Forum Forum inwestycyjneFundusze

Skandia czy Aegon?

Skandia czy Aegon?

Przemasg / 62.89.69.* / 2007-05-24 15:18
Witam

Kto wg Was ma lepszą ofertę i dlaczego jeśli chodzi o wykorzystanie jako trzeciego filaru? Może jakaś inna firma?
Wyświetlaj:
michał provida / 83.18.3.* / 2007-07-06 11:37
Regulamin forum
Agaq / 83.7.235.* / 2007-05-31 13:01
Witam,
sprzedaję polisy Aegon od około roku i naprawdę przyjemnie patrzeć na zadowolonych klientów.
Oczywiście nie jest to polisa dla każdego - osobie "siedzącej w temacie", zainteresowanej rynkiem kapitałowym zaproponowałabym inne rozwiązania.
Oferta ta jest świetna dla osób mniej doświadczonych (pomoc i doradztwo specjalisty) i tych, dla których ważne są korzyści prawno-podatkowe (np. przekazanie majątku osobie spoza rodziny, co jest ważne w dzisiejszych czasach gdzie coraz popularniejsze są "wolne związki"). Jest to również świetny III filar.
Miałam propozycję sprzedaży również polis Scandii, ale po zapoznaniu się z ich ofertą zrezygnowałam. Gdy zapytałam znajomej, która jak się okazało ma podpisaną umowę z tą firmą o koszty, stwierdziła że nie ma absolutnie żadnych (hahaha...), ale to już wina agenta.
Każdy chwali swoje, ale nie bez powodu mamy już 3 miejsce pod względem zebranej składki wśród wszystkich TUnŻ.
Pozdrawiam i życzę udanych inwestycji.
rozczarowany / 153.19.35.* / 2008-05-28 12:51
nie wiem gdzie są ci zadowoleni klienci. Ja jestem totalnie niezadowolony że dałem się naciągnąć. Ponoszę straty od początku do chwili obecnej (prawie 3 lata). Aegon potrafi jedynie ściągać prowizje i opłaty.
tomi84 / 82.160.33.* / 2007-06-16 00:14
ja powiem tak i Aegon i Scandia sa drogie w utrzymaniu. w Scandii opłata misieczna wynosi 12zl i 2% w skali roku a w aegonie chyba 10.95zl miesiecznie i 1,5% w skali roku. ja proponuje klentom oferte Compensy gdzie opłata miesięczna wynosi 5zl a roczna 1,5%
może fundusze jest troche mniej niz w Scandii ale prawda jest taka ze i tu i tu są polecane fundusze które robią najwieksze zyski!

pozdrawiam
stolablor2 / 83.15.185.* / 2007-10-19 11:11
Regulamin forum
prodigy / 62.233.214.* / 2007-10-06 13:16
Drodzy postowicze,
różnice w ofertach są po to, by były programy dla zróżnicowanego wachlarza klientów. Każdy ma swoje preferencje i - w oparciu o rzetelną informację - dokonuje selekcji. Dlatego bezsensownym jest spieranie się o to, który produkt jest lepszy. Jeżeli chodzi o programy Skandii - służę radą (jestem pośrednikiem w sprzedaży produktów Skandii). Jeżeli chodzi o inne programy, to pomimo tego, iż bardzo dobrze je znam - odsyłam do kolegów "po fachu", których nie brakuje na tego typu forach dyskusyjnych,
pozdrawiam wszystkich,
Grzegorz77 / 89.78.134.* / 2008-07-23 17:07
Jeśli pośrednikiem w sprzedazy skandii to powiedz prosze czy to prawda ,że "sprzedać " i kupić inne fudusze moge tylko 12 razy w ciągu roku ,potem ta usługa jest płatna ? Dzięki za odpowiedz
Beytman / 91.94.253.* / 2010-12-10 23:11
Trochę puźno ale.... Tak, przez internet możesz zrobić to za darmo 12 razy/rok, drogą pocztową 4raz/rok. Ale opłacając składkę(nawet) z częstotliwością miesięczną po co miałbyś zmieniać fundusze więcej niż nawet 1 raz /miesiąc?.....
max1224 / 2010-12-11 00:35 / Tysiącznik na forum
nie kochanieńki mogę w skandii robić to dowolną ilość razy za darmo ale umiejętnie robiłem to kiedyś nawet 4 razy w miesiącu
PS. proponuję też daj sobie spokój z wątkiem sprzed dwóch lat
Beytman / 91.94.253.* / 2010-12-10 23:29
...strategie dla danego portfela inwestycyjnego powinno planować się z założeniem długoterminowym, dlakażdej kolejnej składki inny portfel w oparciu o cenę jednostek inwest. oraz okres do końca inwestycji (im dłuższy okres tym agresywniejsza strategia,im krótszy tym inwestujemy bezpieczniej) Jednostki uczestnictwa sprzedajemy na końcu inwestycji, lub w przypadku kryzysu, wtedy warto uciec w bardziej bezpieczne fundusze.
Inormacja dla wszystki którzy nażekają, że tracą na Aegonie, Skandii lub innym produkcie tego typu.... Proponuje włączyć długie światła w swoim "inwestycyjnym samochodzie" aby dostrzec cel swojej podróży (pomimo tego, że teraz może być to kręta droga, wyboista i zmuszająca do częstych postoiów) TTO NIE JEST OPCJA DLA TYCH CO CHCĄ SIĘ SZYBKO WZBOGACIĆ!
Przemasg / 62.89.69.* / 2007-06-01 15:45
Witam Panią

Dzwoniłem do Aegon i dowiadywałem się, jakie mają warunki i te warunki są bardzo podobne do warunków Skandii (w skandii mam polisę od 5 lat, a poszukuję teraz dla żony innych ofert). Proponuję jeszcze raz sprawdzić OWU Skandii i porównać z Aegonem...

Dziękuję za radę

Pozdrawiam
marek dsa / 213.238.91.* / 2007-05-29 21:54
napisz na maila -
Abus / 2007-05-29 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
zadne z powyzszych, inwestuj samodzielnie przez mbank, przynajmniej Cie nie orzna na prowizjach
stolablor2 / 83.15.185.* / 2007-10-19 11:12
bzdura nie wiesz co mowiesz,zero rozeznania w finansach
woojtass / 83.11.237.* / 2007-05-29 12:49
AEGON

sprawdź sobie jakie fundusze oferuje, jakie ma opłaty i warunki.

jeśli chcesz się dowiedzieć więcej napisz do mnie


pozdrawiam,
Maciej
ARTS / 2007-05-25 11:16
Sprawdź , kto więcejsprzedaje i dlaczego?

Pozdrawiam

ARTS
Inny / 80.55.44.* / 2007-06-07 12:03
bo więcej Twoich pieniędzy płaci agentom
TiBO / 2007-06-01 01:08
Z Waszych postów jednoznacznie wynika, że więcej sprzedaje Aegon.

DLACZEGO???

Bo ma bardziej u*********** "doradców".
agaq / 83.7.211.* / 2007-06-01 12:16
Ojojoj, jakoś do tej pory nikt mi nie zarzucił że jestem u*********.
W każdym razie pozdrawiam i oby ci u********* "doradcy" dali Ci wreszcie spokój;))
ARTS / 2007-06-01 10:21
Sorry - pominąłem jeden post. Nauczka na przyszłość, po imprezie nie siadać do kompa.

ARTS
adetona / 83.17.72.* / 2008-03-14 13:49
na Aegon straciłem 40k pozdrawiam
klubbe / 77.253.245.* / 2008-03-15 13:38
sam starciles

a nie Ageon ci starcil
Herz / 86.63.158.* / 2009-04-04 16:40
Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda ale może będę miał szczęście.
Otóż przeczytałem wszystkie wpisy w tym temacie i odnoszę wrażenie, że większość z nich pisana jest przez agentów, którzy co prawda doradzają ale prawdopodobnie tak, żeby największe korzyści zachować dla siebie. Nie chcę nikogo obrazić, chciałbym jedynie otrzymać rzetelną poradę jak dobrze ulokować swoje pieniądze. Rozumiem, że każda firma tworzy warianty jak najbardziej indywidualne i dostosowane do klienta. Mam 31 lat, żyję w wolnym związku, miesięcznie jestem w stanie odkładać ok.500zł, ulokowane pieniądze chciałbym w przyszłości przeznaczyć na zakup jachtu aby na emeryturze móc poświęcić się mojemu hobby.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-04-04 21:40
Najlepiej ani jedno ani drugie. Przynajmniej do czasu kiedy nie bedziesz pewien, ze jest po kryzysie i ze nareszcie mozna zaczac zarabiac bez codziennego ryzyka strat. Wiekszosc z osob takich jak ja, stracila co najmniej 60% swoich oszczednosci (ja jestem w skandii). Z obecna wiedza napewno bym w to nie weszla. Zrob sobie dobrze oprocentowana lokate poki takie jeszcze sa i poczekaj na hosse. No chyba, ze masz przynajmniej podstawowe pojecie o gieldach, walutach i inwestowaniu. Masz czas, zeby codziennie to sledzic (nawet podczas urlopu) i reagowac w odpowiednim momencie na zmiany - w przypadku spadkow znizkuje nawet teoretycznie bezpieczny rynek pieniezny a prowizje placisz caly czas. I po trzecie - masz na tyle duzo pieniedzy, ze mozesz ryzykowac je stracic.
Ja dopiero niedawno trafilam na to forum szukajac ratunku dla moich "oszczednosci". I pojawila sie nadzieja, ze za pare lat odrobie straty, a co tu mowic o zysku. Poza tym jesli wroca silne spadki to chlopaki z forum moga dwoic sie i troic a i tak poplyniemy na dno...
bez urazy forumowicze - taka jest moja uczciwa i obiektywna opinia
Herz / 217.153.175.* / 2009-04-07 18:23
Właśnie zastanawiam się czy nie skorzystać z wariantu, w którym ja tylko wpłacam, a fachowcy odpowiednio inwestują w konkretne pozycje. Teoretycznie wtedy nie muszę śledzić na bieżąco rynku, ale i zysk mam mniejszy. Z drugiej jednak strony mam pokusę na fundusz akcji, Azja teraz trzyma się mocno więc może w tamte rejony warto by było zainwestować? Co do lokat, to rzeczywiście można jeszcze czasem znaleźć coś ciekawego ale jak się przyjrzy bliżej to prawie zawsze mają jakieś małe gwiazdki - dodatkowa opłata za to za tamto..Sam okres do inwestowania wydaje się idealny, akcje tanie, kiedyś muszą się odbić..
Przezorny / 82.210.181.* / 2010-01-26 12:42
Witam. W tej materii równie ważne co inwestowanie jest odpowiedni serwis i jakość obsługi...Moim zdaniem jest to o wiele bardziej istotne by być w regularnym kontakcie z przedstawicielem i reagować odpowiednio wcześnie na tendencje rynkowe poprzez różnego rodzaju info z pionu inwestycyjnego. Częstokroć zdarza się, że klient jest ważny tylko i wyłącznie w okresie przedsprzedażowym... Potem kontakt się urywa... Popatrzcie na OFE i wyciągnijcie wnioski... Ile razy kontaktował się z wami -sprzedawca- po podpisaniu umowy??? Pozdrawiam
kalkulek / 87.205.218.* / 2009-04-07 22:00
Witam :)
Ja także posiadam polisę inwestycyjna od ok 1,5 roku. Niestety nie zgodzę się z kinia2006, że gdyby wiedziała że tyle straci to by w to nie wchodziła. Przyznam się, że też straciłem znacząco. I tutaj są dwa warianty, Pierwszy- narzekać, że gdyby się wiedziało, że się tyle straci to by sie w to nie wchodziło i był by święty spokój, na dodatek nie trzeba by się tym martwić. Druga- (i ja wychodzę z tego wariantu)- straciłem i tak jak powiedziałem znacząco, lecz to była dla mnie najlepsza lekcja na temat inwestycji, ponieważ gdybym nie stracił to bym nie miał zielonego pojęcia jak to działa, co należy kiedy zrobić, jak się zachować gdy jest taka sytuacja itd. Racja- szkoda ze tyle straciłem, lecz gdyby nie stracił w życiu bym nie miał takiego doświadczenia i wiedzy na temat inwestycji.

Druga rzecz- jeżeli ktoś chce założyć jakąś polisę to powinien to zrobić jak najszybciej, a nie zwlekać do samego końca. Z tego względu, że teraz są tanie jednostki i warto je już dzisiaj kupować. Kolejna rzecz- żeby w momencie odbicia mieć już maksymalną ilość pieniędzy na polisie (a nie czekać na odbicie i wpłacić dopiero pierwsze np 500zł). I ostatnia rzecz: (tak jak to kiedyś chyba powiedział max1224) jak będzie pociąg odjezdzał (czyli giełda szła w górę), to żebyśmy już w tym pociągu siedzieli na zarezerwowanym miejscu, a nie dopiero gonili go :)
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy