Forum Forum podatkowePIT

problem z rozliczeniem umowy o dzieło

problem z rozliczeniem umowy o dzieło

zwirek365 / 195.8.52.* / 2012-04-11 12:30
Witam.
Mam pewien problem, a mianowicie: na wakacjach pracowałem dorywczo(2 dni) przy roznoszeniu ulotek. Wypłatę dostałem i wszystko było ok, lecz teraz gdy przyszedł czas na rozliczanie okazało się, że nie dostałem rozliczenia z tej firmy, po telefonie do urzędu dowiedziałem się, że powinienem do nich zadzwonić i zarządzać tego rozliczenia. Jednakże próby jego uzyskania skończyły się tym, iż okazało się, ze firma nie działa(oszukała swoich klientów i została zamknięta) i nie mam możliwości otrzymania tego papierka. Kolejny telefon do urzędu skończył się tym, iż Pan powiedział mi ze mogę to rozliczyć bez tego i napisać jakieś wyjaśnienie, lecz nie mam pojęcia jak to obliczyć mając tylko kwotę netto(przelew na konto) znam też kwotę brutto za godzinę ale nie mam pojęcia ile godzin pracowałem, nie wiem też jak obliczyć kwotę wolną od podatku. Czy w urzędzie nie maja informacji ile zapłaciłem zaliczki podatku? Bo pan mi nie chciał podać takich informacji-najwyżej jutro spróbuje jak ktoś inny będzie w urzędzie;)Co mam zrobić z ty fantem?
Wyświetlaj:
zwirek365 / 195.8.52.* / 2012-04-11 16:47
Otrzymałem umowę, wszystko było na legalu. No chyba, że mnie w konia zrobili ;)
belladonna / 2012-04-11 16:10 / Tysiącznik profesjonalny
A dostałaś jakąś umowę na tę pracę dorywczą, czy to była umowa słowna?
zwirek365 / 195.8.52.* / 2012-04-11 16:48
Otrzymałem umowę, wszystko było na legalu. No chyba, że mnie w konia zrobili ;)
belladonna / 2012-04-11 20:48 / Tysiącznik profesjonalny
No dobra, to teraz istotna treść umowy. Tam chyba pisze jakie brutto, za co itd :)

Najnowsze wpisy