Forum Klub gospodarczy - tematy użytkowników

PZU Wezwanie do zapłaty !!!

PZU Wezwanie do zapłaty !!!

Jaro5235 / 2007-01-06 21:58
Witam, czy ktoś może jest zorientowany jak wyglądała sytuacja w 2004r?
Kupiłem auto 10 lutgo 2004r. z polisą PZU ważną do 15 stycznia 2004r.(czyli nie ważną)
Ubezpieczyłem sie w innej firmie nie wypowiadająć poprzedniej PZU.
Problem pojawił się w pod koniec 2006r,dokładnie dwa dni przed sprzedażą tego samochodu, kiedy to dostałem list od PZU z wezwaniem do zapłaty należnej składki, od dnia zakupu auta czyli od 10 lutego 2004r. do 15 stycznia 2005r. Czyżby szukali ludzi po to żeby wyłudzić dodatkową kasę?
Czy zasada ,że po kupnie pojazdu masz 30 dni na wypowiedzenie polisy obowiązywała już od 1 stycznia 2004r.?
Może ktoś z Państwa miał juz podobny problem? Z góry
dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wyświetlaj:
kaszcz / 2007-03-22 18:05
Witam.
Faktycznie nowa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych... obowiązuje od stycznia 2004r ale żądanie PZU jest bezpodstawne ponieważ:
Jeżeli poprzedni właściciel pojazdu nie wypowiedział umowy OC to wznowiła się ona z mocy ustawy z dniem 16 stycznia 2004r. Z dniem wznowienia się polisy składka za nią stała się wymagalna od poprzedniego właściciela. Kupując samochód 10 lutego stał się Pan stroną tej umowy z mocy ustawy ale stał się Pan stroną umowy dopiero od momentu zakupu. Po zakupie pojazdu nie powstało już żadne zobowiązanie wobec PZU wynikające z tej umowy ubezpieczenia. PZU uznało (nie wiadomo na jakiej podstawie), że kupując tę "wirtualną polisę" wraz z samochodem kupił Pan także długi poprzedniego właściciela pojazdu co jest absurdem. Nie ma takiej możliwości aby zostać czyimś dłużnikiem wbrew swojej woli i wiedzy. PZU może skutecznie egzekwować zapłatę składki od poprzedniego właściciela o ile potrafi udowodnić, że faktycznie nie wypowiedział on poprzedniej umowy. Jeżeli jednak poprzedni właściciel ma świadków na to, że złożył wypowiedzenie w terminie to PZU nic nie uzyska. Jednak w tym przypadku poprzedni właściciel może zostać obłożony karą (przez UFG) za to, że nie miał ubezpieczonego samochodu. Prawdopodobnie taniej mu wyjdzie zapłacić jednak zaległą składkę PZU. Jak by nie patrzeć to Pan nic nie jest winien PZU.
lela / 83.7.179.* / 2007-02-23 00:00
mają rację ustawa weszła w życie 01-01-2004 r.

Najnowsze wpisy