Forum Forum emerytalneInne

Do końca czerwca zgromadzono w IKE 700 mln zł

Do końca czerwca zgromadzono w IKE 700 mln zł

IKEsceptyk / .* / 2005-08-19 17:06
Wyświetlaj:
Marta / .* / 2005-08-20 21:53
Jeszcze żadna wdowa , która otrzymała świadczenie z polisy ( III filar ) nie powiedziała ,że polisa na życie to oszustwo i naciąganie klientów.
andy / .* / 2005-08-22 16:44
Spotykam za to ludzi, którzy czują się oszukani. Co innego obiecywali agenci, co innego przyniosło życie. Bo produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne się nie sprawdzają. Wspomniane przez panią wdowy wyszłyby finansowo dużo lepiej, gdyby z jednej strony były uposażonymi (to w przypadku wczesnej śmierci męża) oraz mąż zatroszczył się o inwestycje. Wychodzi taniej i efektywniej. A co zrobi kobieta, której mąż nie będzie chciał umrzeć? Co jej da polisa ubezpieczeniowa? Gdzie będą jej pieniądze? Pozdrawiamandyliberty@post.pl
emu / .* / 2005-08-20 00:12
prosze o wyrozumiałość, znalazłem w necie :"Witam serdecznie.Jestem inwestorem indywidualnym od 1993 roku. Miałem przygodę z instytucjami finansowymi, teraz już jestem na wiecznych wakacjach, a do 40 mi zostało jeszcze parę latek.Uważam zatem, że mogę się na takie tematy wypowiadać.Primo IKE są kolejnym sposobem na wyciąganie kasy z kieszeni naiwnych.Co parę miesięcy/lat jakaś instytucja finansowa ma nowy pomysł jak zabrać pieniądze Janowi Kowalskiemu i przepycha odpowiednią ustawę za pomocą przekupionych posłów.Następnie opłaca media( wykup reklam za przyjazne artykuły, gadżeciki dla pismaków łasych nawet na badziewiaste długopisy, a czasem tzw artykuły sponsorowane czy product placement), które promują ten produkt.Jan Kowalski daje się wciągnąć, płaci i traci.Jak sprawa nieco przyschnie i Jan Kowalski troszkę zapomni o poprzedniej porażce wciska mu się następny produkt.I tak się kręci nasz finansowy światek.Dlatego jesteśmy najbiedniejsi w Unii Europejskiej jako społeczeństwo.Co powinien zrobić Jan Kowalski?Po pierwsze spłacić WSZYSTKIE długi.Po drugie zlikwidować karty kredytowe - przejść na charge'owe lub debetowe.Po trzecie nie kupować żadnych ubezpieczeń z funduszami inwestycyjnymi.Jeżeli ma do spłaty mieszkanie i samochód, żadne IKE srike nie wchodzą w grę.Niech się skupia na spłatach rat.Dopiero jak uda się wyjść na zero można zacząć się rozglądać za alternatywami.Na początek należy zebrać w funduszu pieniężnym lub/i banku internetowym równowartość kwoty potrzebnej do utrzymania rodziny w terminie 6-12 miesięcy( zależnie od stabilności pracy).I dopiero dalej zaczyna się inwestowanie-wiedza co dalej się dzieje kosztowała mnie niemałe pieniądze, a niestety nie jestem ani z Caritas ani nie jestem też hipokrytą dlatego zakończę w tymn miejscu.Pozdrawiam wszystkich i nie dajcie się nabrać."
Maro / .* / 2005-08-28 20:50
No cóż, do szkoły, drodzy Państwo, do szkoły. Tylko edukacja, przede wszystkim finansowa pomoże w poprawie sytuacji. A takie posty, jezeli ktoś uwierzy cofają ewentualnego zainteresowanego kilka lat świetlnych do tyłu. Szkoda.
optymista / .* / 2005-08-19 20:53
oszczędza się do 60 roku,bez względy na płeć, może zachęta nie jest wielka ale nie ci będą płakać co oszczędzają ,papatrz na zyski , są dostępne wszędzie,nie jest to śmieszne
IKEsceptyk / .* / 2005-08-19 17:06
4 mld chcieli, mają 700 mln... nieźle... TO dopiero była zachęta: oszczędzaj do 65 (tylko nie więcej niż 3635zł!!!) to pozwolą ci skorzystać z ulgi 19%. No rewelacja
andy / .* / 2005-08-19 22:23
Inwestuję, ale od III. filaru trzymam się z daleka. Polityk ma mi mówić, kiedy mogę skorzystac z moich pieniędzy? Poza tym nędzne są te produkty finansowe. Wolę zapłacić podatek od pieniędzy zarobionych w efektywny sposób.Pozdrawiamandyliberty@post.pl
mkak / .* / 2005-08-19 22:44
Sam nie wiesz o czym mówisz ... a poza tym mylisz pojecia... IKE i polisa w III filarze to nie to samo .
andy / .* / 2005-08-21 07:43
We wszystkich III filarowych produktach pieniądze pracują "efektywnie" - czyli jedno wielkie G. Horrendalnie wysokie oplaty - zarówno te pobierane na wstępie, jak i te pobierane corocznie "haracz za zarządzanie". Konstrukcja prymitywna i wręcz niebezpieczna dla ludzi, którzy chcą przez lata pomnażać swoje pieniadze. Dlaczego prymitywna? Bo uzależnia wielkosć zgromadzonego kapitalu: a) tylko od wzrostow kursów, b) tylko na jednym rynku. Ja znalazłem w Niemczech coś dużo lepszego: mam plan syst. oszczędzania na certyfikat wyemitowany przez ABN AMRO, który daje zarobić nie tylko na wzrostach, nie tylko na rynkach akcji. Opłaty? Minimalna rata: 50 Euro miesięcznie. Prowizja 1,55% i za zarządzanie 1,5% rocznie. No i jeszcze comiesięczna opłata za zakup papieru w stałej wysokości jednego Euro i pięćdziesięciu Eurocentow. Bez żadnych zobowiązan, że muszę oszczędzać do 65. roku zycia, he, he. Plan w kazdej chwili mogę wstrzymać na okres do 6 miesięcy, mogę wybrać do planu inne certyfikaty, mogę plan przerwać, czy też zmienić wysokość składki. Dodatkowa opłata (12 Euro) pobierana jest tylko w przypadku wybrania do planu innych certyfikatow (zmiana alokacji). Za otwarcie planu pobierana jest opłata w wysokości ZERO. Zysk? Przy bardzo niewielkich wahaniach wartości certyfikatu 20% w ciągu roku (w Euro). Panowie III filarowcy! Zaproponujcie ludziom w Polsce uczciwie skonstruowane produkty i nie zdzierajcie! Pozdrawiamandyliberty@post.plP.S. Nie wierzcie politykom. Za jakiś czas dojdą do wniosku, że ze względu na niż demograficzzny należy podwyzszyć wiek emerytalny do 90 roku zycia. Ale za to emerytury będa wyższe. Lepiej stwórzcie sobie swój prywatny filar. Trzymajcie sie daleko od polityków. Oni Wam mogą tylko opróżnić kieszenie.
Max / .* / 2005-08-19 23:22
IKE i PPE oraz polisy pelnia ta sama role i zalicza sie je do III filaru.
Eureka / .* / 2005-08-20 15:40
Trzy produkty ubezpieczeniowo - inwestycyjne ,wymienione przez Ciebie to zupełnie inne narzędzia rynku finansowego. /Ostrożnie w porównaniach/.
Mad Anz / .* / 2005-08-20 16:15
Bijcie sie dalej o p*******. Co za roznica czy cos to trzeci filar czy osmy. Najwazniejsze to umiejetne skalkulowanie, kto wydoi Cie najbardziej, a kto najmniej; czy dana forma inwestowania daje jakas sensowna stope zwrotu; jakie jest niebezpieczenstwo straty; czy sa jakies gwarancje minimalnej stopy zwrotu; jaka bedzie forma wplat i wyplat; czy jest to opodatkowane; czy mozna dziedziczyc itd. Sorry, ale rozwazania czy cos jest jakims filarem, czy nie uwazam za czysto akademickie PIEPRZENIE! Popatrzcie na to raczej z punktu widzenia wlasnego portfela!
minus / .* / 2005-08-21 12:14
Jak kolwiek się to nazywajest to jednak forma oszczędzania.Narzekanie i wyciąganie daleko idących podejżeń mija się z celem.Oszczędzać trzebaPrzyszła emerytura wynosić będzie 40% naszych obecnych dochodów netto.Wobec tego każde pieniądze wcześniej zaoszczędzone będą atutem wobec tych ,którzy narzekają i nie robią nic .Namawiam znajomych do założenia IKE.Odpowiadają,że nie mają z czego odłożyć.A czy póżniejsza emerytura im wystarczy?
andy / .* / 2005-08-21 23:11
Dobry Wieczór,1. Nie narzekam - jestem b. zadowolony ze swojego wyboru. W Niemczech wybrałem bardzo dobry produkt finansowy i nie przepłacam.2. Nie mam podejrzeń: mam pewność, że polityk już czyni zakusy na pieniądze naiwnych ludzi3. Oszczędzać i inwestować trzeba. Ale z głową. Powiedzą Wam o tym dokładnie np. Niemcy, którzy ulokowali przed rokiem 2000 swoje pieniądze w funduszach akcyjnych. Szczególnie pouczająca będzie informacja, co się z ich pieniędzmi i wizją dostatniego życia na emeryturze stało.Pozdrawiamandyliberty@post.pl
Unlord / .* / 2005-08-22 15:18
andy Po pierwsze tzw III filar to produkty glownie UBEZPIECZENIOWE a nie inwestycyjne alokacja czesci skladki w ubezpieczeniach na zycie to tylko dodatek .. wiec nie opowiadaj glupot a tak poza tym to sa produkty ubezpieczeniowe stricte inwestycyjne ktore rocznie daja zyski zanacznie powyzej twoich 20%Wiec nie opowiadaj glupot o III grupie bo przynajmniej na naszym rynku jest to ubezpieczenie+ubezpieczeniowy fundusz kapitalowy a nie odwrotnie .. aczkowlwiek coraz wiecej jest polis inwestycyjnych z np. jednorazowa wpłatą . Pozdr
andy / .* / 2005-08-22 16:36
Produkty ubezpieczeniowe inwestycyjne? Totalna bzdura. Nie jestem przeciwny ubezpieczaniu się (oczywiście ubezpieczenie na życie nie jest potrzebne wszystkim, ale o tym wspaniale wyedukowani agenci w rozmowach z potencjalnymi klientami nie wspominają). Wersja ubezpieczeniowo-inwestycyjna jest bardzo korzystna dla oferującego produkt. Prawda jest taka, że łączenie inwestycji z ubezpieczeniem jest jak łączenie wody z ogniem. Stanowczo należy rozdzielać inwestycje od ubezpieczenia. Co do zysków: nie podoba sie Panu 20%. A dlaczego? Bo chwilowo WIG poszedł znacznie wyżej do góry? Prosze spojrzeć na wykres, ile poszedł do góry w roku 1999 np. NASDAQ 100, DAX, WIG20 i jaką te indeksy osiągnęły wartość. Następnie proszę spojrzeć na poziom tych samych indeksów w roku 2002. Widzi Pan różnicę? Produkt, który wybrałem dla swojej rodziny daruje mi tego rodzaju huśtawki emocjonalne. Zabezpieczenie finansowe ma charakter długoterminowy (wieloletni). W tym czasie może się stać bardzo wiele. Wyznaję zasadę, że zarabiać trzeba ZAWSZE, niezależnie od koniunktury na giełdzie. Czy oferowany przez Pana produkt ubezpieczeniowo-inwestycyjny również to zapewnia? A czy ludzie, którzy kupili ten produkt byli informowani jaka część składki jest inwestowana? Jak wysokie koszty administracyjne ściągane są z ich składki? Że w oferowanym produkcie nie występuje coś takiego jak dywersyfikacja portfela inwestycyjnego? Aj nieładnie tak wprowadzać w błąd. Niech zgadnę: jest Pan agentem ubezpieczeniowym?Pozdrawiamandyliberty@post.pl
BB / .* / 2005-08-24 17:36
Andy, mam wrażenie ,że wiem oczym pisał przedmówca- 20% średnio w skali ostatnich 7 lat oczywiście w granicach od - 13% do + 48% rocznie,zgodnie z koniunkturą na giełdzie itd podobnie jak w TFI, przy tym z możliwością dywersyfikacji(!!) co najmniej 3 rodzaje funduszy.Pozatym zakup poczucia bezpieczeństwa dla rodziny na wypadek... za rozsądna cene. To co Ty proponujesz jest dla osób, które nic innego nie robia i są w dziedzinie inwestowania fachowcami. Przeciętnemu człowiekowi pozostaja instrumenty, którymi zarządzaja inni ale majace lepszą stope zwrotu niż lokaty bankowe. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i wiedzy. Dla przeciętnego zjadacza chleba jest to doskonała forma oszczędzania. Pozatym można wycofać środki zgromadzone na IKE przed emerytura w razie konieczności, nie są "uziemione" na zawsze, tyle, ze trzeba będzie opłacić podatek "belkowy". Co do alokacji składki w IKE które załozyłam to 70% w 1 roku, 100% w 2 roku i od 3 roku 103%!!
Bazyl / .* / 2005-08-22 09:13
andy ma racje, popytajcie Niemcow, jak im sie zabiera i zmniejsza emeryture panstwowa argumentujac ze np. zaoszczedzili sobie w funduszach inwestycyjnych lub posiadaja majatek nieruchomosci, za drogie auto itd. u nas bedzie to samo, na panstwo nie ma co liczyc, trzeba sie samemu madrze zabezpieczyc, jak ktos chce na emeryturze zyc za dzisiejsze 800 zl, to jego sprawa, moja rada jak tylko splacisz mieszkanie lub dom, to albo od razu kupuj drugie i splacaj albo ucz sie i inwestuj mądrze, systematycznie, np. w fundusze, akcje największych spolek zawsze te 5-10 % rocznie sie uzyska, czyli wiecej niz bank - a na pewno w dluzszej perspektywie. Za 20 lat pol polski bedzie sie dziwic, skad jedni maja na wygodne zycie skoro wszystko jest drogie a emerytury głodowe.. .ano stąd ze mysleli o tym wczesniej. IKE to po prostu byle jaki produkt dla tych co sie nie znaja (wiekszosc), wiadomo ze lepsze to niz nic, natomiast czekanie do 60 roku zycia to chamstwo z punktu widzenia ustawodawcy. Pomijam ze z II filaru nie bedzie mozna dokonac jednorazowej wyplaty, np. zeby kupic dzieciom mieszkanie w sytuacji gdy posiada sie inne zabezpieczenia na starosc
andy / .* / 2005-08-22 13:05
Na domiar złego ustawodawca uszczęśliwił wszystkich Zakładami Emerytalnymi, gdzie trafią pieniądze z II filaru po osiągnięciu wieku emerytalnego. Tak na wstępie zostaniemy pozbawieni ok. 9% zgromadzonego kapitału. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?Pozdrawiamandyliberty@post.pl
Unlord / .* / 2005-08-22 15:28
A jesli chodzi o "Zakłady Emerytalne" to nie ma jeszcze zadnych przepisów .. dopiero nad tym maja pracowac ..
Unlord / .* / 2005-08-22 15:25
Jesli chodzi o II filar to na swiecie jescze nik nic innego sensownego nie wymyslil a w tej chwili PTE pobieraja maks 7% od wplywu skladki a docelowo 2,75 % . Jako ze sa to firmy prywatne normalna sprawa jest ze chca zarabiac .. Najlepiej ponazekac .. Niemcy takie swietne sa .. zobacz jakie teraz beda mieli ciecia socjalne przez ich swietny system emerytalno-rentowy pozdr

Najnowsze wpisy