15:30
coś w tym jest co piszesz...ziemia i budynki mają jakąś wartość
dfsdf / 81.190.20.* / 2014-05-03 20:35
Przejrzyjcie działy IV ksiąg wieczystych większości nieruchomości należących do ruch. HIPOTEKA UMOWNA ŁĄCZNA na kwotę 400000000 (czterysta milionów) złotych. UMOWA KREDYTOWA NR U0002069644343 ALIORBANK Z DNIA 18 MAJA 2012 ROKU WRAZ Z PÓŹNIEJSZYMI ZMIANAMI
ankaw291 / 213.158.217.* / 2014-04-28 18:26
Ile nam płacą za wydanie listow z impostu?
maciek373 / 37.31.89.* / 2014-04-30 15:21
Czy ktoś z Państwa jest z łodzi i mógłby mi dac namiary na jakiegoś prawnika dostałem rozliczenie po zamknięciu kiosku z łodzi2013 na minus!! Proszę o namiary tele adrescokolwiek!
wielbiciel / 89.65.225.* / 2014-04-29 16:35
juz niedługo nic :-)
agent1949 / 5.172.246.* / 2014-04-28 21:32
Płacą 1 zł netto
isia / 83.145.172.* / 2014-04-30 20:19
tak się zastanawiam kto jeszcze trzyma tych pseudo fachowców informatyków w Ruchu dzisiaj wykasowali wszystkie listy ludzie przychodzili z awizami a tu nie ma jak wydać listu normalny cyrk i pośmiewisko
były / 93.154.235.* / 2014-04-16 20:41
nie dostali ;-) pierwszy raz w historii RUCH-u. Widać, że firma ma dobrą kondycje finansową :-)
byłyagent / 89.72.113.* / 2014-04-25 05:16
czy ktoś wie na jakiej ulicy w warszawie przetrzymują weksle byłych ajentów kiosków?
zakochany klaun / 93.105.236.* / 2014-04-14 20:28
Ktoś tu jeszcze coś pisze?
były / 79.185.33.* / 2014-04-14 20:32
Chyba wszyscy teraz mają superowo,bo nie bidolą.A ja myślałem że forum mi się zatło.
byłyagent / 89.72.113.* / 2014-04-15 06:53
w warszawie połowa kiosków stoi pusta ,nawet plakaty na pustych kioskach zachęcające do brania kiosków nic nie dają .Widać że frajerów jest coraz mniej i ruch ma kłopoty aby ich znaleść
vivaro / 87.99.9.* / 2014-04-16 21:55
We Wrocławiu tak samo,puste.
zakochany klaun / 93.105.42.* / 2014-04-15 21:19
połowa pustych? a mówią że nie ma problemu z obsadą. Widać uas8 nie działa zachęcająco
kr21 / 173.170.43.* / 2014-04-16 18:54
Starsi pracownicy odeszli nie godzac sie nate nowe warunkl umowy a mlodzi maja gdzies ich umowy niedo przyjecia same nakazy i zakazy oraz kary
kr 21 / 173.170.43.* / 2014-04-16 18:57
Nie do przyjecia prowizje
kioskarz / 88.156.243.* / 2014-04-15 09:15
A kogo bezrobotnego jest stać na wpłatę na otwarcie kiosku?,kiedyś wystarczyło akt notarialny albo weksel......
kasia683 / 77.114.81.* / 2014-05-06 12:32
Nie ma juz weksli? Ile kasy trzeba im wpłacić?
wsiok / 178.180.192.* / 2014-04-01 09:10
Czy ktoś z Was dostał dzisiaj 2 razy więcej prenumeraty niż zamawiał?
kasia683 / 46.215.18.* / 2014-04-01 13:23
Nawet 3 razy:-)
byłyagent / 89.72.113.* / 2014-03-28 04:56
Ja zakończyłem prowadzenie kiosku 09.2012 r do dziś nie mam rozliczenia kiosku ani zwrotu weksla ,czy ktoś wie do kiedy mam czekać na całkowite zakończenie przygody z ruchem?
byłamagentem / 178.37.40.* / 2014-04-01 20:05
Ja zakończyłam współpracę w 01.2012 r. i też do tej pory nie mam rozliczenia ani weksla.Mimo moich wielokrotnych pisemnych upomnieniach i również tel. m.innymi do Pani Królikowskiej nie uzyskałam żadnej odpowiedzi tylko obietnicę że w/w Pani się odezwie jak zweryfikuje moją sytuację.I co weryfikuje,weryfikuje i nic.Nr. tel.do w/w Pani nie odpowiada.Mam wrażenie że RUCH to firma KRZAK.Nie ma z kim rozmawiać.Pracownicy sprawiają wrażenie chorych umysłowo.Nie ma z kim się porozumieć bo nie ma żadnej odpowiedzialności imiennej.POdejrzewam że w tym wielkim bałaganie nasze weksle po prostu zaginęły i oby za kilka lat się cudownie nie odnalazły z wypisanymi kwotami z księżyca.
kaz. / 87.206.40.* / 2014-03-31 21:37
czy ktoś wie jak napisać odwołanie , bo mi przyszło płacić ponad 5 tys.zł.za remanenty z 2013 r. ?
ficia / 195.117.172.* / 2014-03-28 09:56
to zrób coś a nie tak bezczynnie czekasz.. dopilnuj żeby z twojej strony było wysłane pismo w tej sprawie, sam napisz albo jakiś radca niech ci napisze, nawet księgowa, która ma pojęcie..a jak dalej nic w tej sprawie to zapomnij zamknij rozdział, widocznie nie mają się z czego rozliczać i jesteś czysty, po takim czasie to ci mogą skoczyć
ania111859 / 77.242.233.* / 2014-03-27 12:27
Dostaliście nowe wywieszki z godzinami otwarcia kiosku? Czy też macie sobote do 18 ja na umowie mam do 14 to skąd ta 18... czyżby szykowały się nowe aneksy z przedłużeniem czasu pracy...?
kinga1177 / 31.2.104.* / 2014-03-27 15:16
Dostałam ale u mnie godziny są prawidłowe, czyli sobota do 14.00. Zgłoś bo to pewno błąd.
skomentuj

Najnowsze wpisy