Forum Forum dla firmKsięgowość

Składki ZUS i podatki. Co grozi, jak nie zapłacisz?

Składki ZUS i podatki. Co grozi, jak nie zapłacisz?

Wyświetlaj:
Radosław B. / 94.254.227.* / 2016-08-01 16:55
Jak wyrejestrować się z ZUS? Ja mam niemieckie ubezpieczenie i od lat mam firmę w Polsce. Płacę mniej jak w ZUS-ie. Mam druk A1 i dostęp do lekarzy w Polsce. To się nazywa optymalizacja zus w niemczech. Zawsze byłem ciekawy dlaczego w Niemczech zarobki są 3-4 razy wyższe a składki od działalności na podobnym poziomie jak w Polsce. Stąd moje pytanie kto nas okrada? ZUS? Rząd? A może to wina zadłużenia Polski i dlatego tyle kasy musi być grabione aby Państwo jakoś ciągnęło ten stan bezwładności. Jak uniknąć płacenia ZUS?

1. Wyrejestruj się z ZUS
2. Zarejestruj się z Niemczech (jak sam nie masz jak to znajdź kogoś kto wie jak to zrobić)
3. Zbieraj dokumenty i płać składki na czas a wszystko będzie OK
4. ZUS uznaje zatrudnienie w NIemczech i nie ma z tym problemu tak jak z naciąganą słowacją czy litwą lub anglią

To sa moje rady - ale nie musisz tego czytać.
wiwan / 2016-08-01 19:46
Zasadniczą kwestią jest to, gdzie owa DG jest wykonywana. Jeśli w RP, to rada jest nieprzydatna.
Tomasz479 / 83.10.62.* / 2013-11-26 20:24
Ja chcę zapłacić zaległe składki bezpośrednio w ZUS a zostaję przekierowany do US gdzie dodatkowo doliczane są potężne koszty egzekucji. Nie mam pojęcia jak temat spłacić bezpośrednio w ZUS. Proszę o pomoc.
wiwan / 2013-11-26 20:40
Jak, przez co/kogo przekierowany ?

Po prostu trzeba odpowiednio wypełnić deklarację rozliczeniową ze wskazaniem jakiego miesiąca/miesięcy/ roku dotyczy. Będzie z niej wynikać, że to składka/składki + odsetki. I opłacić właściwie wyliczając odsetki.

Jeśli byłą sytuacja opłacenia składek w wysokości zaniżonej- jest to korekta deklaracji już złożonych. Jeśli płatnik dokonuje jej przed interwencją/wezwaniem/kontrolą z ZUS- tj. sam z siebie- dołącz wyjaśnienie korekty i jest uprawniony do stosowania niższej (75% odsetek) stawki odsetek.
Tomasz479 / 83.10.62.* / 2013-11-26 21:00
Pracownik ZUS kieruje do pracownika US który ma tytuły wykonawcze na poszczególne miesiące i twierdzi że to on powinien to wyliczyć. Tak jakby ZUS-u już sprawa nie dotyczyła.
Tomasz479 / 2013-11-26 21:08
Jeszcze w międzyczasie skorzystałem z abolicji podatkowej i mam na całą spłatę czas do końca roku.
szklarek / 2013-11-27 11:41
A, to oznacza, że sprawa zaszła dużo dalej, tj. ZUS dawno wszczął postępowanie, a prowadzisz DG i nie masz innego wynagrodzenia ( np. za pracę, z którego można by dokonać egzekucji ). Wtedy rzeczywiście ZUS 'zleca' egzekucję zadłużeń skarbówce. Oznacza to jednak też, że wcześniej ZUS już próbował egzekwować zadłużenie od Ciebie i było to nieskuteczne.

Wizyta w US zatem konieczna.

Co do abolicji- prawdopodobnie masz również zaległości nią nieobjęte.
Ob-Server / 178.42.111.* / 2013-10-15 08:56
Niewolnictwo w czystej postaci.
szklarek / 2013-10-15 11:13
To dział merytoryczny forum, więc egzaltacja jest nie na miejscu.

Nawet należność wobec operatora telekomunikacyjnego ma swój termin płatności, którego zawalenie skutkuje naliczaniem odsetek za zwłokę, potem rozwiązaniem umowy. Co więc takiego dziwnego i oburzającego jest w tych regulacjach.

Najnowsze wpisy