Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz krytykuje blokowanie prac nad planem Hausnera

Balcerowicz krytykuje blokowanie prac nad planem Hausnera

Wyświetlaj:
Miki / .* / 2005-01-18 07:31
Sam jesteś głupi . W krajach , gdzie doradzał P. Balcerowicz , i gdzie stosowano się do jego rad - nie dzieje się tak jak u nas . To krzykacze wołający " Balcerowicz musi odejść" stali się narzędziem tych , którym reformy profesora przeszkadzały w prywacie i osiąganiu własnych celów
Jaszyn / .* / 2005-01-17 23:42
Balcerowicz jest głupi, albo jedynie tak udaje - jedyną przyczyną nadmiernego fiskalizmu w Polsce jest nie dopuszczanie rozwoju gospodarki stosowaniem monetaryzmu - teori ekonomii XIX w. i nazywaniem tego walką z inflacją, zamiast walką ze wzrostem gospodarczym.
Marta / .* / 2005-01-17 14:54
Rozdawnictwo pieniędzy nigdy nie służyło polityce państwa. Mam na myśli pełne znaczenie tego słowa , np. bogacenie się tych , którzy doszli do władzy - darmowe żródło , jak również spore wydatki socjalne , które nie sprzyjają samodzielnemu zarabianiu pieniędzy. Znam młodych , zdrowych , którzy żyją z zasiłku na chore dziecko i z niewielkiej renty socjalnej żony . W tym przypadku dawanie jakichkolwiek pieniędzy demoralizuje - mąż nie podejmie żadnej pracy , bo żadna nie jest na miarę jego zawodowego wykształcenia. Szuka , szuka i nie znajdzie. I zawsze będzie narzekał. W pełni zgadzam się z wypowiedzią prof. Balcerowicza . Trzeba przycisnąć w budżecie państwowym , podobnie jak w naszych domowych , by wyjść na prostą . A do tego musi być skuteczne prawo , które złodziei pozbawi majątku , choćby przepisali go na rodzinę bliższą i dalszą.
Bogdan / .* / 2005-01-17 16:04
Święta racja. Problem często leży w polskiej chorej mentalności. Znam np. dwudziestoparoletnich ludzi, którzy pobierają rentę i wolą w ten sposób funkcjonować, niż wysilić się i zarobić pieniądze własną pracą. Dla nich ten, który wstaje o siódmej rano i pędzi dzień w dzień do biura, to "frajer". Znam młodą, dwudziestoparoletnią matkę, która urodziła dziecko i jest szczerze oburzona, że państwo nie daje jej mieszkania. Przypadkiem znam także okoliczności poczęcia tego dziecka... Cóż, żeby sie nie rozpisywać: o trzy piwa za dużo na pewnej imprezie... I teraz osoba taka żąda mieszkania !!! - no bo przecież jej się NALEŻY !!!Gdy pomyślę o rolnikach, robi się jeszcze gorzej...I tak mamy oto całe warstwy społeczne zajmujące niezwykle roszczeniową pozycję w stosunku do państwa, sięgające z lubością po pieniądze publiczne. A gdy się ich im nie da, przyjadą do mojego miasta i będą je demolować.Czy wiecie, że większość Polaków na pytanie, kto powinien zadbać o ich sytuację ekonomiczną i życiową, odpowiada "państwo"? Do głowy im nie przyjdzie, że odpowiedzialność za to może należeć do ICH SAMYCH !!!Gdy porównać stosunek pobierających renty do liczby mieszkańców w Polsce do analogicznego wskaźnika w innych krajach, to możnaby przypuszczać, iż nasz kraj jest właśnie po jakiejś wyniszczającej wojnie albo katastrofie ekologicznej. To chore! Należy skończyć z rozdawnictwem pieniędzy, leniom i oszustom zakręcić kurek do finansów publicznych, a młodych motywować do zdobywania wykształcenia, rozwijania się, osiągania celów, do przedsiębiorczości. Socjalizm wyprał nam mózgi, a widać to nawet na przykładzie pokolenia, które nie ma prawa go pamiętać... To przerażające!!!
Sceptyk / .* / 2005-01-17 23:36
"Przypadkiem znam także okoliczności poczęcia tego dziecka..." Wracajcie ludzie na wieś i nie zapomnijcie Balcerowicza wziąć ze sobą ("zawsze osobiście go popierałem, uważałem, że jest tak dobry, że trzeba go jeszcze rozwinąć. Problem polega na tym, że jest to blokowane." - ja ja ja, a później spiskowa teoria dziejów w bardzo krótkim zdaniu...)
Bogdan / .* / 2005-01-18 18:37
Sceptyku, a może by tak kilka argumentów... ?I mniejsza o tę dziewuszkę, co to urodziła dziecko i teraz chce za friko mieszkania. To przykład. Ale ileż jest podobnych przypadków... Roszczeniowa (w stosunku do państwa) postawa wielu młodych ludzi, zdolnych a niechętnych do podjęcia pracy, budzi moje największe zdziwienie. Tu nie o spiskowej teorii dziejów jest mowa. Tu jest mowa o... polactwie, że "ziemkiewiczowsko" to ujmę.

Najnowsze wpisy