Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Becikowe tylko na podstawie zaświadczenia

Becikowe tylko na podstawie zaświadczenia

Money.pl / 2009-03-19 22:04
Komentarze do wiadomości: Becikowe tylko na podstawie zaświadczenia.
Wyświetlaj:
dorotka312 / 83.12.83.* / 2009-04-22 12:06
Ciekawa jestem, kto wymyśla podobne bzdury... ja do trzeciego miesiąca ciąży normalnie miesiączkowałam. poszłam do ginekologa z powodu bólu podbrzusza. I co? okazało się, że to juz 12 tydzień. Nie można do jednej szufladki wrzucać wszystkich kobiet. kazdy organizm działa inaczej. Czy pomysł ten był chociaż konsultowany z jakimkolwiek połoznikiem?
misik / 82.139.146.* / 2009-03-31 19:57
kolejny koupcjogenny przepis. zmuszanie kobiety do dbania o siebia a gdy jest sie w ciazy to nie mozna zrobic podstawowych badan tj. na borelioze czy badania połówkowego. niech ustawodawca sie zastanowi w jakiej strefie szuk oszczednosci i nie osmiesza sie ustawa prorodzinna. kolejny bubel. zero pomocy dla kobiet
matka i prawie babcia / 94.254.145.* / 2009-03-20 10:24
Po prostu bzdura. Co z kobietami, które - nierzadko - o ciąży dowiadują się np. w 11 tygodniu? I co to w naszych warunkach oznacza "pod opieką lekarza"? Mam wrażenie, że wiele kobiet w ciąży, mimo systematycznych wizyt w gabinecie, nie czuje, że znajduje się pod opieką lekarza. I skąd ten pomysł - ile kobiet pozwala sobie na to, żeby zaniedbywać ciążę, nie troszczyć się o stan zdrowia swojego dziecka? Ile kobiet jest w ciąży z powodu becikowego? Chodzi o to, żeby zmusić do wizyt lekarskich kobiety ze środowisk, gdzie największym dobrem jest alkohol? I tak dostaną swoje z zasiłków - tyle, że innych.

No, ale może jest to pierwszy krok do tego, żeby kobiety w ciąży naprawdę były pod dobrą opieką - nie czekały w czasem kilkugodzinnych kolejkach do gabinetów, miały zapewnione kompleksowe badania zarówno siebie jak i poczętego dziecka, nie musiały posiłkować się prywatną służbą zdrowia, a jeśli tak się stanie - dostaną zwrot poniesionych kosztów. Jeśli tak, to brawo!
s. / 2009-03-20 08:24 / Bywalec forum
Znowu ktoś zatęsknił za łapówkarstwem... Wiadomo, że jeśli kobieta za późno się zorientuje i pójdzie w 11 tygodniu do lekarza, to lekarz ulituje się nad losem niewiasty i za połowę becikowego antydatuje dokument...

Albo jeśli lekarz będzie miał charakter posła, to ciążę 9 tygodniową zdiagnozuje jako 11 tygodniową i zażąda 75% becikowego i 50% zasiłku rodzinnego za 10 lat do przodu płatne od reki...

A tak w ogóle, to gdzie podstawa prawna? Napisałbym już jakiś protest do TK, ale na co się mam powołać? Na informację dezinformację z money.pl?
maggi / 83.2.244.* / 2009-03-20 00:08
mieszkajcy w USA i tam byla prowadzona ciaza i tam urodzilo sie dziecko to co mam jechac po zaswiadczenie do USA zeby moj maz dostal rodzinne w polsce ? a jak juz dostane zaswiadczenie z USA to czy bedzie respektowane w jezyku angielskim? namtomiast mam prawo urodzic sobie dziecko gdziekolwiek na swiecie , normalna paranoja, zyjemy niczym w sredniowieczu
szposzczegawczy / 83.22.32.* / 2009-03-19 22:04
Wprawdzie to tylko pieniądze, ale tak zaczyna się ucisk - przecież ten przepis łamie konstytucję - o wolności poglądów i równego traktowania, nie mówiąc już o regularnie łamanym uniwersalnym prawie wyboru, którego państwo prawa nie raczy respektować. Nie można już mieć poglądu, że lekarz jest największym zagrożeniem dla zdrowo żyjącego człowieka? Nie chcę tutaj prowokować dyskusji na temat czy tak w istocie jest, czy nie, ale jako pracownik szpitala mam prawo taki pogląd mieć i taki szantaż to po prostu kolejne skur...syństwo w wykonaniu "biednej" elyty wyrwiduchów.
ten sam / 83.22.32.* / 2009-03-19 22:32
Napisałem "kolejne", gdyż wcześniej przeżyłem strajk lekarzy, których średnie wynagrodzenie w dniu podjęcia strajku wynosiło 6 tys. PLN na rękę, podczas gdy pielęgniarskie pensje za wykonywanie lwiej części pracy lekarza, w niewielu przypadkach przekraczały 2 tys. Pazerność to wstrętna cecha wasze wysokoście (czy jak niektórzy się tytułują "wasze magnificencje") a zachłanności w połączeniu z chamstwem i głupotą nie da się ukryć pod wzniosłymi nazwami.
Ciężarna / 83.18.221.* / 2009-04-14 09:22
parodia!!!!!!!!!!.. czyżby brakowało pieniędzy na becikowe.. co to znaczy zaświadczenie..przecież można iść raz i za kasę dostać w 10 tyg. a później?!.. bzdura przecież każda dba i chodzi na kontrole-ma nawet kartę ciąży prowadzoną , więc po co ta parodia..
prezia / 83.19.34.* / 2009-11-30 19:42
A pamiętacie rejestrację ciężarnych kobiet. Nie pamiętacie? Teraz za rejestrację będą dawać becikowe. Która panna będzie chciała usunąć - przepraszam - ciązę, lepiej może niech nie rejestruje się u lekarza. Tajemnica lekarska wprawdzie...

Najnowsze wpisy