Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
załamana111 / 213.156.124.* / 2011-07-31 19:22
witam, proszę o pomoc. pracuję dla ruchu od 3mies. a po dwóch (z powodu włamania do lodówki) miałam inwenturę. wyszło mi po tak krótkim czasie 1900zl na minusie. jestem załamana i nie wiem jak to sprawdzić bo przecież sama siebie nie będę okradać tylko po to żeby ruch wystawił mi na to fakturę. jak sprawdzić i udowodnić im że to oni mają jakiś błąd w systemie?
Lubelskie / 88.199.172.* / 2011-08-01 19:40
wystarczy ułożyć pełną lodówkę napoi i policzyć jaka wartość jest w towarze gdy jest pełna, nie ma bata założę się że maksymalnie pełna lodówka ma towaru na około 500zł na górna granica to 1000zł o ile są tam same burn i redbule po 5-6zł, NA PEWNO MANKO 1900zł NIE WYSZŁO Z BRAKÓW W LODÓWCE ZAPEWNE BŁĄD W RAPORCIE
pracownik_03 / 46.113.156.* / 2011-07-31 21:19
czy sprawdzasz wszystkie dostawy czy towar, który faktycznie otrzymałaś zgadza się z tym co jest na dokumencie papierowym? tzn. ilości i ceny, chodzi tu również o prasę
czy sprawdzasz i jesteś pewna, że wszystkie zwroty prasy zostały przyjęte?
jeśli masz nową kasę to czy jesteś pewna, że nie pojawiają się tam zmiany cen, sprzedany towar nie ewidencjonuje się dwa razy?
jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś "nie", to już wiesz z czego wynika twój niedobór...
jeśli coś się nie zgadza, to nie odpuszczaj sobie dochodzenia własnych praw w hurtowni czy też w kolportażu, niektórzy mówią sobie "a to tylko grosze", a potem z tych groszy biorą się gigantyczne niedobory
niestety praca w kiosku to ogromna odpowiedzialność, tak wiec każdy dokument dostawy, który podpisujesz musi być przez ciebie sprawdzony i musisz być pewna, że to co jest faktycznie w dokumencie dotarło do kiosku
zalamana111 / 213.156.124.* / 2011-08-01 20:05
dzięki, ale jak na razie wszystkie moje odpowiedzi są na tak, i dlatego nie wiem co zrobić.będę przeglądać papiery z księgowości bo może są jakieś dokumenty których nie dostałam a które mi policzyli. pozdrawiam
zipek 1111 / 178.56.250.* / 2011-08-30 21:46
manko za mankiem tak jest często Z TEGO CO SŁYSZE , mnie właśnie obciążyli fakturą za leki których nie dostałam a rzekomo podpisałam ! tylko pani z księgowości stwierdziła że podpis różni się od moich innych podpisów i na tym sprawa ucichła. więc nie ma na co czekać . podziękowałam za współprace bo inaczej po pól roku okaże się że pracowałam za darmo !!!!!!!!!!! JEDNYM SŁOWEM ZŁODZIEJE
cyprys / 83.27.36.* / 2011-07-31 15:22
Cieszę się, że nie podpisałam umowy. KS namawiał mnie obiecując złote góry ale po trzynastu latach z Ruchem człowiek tak całkiem naiwny nie jest. Przy obrotach w naszym punkcie, na nowej umowie, wychodziło mi ok. 3zł na rękę (13h/dzień), bez możliwości brania zwolnień i urlopu. Towar i ceny wg. widzimisię Ruchu, zajefajne nowe kasy i prowizje zmieniające się co miesiąc. Do tego wizja podpisywania jakichś weksli in blanco, żyranci... Spożywka w 40stopniowym upale i ceny z kosmosu. Zrezygnowałam. Bałam się ale nie żałuję. Pracę znalazłam w ciągu miesiąca. Finansowo lepiej niż w Ruchu.I bezstresowy powrót do domu po ośmiu godzinach, wolne weekendy, w przyszłości urlop. Generalnie żałuję tylko, że nie zrobiłam tego kilka lat wcześniej, jak tylko w Ruchu zaczęło się kiepsko dziać, ciągle miałam nadzieje, ze to chwilowe kłopoty. No i klientów szkoda, człowiek przez tyle lat bardzo się zżył :(
pklw / 79.184.116.* / 2011-07-31 20:18
Cyprys, bardzo proszę o kontakt na briss@interia.pl , chciałabym o parę wskazówek odnośnie wypowiedzenia.
Opservatorka / 91.219.131.* / 2011-07-31 12:38
Apel do informatyków: proszę ustawcie tak aby w momencie gdy wyświetla sie kilka numerów czasopism podświetlone było najświeższe! To może nam bardzo ułatwić pracę! Również komunikaty cenowe, nowości ustawiają się na końcu kolejki, niby można to sobie ustawić dowolnie, ale to działa jednorazowo i to po kilkakrotnym klikaniu.
Dlaczego wszystkie nowo utworzone dokumenty uciekają na koniec kolejki, przecież do pierwszych dokumentów zagląda się coraz rzadziej?
Frasun / 217.113.225.* / 2011-07-31 10:57
Jeżeli nowe kasy mają wyliczać prowizje.....
to należy się prędko wycofać.......
Bałagan,jaki panuje to bardzo delikatne określenie.
Panowie z Signity...apel do was:
PRZESTAŃCIE BUSZOWAĆ NOCĄ PO NASZYCH KASACH I ZMIENIAĆ CENY.
(oczywiście na niższe)
Uważacie,że"durny sprzedawca"nie zauważy?????
:((( / 89.228.216.* / 2011-07-31 10:12
ma już nowy kiosk??
pracownik_03 / 46.113.156.* / 2011-07-31 10:11
Obecne zmiany stawek prowizji spowodowane są ujednoliceniem tych stawek dla agentów UAS w całej Polsce. Zdarza się, że w jednym regionie lub byłym zespole wszyscy mają np. 8% na papierosach a w innym 3%. Poza tym nowe kasy mają wyliczać prowizję, dlatego też potrzebne jest to ujednolicenie.
nie_pracownik_niewolnik / 188.146.58.* / 2011-08-01 11:07
skoro prowizje są jednakowe i z góry ustalone to dlaczego KS - trener pier........ o negocjowaniu stawek prowizyjnych ....to jakaś fikcja !!!!!!
:((( / 89.228.216.* / 2011-07-31 10:16
3% na papierosach ?? dlaczego nie pracować charytatywnie dla Ruchu kochani zrzeknijmy sie naszych marz na rzecz prezesów i kierowników a co!!!!! i tak mamy śmieciowe umowy dające głodowe dochody wiec co nam szkodzi zrobic dobry uczynek 3% prowizji na papierosach dobre
pracownik_03 / 46.113.156.* / 2011-07-31 10:22
spokojnie, w nowych umowach wszyscy będą mieli po 5% na papierosach
:((( / 89.228.216.* / 2011-07-31 10:51
czyli szału nie ma:(
tysiak z tychów / 83.5.104.* / 2011-07-30 22:37
do Joann kolejny nawiedzony KS trzy lata temu papierosy miałam na 8% karty bilety 3% po przejściu na lepszy punkt {ok.40tys.obr,}obniżyli mi prowizję 6%pap 2bilety,karty .nie wierze że 3lata wstecz były tak niskie prowizje . Jestem na wypowiedzeniu nie podpisałam nowej umowy. Mam dość tej firmy
joann / 31.174.198.* / 2011-07-30 19:48
do kioskarz kuj-pom za papierosy nie dadzą więcej niż 5% prasa 11% bilety i karty 2% pozostałe 16%. mi akurat nie zmniejszyli prowizji z niczego współpracuje z ruch trzeci rok i akurat wtedy na papierosy było tylko 5% i karty i bilety po 2% i tak zostało dużo nie zyskałam na prowizji ale i nie straciłam.Ale ci co mają więcej to napewno stracą, bo jeżeli chodzi o karty i bilety to nie ma szamns żeby dali więcej.
bidulek / 46.113.69.* / 2011-07-30 07:29
Otwarcie działalności to nie problem RUCH daje pewne pieniądze przez 3 miesiące, pewnie z 2 tysiące jak masz mały zus to jakoś ujdzie po 3 miesiącach każdy zostaje na prowizji nawet jak się nie będzie opłacać to z 3 miesiące posiedzi i tak zleci pół roku potem wchodzą panie z remanentu i następny i biznes się kręci dla RUCH, a wiadomo im więcej kiosków otwartych tym ludzie będą myśleć że można zarobić na kioskach i spirala chętnych zacznie się nakręcać i biznes dla Ruch oczywiście nie dla ajentów ale takie czasy jeden będzie zarabiać miliony a reszta parę groszy.
I NIESTETY NIC Z TYM NIEZROBIMY.
wielkiszu2244 / 2011-07-30 17:58
Powinni wszyscy ajenci to zostawić, jeśli nie chcą zostać bezdomnymi, jak trzeba będzie spłacać ogromne manka, po rocznej inwentaryzacji, ajęci Żabki to przeszli, poczytajcie na ich forum. Ja już wypowiedziałem umowę, nie będę pracował jak niewolnik 320 godzin bez wolnego, urlopu, zwolnień lekarskich za 800-1000 zł netto. Powinni wszyscy złożyć pozew zbiorowy przeciwko firmie Ruch. Umowy które obowiązują, jak i te nowe jak już ktoś tu napisał są umowami śmieciowymi, są niedoawolone. Jest portal który pomaga w złożeniu pozwów zbiorowych, spróbujcie się zorganizować jeśli chcecie dalej pracować w tej firmie i uczciwie zarabiać, jeśli wam to się nie uda radzę uciekać jak najszybciej.
ayra / 89.75.40.* / 2011-07-29 21:46
Ajenci Żabki dawno przez to przeszli, Żabka trwa nadal... czy naprawdę myślicie że na tych umowach można coś zarobić.. czy warto? Jak ktoś jest zainteresowany to beż problemu znajdzie wpisy ajentów Żabki sprzed kilku lat.Można słuchać pani śląski i marii, ale do mnie bardziej przemawia słowo pisane ajentów żabki.. i moje doświadczenie. Nie bójcię vsię odciąć od zasysawki
:(((( / 89.228.216.* / 2011-07-29 22:05
MYŚLĘ ŻE TO KWESTIA CZASU I WSZYSCY ODEJDZIEMY>( CHOĆ PRZYZNAM ZE U MNIE OTWARTO DWA OD DAWNA ZAMKNIĘTE PUNKTY ,WZIĘLI JE MŁODZI LUDZIE ZYCZE IM WPRAWDZIE POWODZENIA A JEDNOCZEŚNIE ZAL MI TYCH LUDZI ,ALE TO JUZ NIE MOJ PROBLEM
finansista645 / 193.111.166.* / 2011-07-29 15:44
Ide i kupie ta kawe :)

_______________________________________
http://finanse-dla-kazdego.blogspot.com
kioskarz / 188.33.83.* / 2011-07-29 14:12
Dzisiejszy Hit Cenowy kawa Tchibo 100 4,20 cena kiler już niedługo nikt u mnie nie będzie kupował.
wlkpwlkp / 79.184.140.* / 2011-07-29 14:58
Moi stali klienti powoli już odwracają się ode mnie twierdząc, że u mnie w kiosku wszystko jest najdroższe. Mówię, to swojemu KS, a on na to klepie mi wyuczone na pamięc formułki o restrukturyzacji firmy i o tym, że za 2-3 lata będzie super, pod warunkiem że wszyscy zaciśniemy pasa. Wg nowych stawek prowizja za sprzedaż zmniejszy mi się o około 350 zł. Nie mam ochoty byc dłuzej ruchowskim jeleniem, dlatego wkrótce żegnam się bez żalu:-)
:(((( / 89.228.216.* / 2011-07-29 21:57
JA WPRAWDZIE PRACUJE NA STAREJ UMOWIE LECZ PRAWDĄ JEST ŻE KLIENCI ZACZĘLI ODCHODZIĆ KIEDYŚ SPRZEDAWAŁAM STARSZYM OSOBOM HURTOWE ILOŚCI NP: KREMU NIVEA, ŻYLETEK POLSILVERA ,GOLAREK, NIESTETY CENY SA TAK ZAWYŻONE ZE PRZESTALI PRZYCHODZIĆ A JA TRACE PODWÓJNIE BO NIE KUPIJA RŻY TYM RÓWNIEŻ GAZETEK :(( NIE MÓWIĄC O COCA COLI W CENIE 3,65ZL KTÓRA LATEM SPRZEDAWAŁAM RÓWNIE HURTOWO, A W TEJ CENIE NIEDŁUGO STRACI WAŻNOŚĆ SPOŻYCIA BO STOI W LODOWCE OD POCZĄTKU LATA I ZARAZ ZACZNIE POSZCZAĆ PEDY .I TAK OTO RUCH CENAMI ZABIJA NASZ HANDEL DOPROWADZAJĄC NAS DO ZAMYKANIA PUNKTÓW, GDYŻ JAK MYŚLĘ DOŚĆ SZYBKO TO NASTĄPI A KIOSKI ZOSTANĄ WSPOMNIENIEM MINIONEJ EPOKI::(((
bidulek / 188.33.208.* / 2011-07-29 15:45
A nic nie słyszałem jeszcze o zmianie stawek prowizyjnych chyba że kiedyś byłeś UAS i miałeś inne to te stawki będą inne niż 3 miesiące temu zadeklarowali.
żona / 79.186.59.* / 2011-07-29 12:47
Wygląda na to, że marża od towaru wszędzie jest taka sama. Bilety 1%, doładowania 2% (rozpacz!!! - karty miałam na 7,5%), papierosy 5%, prasa 11% (miałam 16%), inne 17%. KS czyli menadżer - trener (ha! ha!) twierdzi, że średnia powinna wyjść 8 % - niby całkiem nieźle, ale przy dużej sprzedaży biletów i kart doładowujących - wątpię w to.
bidulek / 109.243.1.* / 2011-07-29 13:03
Powiem ci tak ja coś tam jeszcze sprzedaje ale marża nie dobija nigdy do 6,5 % i wątpię żeby jeszcze podskoczyła bo moich klientów RUCH zabił cenami ogólnie nie RUCH tylko jakiś młody pracownik podobno co woli sprzedawać mało za to z MEGA MARŻĄ. Po prostu jakiś osioł który sam biega do biedronek i do innych marketów żeby mu do pierwszego starczyło mega osioł.
kioskarz / 188.33.214.* / 2011-07-29 12:37
Jeżeli chodzi o nas sprzedawców to musimy pracować bo nie ma wyjścia ale w takich warunkach gdzie na hurtowniach pracują ludzie nieodpowiedzialni i nie mający pojęcia o handlu to jest makabra cierpią klienci jak i sprzedawcy .Braki w dostawach towaru fakturowany inny niż zamawiany towar nie ma sie do kogo zwrocić z reklamacją wszyscy udają że są bez winy a sprzedawca jest towarem obciążony i musi w razie inwentaryzacji zaplacić za braki.Centra Łogistyki obslugiwane są przez niedoszkoloną kadrę ale po co oni maja sie na czymś znać wystarczy ze zarabiają po kilka tys zl miesiecznie ,są to ludzie nieodpowiedzialni .Cierpi tylko sprzedawca ktory 12 godzin dziennie pracuje za marne 1200 zl netto to już jest bardzo dobrze ,nie dajcie sie oszukiwać .
bidulek / 109.243.1.* / 2011-07-29 12:50
Ja też się najbardziej wku.....am na ten dział logistyczny, można powiedzieć że na 100 dokumentów może się z 10 zgadzało cały czas pomyłki braki towar nie ten powydawany a doprosić się o wyprostowanie tego graniczy z cudem i nikt nie ma lekarstwa na to ale to my na końcu za wszystkie pomyłki zapłacimy. Można to tak nazwać KIOSKARZU TY ZAPŁACISZ ZA NAUKĘ RESZTY PRACOWNIKOW RÓCHU.
bidulek / 109.243.1.* / 2011-07-29 12:35
Kolego wlkpwlkp kioskarzy przeglądających to forum jest od groma pisać nie piszą bo za bardzo nie ma o czym to forum jest strasznie chaotyczne jak byś się chciał dowiedzieć czegoś to i tak się za bardzo nie dowiesz bo wszystkie teksty są w miksie. Dlatego RUCH zawszę będzie miał przewagę bo ci co mają coś ciekawego do powiedzenie to się boją a słabsi jeśli ktoś ma 30.000 tysięcy obrotu i siedzi jeszcze w kiosku to musi to być emeryt lub jakiś desperat, który w większości przypadku nie wie jak komputer włączyć. Dlatego nigdy kioskarze się nie połączą żeby negocjować coś wspólnie z RUCHEM, i zawsze będziemy waleni w cyc.

Najnowsze wpisy