Forum Prawo - porady i tematy

Skazani trafią na afisz

Skazani trafią na afisz

Money.pl / 2006-12-05 14:30
Komentarze do wiadomości: Skazani trafią na afisz .
Wyświetlaj:
wanam / 81.190.139.* / 2006-12-05 18:46
BRAK JEST DELEGACJI USTAWOWEJ DO WYDANIA ROZPORZĄDZENIA
ZAPOWIEDŹ MISIA Z OKIENKA TO LIPA
Ursan / 204.104.55.* / 2006-12-05 15:38
Czy nasi ustawodawcy nie słyszeli, że w ten sposób - w dobie mass mediów - będą tylko darmowo reklamować przestepców? Przeciez to nie bedzie kara, tylko NAGRODA. Dzis przecież nikt od przestepców się nie odwraca (nawet ofiarom nie wolno). Zatem jaki bedzie efekt? Wiecej kandydatów na piszących wspomnienia?
mr-ed / 83.12.12.* / 2007-01-01 19:42
Może być ciekawie, ale popieram.
maa / 2006-12-05 16:08 / Tysiącznik na forum
Niech Pan nie zapomina o rodzinach i dzieciach skazanych. To ich dobr miało być chronione zatajaniem nazwisk skazanych.

A w więzieniu? W więzieniu, jak wiadomo, wszyscy siedzą "za niewinność". Czy nazwiska zostaną opublikowane, czy nie, co za różnica dla siedzących?
Chyba, że jednak kochają swoich bliskich - wtedy różnica chyba jest. Czy to jednak bliscy mieli byc karani?

I to wszytko wprowadzane jest, gdy istnieje stała spadkowa statystyka przestępstw! Ja za tow. Gomółki - jak brakuje jakichś osiągnięć, to przynajmniej niech się "ciemny lud" cieszy. Wbijanie na pal i łamanie kołem zawsze lud cieszyło!

Proszę przyjrzeć się min. Ziobrze - na jego twarzy prawie nigdy nie odbija się żadne ludzkie uczucie, jego twarz jest martwa. Dla mnie to jest twarz prokuratora - kata, który karierę powinien skończyć, jeśli mu się już z trudem udało skończyć studia i zrobić aplikacje prokuratorską (w Krakowie nie dał rady - musiał wyjechać na Ślask), na oskarżaniu drobnych kieszonkowców.
maa / 2006-12-05 15:09 / Tysiącznik na forum
A może przywrócić pręgierz? Dyby?
Może by łamać kołem i wieszać po niedzielnej sumie? Podobnych rozrywek tłuszczy czasów , gdy nie było TV, Big Brothera in sitcomów można sobie przypomnieć więcej.

Ten pomysł szczególnie cenny będzie np. dla rodziny, dzieci, rodziców skazanego. CIekawe ile samobójstw wśród tych ludzi spowoduje. Nasz naród jest życzliwy i dobry - na pewno pomoże...
Myślę, że komuniści pozwalali sobie na tego typu postępowanie jedynie do 1956 roku - do Października. Potem, z wyjątkami na sprawy polityczne lub "polityczne" (jak spraw "mięsna") raczej nie.

Myślę, że pod artykułem zaraz zaroi sie od entuzjastycznych wpisów "sprawiedliwych" zboczeńców-sadystów.
wanam / 81.190.139.* / 2006-12-05 20:38
ART 50 KK ! MIŚ Z OKIENKA SPRZEDAJE JAKO WŁASNE "NOWE" POMYSŁY ROZWIĄZANIA KTÓRE OD DAWNA ZAPISANE W KODEKSIE KARNYM
ORACz / 82.143.137.* / 2006-12-05 14:30
w obecnych czasach przestepcy są anonimowi,
jaki efekt daje kara, której ogólne cele
(napiętnowanie, odstraszanie) opracowano
pare tysięcy lat temu w epoce zamieszkiwania w małych zbiorowiskach

ten projekt musi być wdrożony!

Najnowsze wpisy