Forum Forum emerytalneInne

Prezydent podpisał ustawę o emeryturach górniczych

Prezydent podpisał ustawę o emeryturach górniczych

Obywatel Polak / .* / 2005-08-17 11:56
Wyświetlaj:
Wapniak / .* / 2005-08-18 17:36
Być może narażę się niektórym forumowiczom, ale pozwolę sobie na gorąco, zwrócić uwagę na ostatni pomysł naszego Min. Fin., który ukazał się wczoraj w TV. PODATEK OD NAPIWKÓW! Zaiste jest to pomysł, jak pisałem wczoraj, idealnie szyty na miarę poziomu kompetencji naszej, szanownej elity politycznej i jej przedstawicieli rządowych. Czy teraz jest to konkret? /mmm/? W związku z tym, proponuję rządowi założenie kas fiskalnych, dla zwiększenia PKB, wszystkim pisuardesom /z całym szacunkiem/, szatniarzom, agencjom towarzyskim oraz ich "przedstawicielom na wolnym rynku". Może taksometr?... W tym ostatnim przypadku byłaby tylko kwestia miejsca jego montażu, aby uniknąć na wszelki wypadek możliwości przekłamania. Może ogłosić jakiś konkurs?...Przetarg?...Powołać odpowiednią, wysokokwalifikowaną i kompetentną Komisję?...A poważnie odpowiadam, iż nie można w krótkim poście wyczerpać całego tematu, za co przepraszam. Użyłem pewnych skrótów, jako elementów zaczepnych...trakując całość zagadnienia globalnie. Jakiekolwiek podejście do tematu wybiórczo, na zasadzie Straży Pożarnej do niczego nie prowadzi i przykro mi, że rozczarowałem tym gust niektórych forumowiczów. Nic nie mam przeciw emeryturom górniczym i innym, lecz gospodarka jest to rodzaj naczyń połączonych i nie można jej traktować inaczej jak globalnie. Z pewną logiczną dyscypliną, zachowując kolejność pewnych posunięć gospodarczych. Brak "ordnungu" to chaos, a co to jest i dlaczego, to chyba widać i słychać. Jest to znów kolejny, wielki temat na zupełnie odzielna dyskusję.A tak na marginesie tylko odpowiem; znam poziom -800m i -830m na K.W.K. "Wujek" a i kolegów, którzy i w "tym czasie"... nawet pracowali na dole... na Grubie...Serdecznie pozdrawiam.
oset / .* / 2005-08-18 09:36
Górnicy mogą na emeryturę przechodzić nawet po 10 latach pracy, ale pod warunkiem, że składka emerytalna będzie płacona przez kopalnie. Wtedy będzie wiadomo, czy opłaca się wydobywać węgiel. Wszystkie przywileje dla górników powinny być uwzględnione w koszcie węgla.
logo / .* / 2005-08-18 13:40
100%-towa trafność SEDNA SPRAWY.Jest to co oczekuje prawie całe polskie społeczeństwo tylko nie polscy politycy!!!!I to jest ten problem !!!!!PYTANIE jest: Kto nie dorósł do czego? POLSKIE społeczeństwo albo Polscy POLITYCY?Henryk Sienkiewicz w jednej ze swoich książek napisał : Ludzie są jak piąkna bryła MARMURU z którego można wyrzeźbić posąg APOLA albo jakiś KICZ, My jesteśmy rzeźbiarzem tego posągu, my rozstrzygamy Co ZTWORZYMY!
xxx / .* / 2005-08-18 01:03
Wiecie ile zarabia gornik ? 4 tys zl brutoo a wiecie ile dostaje do reki ? 1700 zl jak przepracuje dostatkowe swieta ! to duzo na taka prace?
George / .* / 2005-08-18 05:30
To nich zajmie się czym innym, jak mu tak ciężko.
kacper / .* / 2005-08-18 00:54
Jezu jak to czytam to az mi sie plakac chce, bylem 2x razy na dole ( a kopani ) i juz tam nie wroce ! To ze trzeba pracowac do 65 roku zycia to jest dopiero od nie dawna ! U Nas na Bytomiu nie ma zadnego czlowika ktory by do tego wieku dotrwal pracujac na kopalni cale zycie. Naprzyklad sasiad z doly mial 56 lat to dostal zawalu. To juz ma rente.. Naprawde proponuje porownac prace na dole a na gorze i To w jakich warunkach ! Ostanio dokladnie tydzien temu ogloszono ze kopalnia ma zyski mowiono w radio ze gornicy dostali bony w wysokosci 900 zl ! Co ludzie pomysla? napewno ze im sie dobrze powodzi, No ale w radio niestety nie wspomnieli ze wyplaty bylo prawie 2x mniejsze prawda? pozddrawiam
Mała / .* / 2005-08-18 10:49
Zaiste kultura i nauka w tym kraju umiera. Czyś ty człowieczku szkołę podstawową choćby skończył? Pytam bo pisać to Ty nie potrafisz. Może pośpiewaj lepiej. A myśli ukryj bo okropny to wstyd tak swoje nieuctwo i ciemnotę upubliczniać.
George / .* / 2005-08-18 05:32
Wielu postuluje, żeby ulżyć górnikom w ich trudnym życiu i pozamykać kopalnie. Ale oni nie chcą, bo w jakim innym zawodzie będą mogli tak pasożytować na społeczeństwie.
Gabi / .* / 2005-08-31 08:11
Jaki ty jesteś wykształcony ? a kto Ci opłacał szkołe Tatuś złodziej ,albo państwo na które pracuje górnik.
Grexey / .* / 2005-08-18 08:56
George wpewnym sęsie masz racje. Mam na myśli pasożytnictwo. Górnictwo jest osaczone pasożytami od zarania dziejów . Mam na myśli ludzi którzy nazywają się górnikami a z pracą typowo gornicza jak bespośredni udział w produkcji -wydobycie nie mają nic wspólnego. Są to:dozór gorniczy, urzędy górnicze i szereg stanowisk w kopalniach są to ludzie którym żyć a nie umierać jest ich około 50 %w przeliczeniu na całość i tu należało by się zastanowić nad szukaniem oszczędności anie zmuszać niejednokrotnie prawie inwalidów do pracy . Ja wiem coś o pracygórnika przepracowałem jako górnik bespośrednio przy fedrunku 22-lata - jestem potęcjalnym pacjętem prawie wszystkich specyjalistów oprucz psychiatry i ginekologa
George / .* / 2005-08-18 13:07
To dlaczego górnicy nie strajkują z taką zaciekłością przeciwko pijawkom przyssanym do górnictwa? Nie twierdzę, że praca górnika jest lekka, łatwa i przyjemna. Jednak domaganie się od społeczeństwa na dorobku, aby finansowało ich pracę jest moim zdaniem nie fair, tym bardziej że tańszy węgiel można kupić na rynku. Co by Pan powiedział, gdyby w imię obrony stanowisk pracy i wynagrodzeń uniemożliwiono import zachodnich samochodów zmuszjąc Polaków do jazdy fiatem 125P lub 126P w cenie Golfa IV.
Mała / .* / 2005-08-18 10:47
I analfabetą na dodatek. A psychiatra przydałby się napewno także.
adamust / .* / 2005-08-18 01:07
Po prostu serce mi się kraja. Niestety takie myślenie prowadzi do tego, że polski system emerytalny to jednen wielki worek bez dna. Biedni górnicy, hutnicy, rolnicy itp itd. No i reszta, która robi za dojne krowy. Wkurza mnie, że każdy kto tylko potrafi zorganizować silną grupę nacisku może w tym kraju robić wszystko - zawsze znajdą się służalczy posłowie i prezydent, który chyba już zbyt intensywnie myśli jak będzie żył po zakończeniu kadencji i najwyraźniej przestraszył się kolejnej zadymy pijanych górników - tym razem przed swoim prywatnym domem.
Grexey / .* / 2005-08-18 09:04
adamus zdradż jaka grupe ty reprezętujesz?myśle że jesteś podopiecznym MOPS-u i obawiasz się że zabraknie w budżecie kasy na twoje lenistwo i zamieżoną bezradność
adamust / .* / 2005-08-18 10:04
Człowieku, nie pij tyle z samego rana i czytaj dokładnie zanim napiszesz odpowiedź. No chyba, że masz problem ze zrozumieniem ironii i aluzji.
Czytelnik / .* / 2005-08-31 09:33
Daj spokój. On i tak nic nie rozumie bo wóda mu rozum wyjałowiła.
marcusek / .* / 2005-08-17 20:38
LUDZIE! Skąd u was tyle nienawiści do innych ludzi? Pracowałem w kopalni na dole 30 lat, znam tę robotę w każdym jej calu. W przeciągu tych lat znałem tylko jednego co miał 53 lata. I wiecie co się z nim stało? Po kolejnej szychcie wywieźliśmy go nogami do przodu. I o to chodzi Balcerowiczowi i jemu podobnym - o kasę! Człowiek sie nie liczy. Tylko zawiśc i pieniądze! Zejdźmy na ziemie i przypomnijmy sobie co przyrzekaliśmy naszemu papierzowi, gdy modliliśmy sie w czasie Jego choroby i po śmierci. Bądźmy ludźmi.
Mała / .* / 2005-08-18 10:54
PAPIERZOWI to ja nic nie obiecywałam. Modliłam się razem i innymi o cud dla PAPIEŻA. Ci co w trudzie i pocie czoła zdobywali wiedzę zamiast kolejnego piwka w monopolowym dziś mają pieniądze i dobrą płacę. A Ci co uczyć się nie chcieli (do tych Ty chyba też się zaliczasz sądząc po błędach ortograficznych i gramatycznych) pracują w kopalniach i kamieniołomach.
adamust / .* / 2005-08-18 00:56
Nie chodzi o nienawiść, ale o zdrowy rozsądek. Górnicy to takie polskie święte krowy. Przyjadą do Warszawy, zrobią zadymę i wszyscy im się kłaniają. Gdyby branża porządnie się zrestrukturyzowała i zarabiała na swoje wcześniejsze emerytury nie miałbym nic przeciwko, niech nawet górnicy odchodzą na nie po roku pracy. Niestety, na wcześniejsze świadczenia złożą się wszyscy. No chyba, że z tymi wydatkami budżetowymi to jedna wielka ściema (w co jednak wątpię). Swoją drogą ciekawe, co zrobi doradca prezydenta - prof. Orłowski, który jak pamiętam też był przeciw tej ustawie - pewnie teraz będzie coś bredził o sprawiedliwości społecznej itp.
Grexey / .* / 2005-08-18 09:13
adamus maszpołowe racji od tego są ustawy , prayznam iż polowie zatrudnionym w górnictwie nie należy zaliczyć pracy jako górnik bo nie mają z tą robotom nic wspólnego tyle tylko że zjechali na dół i to nie zawsze. Ale to nie branża ma się sama restrukturyzować tylko właściciel ma ten obowiązek którym jest skarb państwa
Grerxey / .* / 2005-08-18 08:08
zatrudnij sie palancie w górnictwie i nie bedziesz miął problemów
jacek / .* / 2005-08-17 19:22
Emerytury to jedna sprawa a druga to ilu związkowców dorobi się na tym fakcie za parę lat poselskich diet. Napewno długo będą to przypominać ile im brać górncza zawdzięcza! Internauci zorganizujmy sie. Te godziny spędzone przed monitorami powinny nam wystarczyć na świadzenia przedemerytalne. Jest o co walczyć!!
CHris / .* / 2005-08-17 20:57
jestem za to co projekt ustawy na dzien dobry na jakims www a pozniej pikieta pod rzadem i powinno sie udac aha i kazdy obowiazkowo przychodzi z myszka i klawiatura date trzeba ustalic
George / .* / 2005-08-18 05:35
Myszka i klawiatura nie wystarczy. Potrzebne są łomy i butelki z benzyną. To są argumenty, które przemawiają do rządzących.
pawelrad / .* / 2005-08-17 19:02
"sprawiedliwy">>>>jak to dobrze to będziesz zasuwał na nich co ty myślisz ,że jakis gornik to myśli o innych z polski ,a mało to przez tyle lat wyciągneli od państwa .Niech szukają pieniędzy u siebie w kopalniach ,a nie u wszystkich polaków "sprawiedliwy" czy ty myslisz ,że to kogo kasa jak nie nasza!!!!!!!!!!!!!!!!
Grexey / .* / 2005-08-18 08:16
górnik płaci skladki może trzy krotnie większe od ciebie żulu wiec na nikogo nie zasówasz.zapłać za siebie i za twoje popaprane pokrewieństwo to będzie pełna kasaa jak masz za mało to załatw , swojej lasce nowego alfonsa
mirmax / .* / 2005-08-18 20:50
jakie skladki kolego kopalnie to najwieksi dluznicy us i zus
Wapniak / .* / 2005-08-17 18:21
Czytając z całym szacunkiem wypowiedzi, szanownych forumowiczów w tej sprawie uważam, iż są one niestety, tylko biciem przysłowiowej piany. Uchwalenie ustawy, jest dowodem na niekompetencję rządu, kompromitację wszystkich elit politycznych i społeczno-gospodarczych w kraju. Nas również.Doraźne wychodzenie na przeciw żądaniom poszczególnych grup społeczno-zawodowych, przy braku realnej mozliwości ich spełnienia jest tego wyraźnym dowodem. Kolejne grupy, wystąp!... Skutkiem takiego działania jest zabawa w straż pożarną, która gasi tylko pożary bez ponoszenia ciężaru ich skutków. Ich ciężar przerzucany jest na barki społeczeństwa. Powtórka z historii... Później następuje zmiana politycznej opcji, rządu... i martwcie się. Po nas choćby potop...Jakie to swojskie. Nie ma i nie było jak dotąd, gospodarza na miarę naszych potrzeb. A metaforycznie:"jaki kram taki Pan".Inaczej mówiąc: dopóki nie zostanie opracowany ponadpartyjny, strategiczny program naprawy gospodarki państwa i jego konsekwentna realizacja, doputy będziemy mieli serwowane tzw. kwasi partyjne, niczego nie mówiące programy. Programy, które niczemu innemu jak dotej pory nie służyły i nie służą, lecz tylko do zajęcia przez tzw. elity odpowiednich miejsc, na z góry upatrzonych pozycjach w państwie i walki o ich przetrwanie. Oby tylko jak najdłużej. Nasza racja i koniec, lub słynne T.K.M. Społeczeństwo zaś, po każdych wyborach dostaje tematy zastępcze jak: lustracja, wartości, wschód, komisje, afery i wzajemne polityczne igrzyska na zasadzie kto komu lepiej dołoży...I znów jakie to swojskie.Przy okazji, rodzi się następujące pytanie. Która partia ma rzeczywiście jasny i konstruktywny program? Program budowy państwa, HARMONOGRAM zadań z podziałem obowiązków i odpowiedzialności? Czy do tej pory ktoś za coś odpowiadał? Został ukarany? Czy to ktoś widział? Czy ktoś widział i wie jak wyglądają te słynne kompetencje, bo jakże inaczej, poszczególnych notabli rządowych, poselskich i związkowych?...Większość z nich, ma za sobą od zarania dziejów działalność kombatancką, związkową i tp. Smutne, ale ich działalność zawodowa musiała być z istoty rzeczy bardzo ograniczona. A sztefeta pokoleniowa? Skutki, jak widać. Z całym szacunkiem do wszystkich pracujących i nie pracujących /też problem/. Mniej pary w gwizdek, z czego słyniemy na całym świecie. Potrzebna nam jest wreszcie narodowa racja stanu. Wielka porcja zdrowego rozsądku i odwaga. Odwaga cywilna do ujarzmienia prywaty i warcholstwa na rzecz przyszłości naszych dzieci. Czy to jest możliwe?...Możliwe w kraju nauczycieli i zbawców świata?...
Grexey / .* / 2005-08-18 08:26
Wapniak szukasz popularności to do Idola niemasz, zielonego pojęcia o pracy a już napewno w górnictwie .Gdy ja zasówałem za komuny 365 dni w roku-4 grudnia, a niekiedy też.ty albo się kształciłeś za pieniądze które ja dawałem do budrzetu, albo się gdzieś o********łeś przy sklepie z winem znam takich jak ty na wylot
Grexey / .* / 2005-08-18 08:37
Drodzy internauci zwróćcie uwage na jeszcze inny aspekt tej rozmowy dlaczego sie nie czepiacie nauczycieli,mundurowych i reszte pseudo inteligencji która nabywa prawa emerytalne po 25-ciu a nawet w szczególnych wypadkach mniej
ON / .* / 2005-08-18 13:55
Drogi GREXEY! Nikt się tych zawodów nie czepia, ponieważ oni w przeciwieństwie do Ciebie niestety mieli kontakt z nauką i szkołą. Jeżeli za każdym razem wszystkim proponujesz posmakowania trudnego zawodu górnika, to sam dla odmiany spróbuj lekkiego i zostań nauczycielem w szkole. Być może będzie to Twój pierwszy kontakt z tablicą. Możesz również wyskoczyć z mundurka górniczego i włożyć inny np. służb mundurowych. Lecz i w tym przypadku może być problemik, bo każdy nabór poprzedza egzamin. A tak na koniec, to na forum się pisze a nie rozmawia. O różnicy subtelnej aczkolwiek znaczącej wiedzieli już pionierzy z ”Konopielki”, którą w ramach edukacji polecam.
mmm / .* / 2005-08-17 18:29
dobrze gadasz ino dlaczego tak nierealistycznie????konkrety chłopie... bo gadasz rozmycie jak polityk z SLD lub jakiejkolwiek innej partii
mmm / .* / 2005-08-17 18:14
Kto Polak niech przyjedzie 1 wrzesnia o 12:00 do Warszawy protestowac przed palac psa prezydenta.
Jasiek / .* / 2005-08-17 17:09
Jak się nazywa człowiek, który bez twojej zgody chce ci zabierać prawie 400 zł rocznie? Na szczęście ja głosuję na Bochniarz, więc nie będę miał kaca, że któregoś z nich poparłem.
seeba / .* / 2005-08-17 15:43
Ustawa jest "świetna". Już zbieram podpisy pod wnioskiem obywatelskim ustawy o emeryturach dla innych grup zawodowych. MAM DOBRĄ PROPOZYCJE !!! Może cały naród po szkole podstawowej niech przechodzi na emeryture i problem bedzie załatwiony. A PRACOWAC BĘDĄ NA NAS POLITYCY !! Kto się przyłacza do pomysłu ??
sprawiedliwy / .* / 2005-08-17 14:14
Słuszna decyzja prezydenta.Górnicy domagają się jedynie, aby ZUS zwrócił im część ich składek, wnieśli przez 25 lat pracy.Jeżeli rząd szanuje własność prywatną i zwraca ziemię i kamienice to niech weżmie na siebie również to zobowiązanie, bo przecież te składki to była własność ludzi którzy ciężko na nie pracowali.Belka zdaje się o tym zapomniał.Młodym, których szczuje się na górników chcę powiedzieć że górnicy nie chcą ich pięniędzy a jedynie chcą odzyskac swoje i że niech się nie martwią, bo górnicy szybko umieraja.
Mała / .* / 2005-08-17 14:36
A niby z czyich pieniędzy te emerytury będą wypłacane. Pan Prezydent nie wziął na siebie tego zobowiązania bo to nie z jego pensyjki będzie wypłacane. On ma nas wszystkich w d..., bo do końca życia będzie dostawał prezydencką pensyjkę, może napisze g... wartą książkę albo dwie i takie głomby jak Ty ją kupią i oprawią w skórę, żeby dzieci miały na co popatrzeć. A na górników emeryturki to Tobie podniosą składki i podatki. A jak będziesz stary to nie dostaniesz emerytury, bo wszytko zdążą zeżreć górnicy. I nie chrzań o sprawiedliwości komuchu, bo nie rozumiesz takich górnolotnych słów jak widzę. Matematyki się poucz. Garstka młodych pracuje na rzesze emerytów, do których dołączą jeszcze górnicy. Znasz pojęcie niżu demograficznego? Kup sobie encyklopedię. A jak masz za dużo pieniędzy to ufunduj te emerytury dla górnikow.
stary górnik / .* / 2005-08-17 19:02
90% mojej wypłaty puszczane jest w kanał - zatem nie mów mi o matematyce szczególnie wyższej koci móżczku . Prawda jest taka że górnictwo utrzymuje całą sferę "bezproduktywnych" urzędników , nauczycieli , policjantów , żołnierzy i cholera wie kogo jeszcze...być może Ciebie. A jak Ci nie pasuje to urealnij mi płace - od 12 000zł miesięcznie na dole i ja sobie radę dam (moja kopalnia jest na plusie od lat)
Mała / .* / 2005-08-18 12:48
Jeszcze jedno. Przelicz to dobrze. Gdzieś na tym forum padła informacja, że Górnik otrzymuje brutto 4000 zł. To znaczy, że netto dostajesz 400 zł? To przesada. Jest też informacja, że netto jest to kwota 1700 zł co oznacza, że zabierane jest 57,5% (inym zabiera się tyle samo). Co zaś do wpuszczania pieniędzy w kanał: napisałeś: "90% mojej wypłaty puszczane jest w kanał". To gdzie wyrzucasz swoje wypłacone pieniądze to już jest Twój problem. Jeśli dobrze cię rozumiem. Wypłata to pieniążki, które dostajesz co miesiąc do rączki (netto). Kwota którą zarabiasz (brutto) to wynagrodzenie, pensja. Nie żal mi górników. Przez lata dostawali 13-stki, 14-stki, Barbórki. Inni ludzie nie dostawali. Mieli sklepy w których kupowali za bezcen rzeczy, których przeciętny Polak na oczy nie oglądał. Tam są Wasze pieniądze. Tam ich szukajcie. Nie w kieszeniach zwykłych ludzi.
Mała / .* / 2005-08-18 11:18
Do starego Górnika. Skończyłam Studia Wyższe, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki "bezmózgu" i patrzę na to bagno czysto matematycznym wzrokiem. Dlaczego Górnicy nie wystrzelają administracyjnych darmozjadów kopalnianych. To są Wasze pieniądze. I nie nazywaj mnie kocim móżdżkiem (tak to należy pisać). Ja też bardzo ciężko pracuję a dostaję g...niane wynagrodzenie tylko dlatego, że jestem kobietą i mam troje dzieci. O ośmiu godzinach pracy zapomniałam bo 14 to standard. Nie pracuję w kopalni, ale przy komputerze. Nie gozi mi zawal, ale choroba nowotworowa. A emeryturę dostanę o połowę niższą niż mężczyzna z tą samą pensją. Co do pensji to chętnie bym Ci ją podniosla, ale to nie leży w mojej mocy. Nie dostaję bonusów, premii ani "Barbórek" ani innych dodatków. Stoję w kolejce choć z dziećmi na ręku. Walczcie o to by Wasze pieniądze były składowane gdzie indziej a nie w ZUSie. Wasze pieniądze przejada rząd i administracja Państwowa i instytucjonalna a nie społeczeństwo. Wy wywalczyliście sobie przywileje ale bez zastanawiania się w kogo to uderzy. A uderzy w ludzi. ZUS przestanie wypłacać emerytom i rencistom z innych branż. Matki nie dostaną na dzieci więc dzieci nie będzie. Nie będzie dzieci a wtedy przyjdzie chwila, że 100% społeczeństwa będą stanowić ludzie w wieku nieprodukcyjnym. Nie będzie miał kto na tych ludzi pracować. Ale Ciebie to nie obchodzi. Swoje do łapy, biec i nie oglądać się za siebie. To ty wybrałeś zawód górnika, bo skusiły przywileje i kasa. Nikt Cię nie zmuszał do pracy pod ziemią. Miałeś wybór i dokonałeś go, więc nie miej do nikogo pretensji.
CHris / .* / 2005-08-17 21:05
ha ha ha 12kPLN to nie szwajcaria to polska, polska to dziwny kraj i jak masz 2kPLN to sie ciesz bo twoj szef zawsze ci powie ze na twoje miejsce jest kolejka (zreszta na jego tez) od rzeczywistosc
andy / .* / 2005-08-17 14:24
Dlaczego ZUS mi nie oddaje pieniedzy ? Pracuje umysłowo i KOnstytucja RP gwarantuje mi takie same prawa jakie maja inni ludzie w tym górnicy.Ale niestety ja nie zorganizuje sie i z łańcuchami nie przyjade do Stolicy protestowac.Niestety zyje w kraju w ktorym Ci co sa w stanie przyjechac z łańcuchami mogą wymusić na rządzie aby mnie obciązył kosztami ich postulatów.
Artur / .* / 2005-08-17 12:31
Szanowny Towarzysz Kwaśniewski właśnie zafundowal nam najdroższą prezydencką kampanię wyborczą w historii świata - 30 mld USD. Taki jest koszt pozyskania 300tyś głosów - coż za rozrzutność i nieefektywność tow.Kwaśniewski!
nowy / .* / 2005-08-17 12:25
To bardzo brzydka zagrywka która komprokituje powagę prezydenta.Podpisał nie podpisał Myślę ze i tak Śląsk nie zgłosuje na tow.Cimoszewicza.Teraz taka ustawa należy się:hutnikom,nauczycielom ,lekarzom,farmaceutom,kierowcom,przedsiębiorcom itd.
Obywatel Polak / .* / 2005-08-17 11:56
i to z ust Towarzysza Cimoszewicza usłyszeliśmy tę nowine. widać jasno ze tow. Kwaśniewski wspiera tow. Cimoszewicza, który to wspaniałomyślnie ma być spadkobiercą i kontynuatorem wielkiego dzieła: budowy III RP

Najnowsze wpisy