Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fitch: Nie ma alternatywy dla planu Hausnera

Fitch: Nie ma alternatywy dla planu Hausnera

LECH PRUCHNO WRÓBLEWSKI / .* / 2003-12-10 15:16
Komentarze do wiadomości: Fitch: Nie ma alternatywy dla planu Hausnera.
Wyświetlaj:
Andrzej / .* / 2003-12-11 01:29
Ja zawsze wierzyłem, że poglądy wypracowane przez przywódców SLD są jedynymi słusznymi. Jakiekolwiek inne poglądy to podkopywanie podstaw Państwa. Ci, którzy nie poprą jedynej słusznej linii to w kibitki i gdzie teraz ?
bezpartyjny / .* / 2003-12-11 16:52
malo z krzesla nie spadlem ze smiechu jak to zobaczylem to co napisales Andrzeju......to wlasnie przywodcy SLD sa odpowiedzialni za rozszczelnienie finansow publicznych .....przy czerwonych baronach roznej masci (nie chwalac kontropcji politycznej) Wieczerzak to leszcz......przypomne tylko ze SLD rzadzi juz od kliku lat...a za ratowanie finansow publicznych wzieli sie dopiero teraz... ! i przez te lata korzystal na tym ze pierniadze wyciakaja...???! znowu wszyscy inni - tylko nie oboz rzadzacy?!
GlOS ROZUMU / .* / 2003-12-11 09:01
Problem w tym,że program Hausnera to pierwszy logiczny krok do uzdrowienia finansów publicznych od czasów Balcerowicza,bo jakoś wszyscy inni swoje "występy" ograniczali do czubka własnego nosa.
Andrzej / .* / 2003-12-11 13:57
Być może i masz rację tylko w tym planie bije się po dupie wszystkich jeszcze pracujących jawnie i w sposób zakamuflowany. Nie widzę natomiast ograniczenia wydatków na sejmokracje, rozdmuchaną do granic możliwości urzędomanie kolesiów. Popatrz co sie dzieje w urzędach. Np w urzędzie wojewódzkim w W-wie gdzie spluniesz tam w dyrektora,vice, pełnomocnika albo innego doradcę na przechowaniu. Tylko pracowników brak. Każda chołota, która dorywa się do władzy zaczyna od ustawiania swoich partyjnych kolesiów.Tak robi SLD, PSL,PIS i PO. A popatrz również na budżet druguej zbiurokratyzowanch instytucji -Sejm i Senat. Przecież senat miał być zlikwidowany. A jakie wydatki przewidzieli na wyjazdy zagraniczne? Któregoś roku ustawili sobie poziom tych wydatków na poziomie wydatków na obronę. Wiem, to nie przeszło ale ciągoty pozostały. A co jest z tymi co to wolą płacić podatki na Karaibach a w Polsce wykupywać tylko to, co jeszcze do kupienia zostało. Ciekawy jestem jak się będzie żyło w Kulczyklandzie.A dalej to możesz wszystkich sobie przekonywać najlepiej aby jeszcze biednym zabrać nie odbierając nic bogatym Bo taki to jest ten jedyny słuszny kierunek.
Głos rozumu / .* / 2003-12-11 14:29
Zgadzam się,że największe uderzenie przyjmą pracuący. Nie zmienia to jednak faktu,że jest to jedyna próba podjęcia tematu ratowania budżetu, a co za tym idzie wiarygodności Polski na arenie światowej. Planowi temu brakuje wiele do doskonałości i jest nie najlepszy - ale nikt nie kwapi się jakoś podać inny realny kontrplan. Hausner się odważył wbrew wielu z jego parii; ale oczywiście łatwiej krytykować i użalać się nad losem biednych i uciśnionych (to trafia do publiczki) niż zaproponować kontrplan.
Andrzej / .* / 2003-12-11 19:10
Juz coraz bliżej. Zaczynam widzieć wspólną płaszczyznę. Ja też nie znam żadnego innego programu. Bo go zresztą nikt inny nie tworzył. Poza Lepperem czy na porównywalnym poziomie niedorzeczności programami Kalinowskiego albo LPR. Ale tamte to tylko kilkuzdaniowe hasła dobre na jakieś 10 -cio minutowe wystąpienia do tłumów z przygotowanym gronem klakierów.Mówiąc o planie Hausnera to brak mi przede wszystkim szukania oszczędności tam, gdzie naprawdę łatwo było by je znaleźć (może globalnie nie były by one specjalnie duże) dla uwiarygodnienia, że wyrzeczenia pozostałych przyniosą jakieś efekty. A tak będzie to plan (może i najlepszy z dotychczas znanych) ale realizowany bez przekonania i społecznego przyzwolenia. Bo plan nie dotyka osób, które powinny dać przykład. Dlatego nie spodziewam się jakiś efektów a w przypadku jakiegokolwiek zamieszania (a było już np. blisko - wypadek z helikopterem) zostanie zawieszony i tylko posypią się obelgi na tych co go opracowali i realizowali.W moim pierwszym poście to była tylko przewrotna iluzja do znanych z przeszłości haseł i odnosząca się trochę do tytułu wątku - nie ma alternatywyA to, że się posmiałeś to bardzo dobrze. Nastąpiło masowanie wątroby. Będzie zdrowsza. Gorzej, gdybyś z tego powodu spadł z krzesła, tego Tobie nie życzęPozdr
LECH PRUCHNO WRÓBLEWSKI / .* / 2003-12-10 15:16
DLA JEGO PLANU JEST WIELE ALTERNATYW.NE NALEŻY WPROWADZAĆ LUDZI W BŁĄD
GŁOS ROZUMU / .* / 2003-12-10 16:14
Oczywiście można wybrać partię oszołomów i wtedy oni nam zrobią dobrze-wszystkim dadzą ziemię,pieniądze dodrukują,dadzą nam podwyżki, zlikwidują podatki,a wtedy cąły szczęśliwi naród milonerów (to też już przerabialiśmy) naje się workami papierków z napisem bilety NBP.
FOTOS / .* / 2003-12-10 21:47
Zwyzywaj wszystkich od oszołomów, pomieszaj złych z dobrymi a na pewno zrobi się TOBIE LEPIEJ. U nas na osiedlu chodzi facet, który wszystkich wyzywa od wariatów. Jak myślisz, jak go nazywają?
usr / .* / 2003-12-10 22:15
....tylko roznica jest taka ze "GLOS..." ma racje ....ze ci co proponuja takie rozwiazanie sa oszolomami, dla ktorych jedyne cos sie liczy to miejsce przed kamerami w komisji sledeczej
UPRośćmy to / .* / 2003-12-12 00:27
Nieprawdą jest że jedynie PZPR uups... SLD ma pomysł i nie ma innej alternatywy. Nie wrzucajmy do jednego worka głupków z tymi co mają rozwiązania systemowe. Obniżenie podatków dało Stanom 8,2% wzrost gospodarczy. A u nas ci co to samo proponowali też byli nazwani oszołomami. Gdy UPR mówił o liniowym i o obniżaniu podatków z 8 lat temu to w.cz.p.Rosati powiedział, że... Korwin ma egzotyczne poglądy. Teraz okazuje się, że to 19%liniowy ma uratować gospodarkę. Jeśli ktoś powie, że lepszy będzie 13-procentowy to nazwie się go oszołomem i następnych kilka lat będziemy mieli z głowy. A może byśmy przestali się obrażać i wprowadzili to co UPR proponował 10-12 lat temu. "Monitoruję" ich od 12 lat i widzę, że te bezsensowne, jak mi się wtedy wydawało, rozwiązania są najlepszymi z tego co do tej pory wymyślono. Pozdrawiam wszystkich

Najnowsze wpisy