Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ciemne chmury znad Litwy nadchodzą nad PKN Orlen

Ciemne chmury znad Litwy nadchodzą nad PKN Orlen

George / .* / 2004-10-13 07:22
Wyświetlaj:
Penetoren / .* / 2004-10-16 17:37
Autor nie mówi nic o tworzonej przez Orlen strategii wejscia na rynki krajów sąsiednich (Niemcy, rynek detaliczny i Czechy, rynek detaliczny i rafineryjny. To w przyszłosci może wplynąć na wzrost wartosci, także akcji koncernu. Pojawienie się Możejek powinno dodatnio wpłynąć na sytuację konkurencyjną na rynku paliw, no i chyba należy się w tym miejscu przychylić do opinii, że autor trochę przesadza mówiąc o tym że jest to zagrożenie dla polskich producentów paliw. Swoją drogą czy autor jest w stanie udokumentować podawane prez siebie liczby dotyczace rynku hurtowego paliw?
kostan / .* / 2004-10-16 07:46
Głupszego komentarza nie czytałem ....... !
prawnik / .* / 2004-10-13 08:47
dla mnie sprawa Orlenu to mafijny ukłąd pana Aleksandra K. nie bez powodu fundacja była przez nią zasilana. jest jeszcze parę innych wątków, ale nie mogę o nich pisać być moze kiedyś ujrzą światło dzienne.
wuem / .* / 2004-11-09 07:31
Ales facet głupi, lecz się i proś Boga o zdrowie bo o rozum już zapóźno.
dzek / .* / 2004-10-23 14:16
jesteś z LPR,czy Samoobrony nie pisztakich gupot
Świta / .* / 2004-10-13 08:33
Przejrzystsza spółka może osiągać większe zyski, wiedzą o tym inwestorzy, a ci co mówią inaczej pewnie są umoczeni w Orlenie
George / .* / 2004-10-13 07:22
Na wstępie: Drogi Autorze! Ilość literówek i błędów gramatycznych w Pana artykule jest co najmniej denerwująca i odbiera przyjemność czytania. Bardzo proszę zwrócić na to uwagę.Artykuł bez wątpienia ciekawy i zwraca uwagę na istostną sprawę. Jako konsument jestem zadowolony, że pojawia się realna konkurencja na rynku zdominowanym przez duopol: Orlen i Lotos. Według mnie koncerny te zawarły coś na wzór cichego porozumienia czy też umowy kartelowej, gdyż podnosiły i obniżały ceny praktycznie "unisono". O walce konkurecyjnej z prawdziwego zdarzenia nie było mowy. Pojawienie się agresywnego i chyba lekko zdenerwowanego konkurenta - Jukosu - powinno wywołać właściwy efekt: obniżenie cen paliw w Polsce. Sam osobiście jako pierwszy pojadę kupować paliwa na stacje zaopatrywane przez Rosjan.Inną ciekawą kwestią jest budowa środkowoeuropejskiego koncernu paliwowego na bazie ORLENu MOLa i OMV. Wdług mnie dobrze sie stało, że koncepcja ta "nie wypaliła". Po pierwsze stała za nią Kulczyk, jegomość co najmniej wątpliwego autoramentu. Ostatnie - i nie tylko - rewelacje odsłaniane przy okazji pracy komisji sejmowej d/s ORLENu pokazują, że jest to typ spod ciemnej gwiazdy. Po drugie: rynek paliwowy w Polsce zostałby na długie lata zamknięty dla konkurencji i nam, zwykłym zjadaczom benzyny, przyszłoby za to zapłacić wyższymi cenami paliw.
wrafal / .* / 2004-10-13 23:24
literówki to problem wiekszosci serwisów bez korektora - jak nas bedzie stać na niego to z pewnością się poprawimy :)a póki co pracujemy nad tym :)
L.Les / .* / 2004-10-13 08:37
u Pana też "literówki" : "stała za nią Kulczyk" oraz błedy: nie "d/s" lecz ds.Na Litwie paliwa są lepsze (sprawdziłem wielokrotnie) niż reklamowane w niektórych "europejskich" stacjach specjały. Jeśli tylko nie będą ich u nas chrzcić to serdecznie witamy konkurencję!

Najnowsze wpisy