Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytu we frankach. Szczurek: dochód byłby nieopodatkowany

Przewalutowanie kredytu we frankach. Szczurek: dochód byłby nieopodatkowany

Wyświetlaj:
yujuy / 195.47.201.* / 2015-03-10 12:18
To jest właśnie najprostszy przykład, jak odstajemy od krajów cywilizowanych. W momencie brania kredytu, jego zabezpieczeniem jest nieruchomość. Tracisz zdolność kredytową, przystajesz spłacać, w najgorszym wypadku tracisz nieruchomość. Ban zarabia na kredycie krocie. Spadek wartości nieruchomości jest ryzykiem banku. W naszym kraju biorąc kredyt oprócz zabezpeczającej kredyt w momencie jego brania nieruchomosci, również człowiek stanowi przedmiot zabezpieczenia kredytu. A wiec zostaje uprzedmiotowiony. Dlaczego? Bo po zlicytowaniu nieruchomości przez bank nadal musi spłacać kredyt i oddać bankowi cały swój majątek. To jest skandal i zaprzeczenie samej idei kredytu hipotecznego.
Polka CHF / 83.243.32.* / 2015-02-24 21:41
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

[...]

Proszę się zdecydować na jeden nick i nie prowadzić 'dyskusji' z samym sobą.
Frankowiczka 2000 / 83.243.32.* / 2015-02-24 21:34
TAK MYŚLI,ŻE AŻ GO GŁOWA BOLI!!!NIE MA CO TU MYŚLEC PANIE SZCZUREK!NATYCHMIAST PRZEWALUTOWAĆ UMOWY Z CHF NA ZŁ PO DNIU ZACIĄGNIĘCIA KREDYTU I PRZESTAĆ OKRADAĆ POLAKÓW!!!!!!!!!!!!!!!
Pozbawiony złudzeń / 80.238.111.* / 2015-02-24 20:21
Kolejny raz Wasi wybrańcy dają jasny sygnał komu służą - czy WAM?
W końcu na dobre stanowisko w Brukseli trzeba jakoś zasłużyć.
Jesteście dawcami kapitału.
Pozdrowienia dla "FRANKOWICZÓW"
Niech żyje demokracja!!!?
P.S.
Znowu nieliczni, na których pracujecie, będą mieli poważny problem jaki rozmiar jachtu lub jaką wyspę kupić za zwolnienie podatkowe, które zafundują im Wasi wybrańcy.
kshgowie / 84.10.8.* / 2015-02-18 23:00
jaki dochód, przepraszam? to, co bank mi ukradł już było moim dochodem opodatkowanym raz, do k nędzy, ile razy jedne i te same pieniądze da się opodatkować???
plp / 145.237.2.* / 2015-02-18 11:01
czyj dochód? banków? bo kredytobiorcy ponieśliby tylko i wyłącznie stratę
pozew288 / 194.1.217.* / 2015-02-18 07:26
Nie wiem jak wam, ale mi ta propozycja w ogóle się nie opłaca, 7 lat spłacania w tym odsetki od podwójnego kapitału i powrót do kapitału którego będzie więcej niż w dniu brania kredytu i na dodatek oprocentowany jak złotówkowy, nie licząc straconych dużych pieniędzy na spłatę kapitału przez 7 lat, co niby zyskam ja ???
gosc190 / 78.156.162.* / 2015-02-18 08:17
Rządowi właśnie chodzi o to żeby coś robić (wybory) a nie zrobić. Będą pracować nad taką propozycją, żeby się kredytobiorcom nie opłacało.
Szczurzyca / 37.7.21.* / 2015-02-17 23:50
Dochód z tytułu różnic kursowych czyli nie opodatkuje Pan Minister Banków. Ja osobiscie dziękuje za takie przewalutowanie ponieważ brałam kredyt w PLN Bank nie miał CHF nawet Prezes Banku tak się wypowiedział Pan Cezary Stypułkowski "Byłem publicznym oponentem kredytu w walucie obcej. Jest jednak prawdą, że bank udostępnił klientom bardzo wartościowy produkt, choć co do zasady ryzykowny, bo oparty na zmienności parametrów rynkowych.
Bank udzielał długoterminowego finansowania na 25 lat we franku szwajcarskim, nie dysponując trwałymi, pochodzącymi z depozytów pasywami w tej walucie. Pozyskiwał pieniądze w oparciu o różne instrumenty finansowe, które miały znacznie krótszy termin zapadalności i wymagały odnawiania w różnych warunkach rynkowych. Klauzula zmiennego oprocentowania, zakwestionowana przez sąd w postępowaniu grupowym, zakładała, że bank ustalając koszt kredytu, będzie stosować się zarówno do podstawowego wskaźnika, jakim jest rynkowa stopa procentowa, jak i wyceny innych instrumentów rynku. Na przykład takich jak koszt zbierania depozytów złotowych i ich zamiany na CHF poprzez swapy walutowe. Czy ta klauzula jest fundamentalnie zła?
W latach 2008-2009 byłem w Londynie i widziałem, co się działo na rynku jeśli chodzi o stopy procentowe. Swapy walutowe, o ile były dla polskich banków dostępne, wyceniano najpierw na 30 pkt bazowych, a potem na 130 i więcej. W kwietniu 2008 r. pojawił się pierwszy artykuł w „The Wall Street Journal”, że coś złego dzieje się z LIBOR-em. Tymczasem klienci, którzy poszli do sądu, mówią, że trzeba było się oprzeć na LIBOR-ze, a nie na naszej wewnętrznie ustalanej stopie procentowej uwzględniającej realne koszty pozyskania franka przez bank. Dzisiaj wszyscy wiemy, że LIBOR był zaniżony ze względu na manipulacje dokonywane przez londyńskie banki. W tym czasie koszty pozyskania depozytów złotowych na krajowym rynku znacznie wzrosły, a niektórzy mówili nawet o wojnie depozytowej." WIĘC GDZIEŚ MAM TE FRANKI I OSZUSTÓWWWW BANKOWYCH I PANA MINISTRA I CAŁĄ TĄ BANDE NIEUDOLNYCH LUDZI NIEUMIEJACYCH DBAĆ O INTERESY POLSKICH OBYWATELI TYLKO BRONIĄCYCH ZYSKÓW BANKU
njeyr / 89.231.83.* / 2015-02-17 21:35
A może tak przewalutować na jakąś jeszcze inną, bardziej korzystną walutę ,jena czy rubla.
sameasbefore / 91.193.160.* / 2015-02-17 21:30
Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Piechociński i pisowcy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego
roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na PSL i PIS !!Ostatnio nawet pani Kopacz zajeła się wami,
będzie spłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich,
tak jak dotychczas.
Loooooper / 31.61.131.* / 2015-02-17 21:19
i dalej nic banki nie robia, czcze gadanie... Paranoja, jakie rekomendacje?! Bronią interesu ZLODZIEJSKICH BANKÓW. Bronią kapitału zagranicznego i pozwalają okradac uczciwych obywateli przez kapitał zagraniczny i sprzedali właśnie 2mln obywateli z rodzinami jako NIEWOLNIKÓW! Jedyne właściwe rozwiazanie to PRZEWALUTOWANE z dnia podpisania umowy z uzupełnieniem do,banku różnicy miedzy kredytem w PLN i koniec!
Looooooper / 31.61.131.* / 2015-02-17 21:16
Złodzieje! Jaki podatek? Przykładowo pozyczajac 300tys. PLN po 8 latach spłaty powinno być do spłacenia ok. 240tys PLN, a oni po przeliczeniu sobie wg. wymyslonych i niezgodnych z prawem zapisów każą sobie oddać kapitału na poziomie 450 tys. I to nie jest kradzież? To chyba banki powinny dostać domiar podatku za nadmierne wzbogacenie
bmmg56 / 178.235.221.* / 2015-02-17 21:01
Jedyne czego chcemy to usunięcie z umów abuzywnych klauzul indeksacyjnych - już dziś klauzule są wpisane do rejestru klauzul zakazanych decyzją prawomocnych orzeczeń Sądowych. To nie wyższy koszt miesięcznej raty jest problemem a zindeksowana "masa" długu (tj. kapitał) pozostałego do spłaty.
bsf / 77.253.94.* / 2015-02-17 21:01
ZERO wiarygodności a BILION DŁUGU + 400 Miliardów dolarów wciąż wisi nad głowami naszych wnuków i przyszłych pokoleń!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy