Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przemysław Gosiewski z PiS broni ustawy o emeryturach górniczych

Przemysław Gosiewski z PiS broni ustawy o emeryturach górniczych

Wyświetlaj:
piegus / 83.28.77.* / 2005-12-12 17:36
Każdy, kto chce wcześnie iść na emeryturę ( czyli płacić składki krótko ) powinien odpowiednio dużo płacić.
Jest więcej zawodów, gdzie ludzie CHCĄ lub POWINNI wcześnie przejść na emeryturę.
ajax / 83.238.132.* / 2005-12-12 13:31
Każdy powinien mieć prawo wyboru terminu, w którym chce pójść na emeryturę. Podobno żyjemy w wolnym kraju ? Jeśli uznam za stosowne póść na emeryturę w wieku lat np. 45 ... no bo uzbieram sobie odpowiedni wkład gwarantujący otrzymywanie satysfakcjonującej mnie emerytury i uznam, ze nie chce mi sie juz dłużej pracować ... to czemu, jakim prawem zmuszać mnie do pracy ? Problemem jest ZUS - relikt socjalizmu, który koniecznie i szybko trzeba zlikwidować. Jeśli każdy obywatel będzie miał wolność decyzji i wyboru funduszu emerytalnego, wtedy ZUS straci rację bytu. Odgórne ustalenia, że można/trzeba pracować do lat np. 65 są "księżycowe" - jedni ludzie starzeją sie szybciej, inni wolniej, jedne zawody wymagają sprawności intelektualnej, a inne fizycznej. Dlatego decyzję należy podejmować indywidualnie. Niech górnicy idą na emerytury wtedy, kiedy zechcą. Ten postulat dotyczy wszystkich innych - lekarzy, inżynierów, drogowców, kapeluszników, sprzedawczyń, bankowców, ....
mały / 62.87.174.* / 2005-12-10 17:50
Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa dotycząca skandalicznego zachowania na terenie Sejmu dziennikarza gazety „Fakt”, publicznie używającego gestu, który sam uważa za nazistowskie pozdrowienie. Obecny na konferencji Przewodniczący LPR Roman Giertych zapowiedział, iż złoży do Marszałka Sejmu wniosek o cofnięcie akredytacji prasowej dziennikowi „Fakt”.

W dniu wczorajszym Piotr Chęciński - redaktor dziennika „Fakt”, należącego do niemieckiego koncernu Axel Springer - kilkakrotnie użył na terenie Sejmu RP gestu, który według standardów przyjętych przez ten dziennik, promuje ideologię nazistowską.

Przewodniczący KP LPR Roman Giertych poinformował, iż materiał filmowy „z tego bulwersującego wydarzenia” jest w posiadaniu Kancelarii Sejmu. „Zdjęcia te są na tyle wstrząsające, że Prezydium Sejmu postanowiło kasetę z tym nagraniem dostarczyć do KP LPR celem sformułowania określonych wniosków prawnych” – powiedział Giertych.

Oświadczył także, że złożył już do Marszałka Sejmu wniosek, o cofniecie akredytacji dla dziennika „Fakt”, jako że „dziennikarze tej gazety publicznie propagują gesty, które sami uważają za równoznaczne z promowaniem faszyzmu, nazizmu i hitleryzmu”.

Przewodniczący LPR zaznaczył, że Liga nie nagłaśniałaby całej sprawy, gdyby nie to, że dziennik „Fakt”, na podstawie zdjęć z wczesnej młodości dwóch posłów LPR – jak przyznał -„w dość nieroztropnych pozach”, wywodzi „niesłusznie i bez żadnego uzasadnienia” ich przekonania co do ideologii.

„Skoro ta niemiecka gazeta ma jasne przekonania co do standardów, które powinny obowiązywać, i jeśli obowiązywania ich domaga się od kilkunastoletnich chłopaków, to tym bardziej należy się aby te standardy zachowywali jej dziennikarze na terenie Sejmu RP w roku 2005” – powiedział Giertych.

„Jeżeli widzimy pana Marka Borowskiego lub pana Aleksandra Kwaśniewskiego pozdrawiających kogoś w dosyć podobnie wyglądającym geście, lub też widzimy młodych chłopców podnoszących rękę – to kwestia interpretacji”.

Według Romana Giertycha wymienione wyżej osoby nic wspólnego z nazizmem nie mają, ale „jeżeli czyni to dziennikarz gazety wydawanej przez niemieckiego wydawcę, który pisze w swoich publikacjach, że podniesienie ręki oznacza promowanie ideologii nazistowskiej, oznacza to, iż tak naprawdę na terenie Sejmu RP ośmiela się propagować gesty które uważa za głoszenie nazizmu”.
Mike / 84.10.227.* / 2005-12-10 15:23
Nie jestem stroną tym sporze. Rozwiązania polityczne lub pod presją też wykluczam. Uważam, że należałoby użyć rozwiązań, które nie będą wymagały przez dziesiątki lat i będą wynikały z doświadczeń innych krajów europejskich o dłuższej tradycji demokratycznej. To, że ktoś pracuje na dole (pod ziemią) to nie znaczy automatycznie w przodku eksploatacyjnym lub w wyrobisku przygotowawczym, gdzie - odpowiedzialnie można powiedzieć - są warunki szkodliwe i istnieje poważne zagrożenie zdrowia lub życia. Procent ludzi zatrudnionych na tym odcinku jest nieznaczny. Ich należałoby docenić wysokimi, wcześniejszymi emeryturami adekwatnie do czasu pracy w tych trudnych warunkach. Pozostali zatrudnieni pod ziemią jako obsługa lub zaplecze powinni mieć emerytury wcześniejsze, lecz bez przesady, stosownie do stopnia zagrożenia zdrowia na wykonywanych stanowiskach pracy. Ponadto w okresie zatrudnienia część górników pracuje na różnych stanowiskach (rotacja) i o różnym zagrożeniu. Politycy pod presją tłumu skłonni są mówić to co słyszymy. Ich znajomość tematyki jest wyraźnie nieznaczna, a Małgosia Tatcher nie jest dla nich atrakcyjnym wzorcem.
pstrowski / 83.22.111.* / 2005-12-11 11:38
1."Procent ludzi zatrudnionych na tym odcinku...."-toż to słownictwo zaczerpnięte z komunistycznych wzorców. Rozumiem ,że ktoś nie potrafi inaczej ale...Ponadto cała sprawa trąci obłudą . Ustawa o górniczych emeryturach i tak została zaskarżona do Trybunału a PiS wychodzi na dobrego wujka. Kłania się postawa Marszałka Cimoszewicza.
m / 83.22.18.* / 2005-12-11 00:10
Racja święta, ale znajac skłonność naszych rodaków do kombinowania, okaże sie że na przodku pracują wszyscy. A tak na prawdę to pracują w tyłku, ale unoszą się na grzbiecie tych z przodka. Myślę o działaczach związkowych.
ATB / 81.219.231.* / 2005-12-09 23:50
Przeraża mnie że jeszcze przez 4 lata bede musiała wysłuchiwać takich bzdur, odnosze wrażenie że ludzie z PiSu nie znaja się wogóle na gospodarce a ich program polega tylko i wyłącznie na zdobyciu władzy i obiecankach cacankach.
pan.j / 2005-12-11 11:37
Jeżeli chcą iść szybciej na emerytury to proszę bardzo,dać im 800zł brutto.
Na więcej nie ma z czego,a zmoich podatków wara.
radek r / 81.168.213.* / 2007-05-26 06:15
800zł ? na więcej nie ma z czego :) ? Pan. J ma jak widać małą wiedzę skoro ktoś ma zarobek brutto 3.550 zł to dlaczego ma dostać 800zł emerytury ?? Jeśli żal ci dupę ściska to złóż podanie na kopalnie :).
Ps: Nie jestem górnikiem (ojciec jest) i uważam że mało zarabia około 2500zł netto ja mam 24 lata pracuję jako fotograf i mam prawie 2 razy tyle co on a on pracuje pod ziemią już ponad 23 lata.
Kolego nie zabieraj więc głosu bo widzę że mało wiesz, a gadanie o nie rentownych kopalniach to bajka tych co lubią takim jak ty oczy mydlić - poszukaj o stanie finansowym JSW.
jasio / 213.25.189.* / 2005-12-09 15:56
Ciekawe jak będą Oni wszyscy mówić jak doprowadzą do wyborów samorządowych na wiosnę kiedy jeszcze mają nadzieję mieć niezłe notowania. Cała gadka od początku jest nastawiona na przejęcie władzy w terenie gdzie przechodzi połowa wszystkich pieniędzy. Niestety to już piąty raz kiedy obiecuje się góry i obwinia poprzedników. Kiedy skończą skutecznie zmienione zostaną jedynie nazwy agencji i innych instytucji, bo to jest jak widać najskuteczniejszy sposób na pokazanie, że niby coś się robi. Wstyd
matic / 2005-12-11 03:10
Wybory samorządowe będą na wiosnę czy październik 2005
obol / 2005-12-09 14:47
Przerażająca jest chęć przerzucenia przez Pana Gosiewskiego i PIS, na barki calego społeczeństwa kosztow emerytur górniczych. Zgadzam się że górnicy powinni mieć przywileje emerytalne. Jednak te przywileje powinny być zagwarantowane przez dodatkową składkę emerytalną płaconą przez kopalnię, która zarabia na pracy gornika.
Oczywiście ta skladka odbije się na cenie węgla i to będzie miarą opłacalności kopalni.
Jeżeli cena węgla skalkulowana dla całej branży nie będzie konkurencyjna do cen
światowych to znowu wróci zarzucony temat restrukturyzacji przemysłu węglowego.
TK / 83.29.119.* / 2005-12-09 20:55
Nikt nie powinien mieć jakichkolwiek przywilejów.
zz / 80.53.4.* / 2005-12-09 11:52
Prawa nabyte w Polsce? O czym ten gość mówi. Jakby w Polsce obowiązywały prawa nabyte to ja nadal mógłbym odpisywać benzynę od samochodów służbowych. Widać że prawo jest robione na użytek tylko pewnych ludzi.
Prostaczek / 80.50.65.* / 2005-12-09 11:39
Jak może Trybunał Konstytucyjny wydać inny wyrok niż tego chce PiS przecież jest on złożony z ludzi desygnowanych przez PiS. To jakaś kpina????

Najnowsze wpisy