Forum Forum podatkoweOdliczenia

Rozliczenie umowy o dzieło

Rozliczenie umowy o dzieło

astarot20 / 83.31.235.* / 2017-02-06 19:28
Sytuacja wygląda tak jestem zatrudniony na stałym etacie otrzymałem PIT-11 ale w ciągu roku miałem dwie umowy o dzieło z rożnymi firmami jedna kwota większa niż 200 zł na umowie i od tej firmy dostane PIT-11. Druga umowa z inna firmą kwota niższa niż 200 zł i PITu nie dostane jak mam to rozliczyć? Bo rozumiem to tak Pit z etatu rozliczam i PIT z jednej umowy o dzieło też a co z tą umową ,z której PITu niedostane? Rozliczam to czy nie? I jest jeszcze obowiązek o poinformowaniu US o zryczałtowanym podatku za zeszły rok termin już minął, kto o tym informuje US ? Bo jak szukam w internecie to raz piszą, że zleceniodawca raz, że ja powinienem. Dodam że nie prowadzę działalności gospodarczej i nie jestem zatrudniony w żadnej z firm z którymi miałem podpisane umowy o dzieło.
wiwan / 2017-02-06 19:46
Sam Pan pisze o granicy 200 zł, więc już wie że jest tu spora różnica.
Zatem :
- z tego dzieła o wartości umownej nie większej niż 200 zł brutto NIE będzie żadnego dla Pana PIT
- przychodu z ww dzieło nie rozlicza Pan w swoim rozliczeniu rocznym (PIT 37 albo 36)

O jaki zryczałtowany podatek za 2016 jest pytanie ? O zryczałtowany (18%) PIT od takiego jak wyżej dzieła/zlecenia ?

Nie ma specjalnego zawiadomienia, płatnik czyli zamawiający dzieło wykazuje zaliczki z tego tytułu po prostu na PIT-8AR, który składa w (swoim) US do 31.01.

Najnowsze wpisy