Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja pod znakiem spadków

Sesja pod znakiem spadków

Money.pl / 2006-08-03 17:30
Komentarze do wiadomości: Sesja pod znakiem spadków.
Wyświetlaj:
euroent / 217.144.192.* / 2006-08-04 14:10
mam prośbe o informacje mianowicie czy ktoś zna oficjalną bądź przybliżoną stopę redukcji na Hyperionie ????
szprotek / 83.29.27.* / 2006-08-04 08:48
no i jest raport KGHM.
generalnie bardzo blisko średniej oczekiwań analityków.
zysk netto 1.12 mld zł
Kenobi / 2006-08-04 07:53 / Uznany malkontent giełdowy
Wczorajsza jazda z górki na miedzi była w nocy kontynuowana w Szanghaju (m.in. przyczyniła się do spadków na tej giełdzie i w Australii). Odgrzewanie starych kotletów w postaci straszenia strajkami w obliczu rosnących zapasów i spodziewanego wyhamowywania gospodarek w związku z powszechnym wzrostem stóp procentowych (Bank Australii podwyższył właśnie prognozy wzrostu PKB ale i inflacji i po ostatniej podwyżce stóp spodziewane są dalsze). Wycofywanie nadpłynności z rynków finansowych spowoduje trudniejszy dostęp do pieniądza i spuści powietrze z mocno nadmuchanego balonu (m.in. surowce i emerging markets). Jeszcze nie tak dawno oglądaliśmy od dołu 2.000 na W20 i trwały dyskusje czy uda się go osiągnąć. Obecnie może dojść do sytuacji, gdy będziemy dyskutowali kiedy ten poziom znowu będzie testowany ( co już na tym forum się zaczęło).
Czarek_Ekonomista / 212.76.33.* / 2006-08-04 07:50
Kto jeszcze wierzy w to co Pan pisze? Tak naprawde na gieldzie zbierają kase ci sami ludzie, teraz grają na spadki. to co sie wczoraj stało potwierdziło obawy że ta giełda jest nieprzewidywalna i nie ma nic wspolnego z inwestycjami. To gra losowa, trochę mniej zmienna niż ruletka. Dopóki nie zmyje sie ten fundusz ktory dziennie obraca kwota ok 1 mld pln i ustawia WIG 20 pod kontrakty, dopóty nie będzie zaufania do giełdy. Teraz jesteśmy w besise wiec wszystkie zakupy to stratana nas jakiś rok.
jędrzej / 2006-08-04 11:41 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
a ja ciągle powtarzam:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
Igor | Evil Empire / 2006-08-04 07:42 / Ja sem gieldowy nietoperik
Hajdi jak tam wierzysz jeszcze w mni ?! bo na parkiecie (forum) to juz widze opadles z sil :)

Prawde powiedziawszy ja mam srednia zakupowa na mni 12.85 ech wrr i 0 kasy na mci mam srednia 5.55 i tez juz - wolnych srodklow, wiec niech sie dzieje wola boska, i nie zamykam juz stratnych pozycji do odwolania :)


Dzis wydaje sie lekkie odbicie bedzie ale kto to wie.
Chwilowy / 68.36.40.* / 2006-08-04 01:05
To ja Chwilowy i ze tak powiem a " a nie mowilem"
Pozdrawiam wszystkich taktykow ;)
jędrzej / 2006-08-04 01:29 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A co mówiłeś?
dżeju / 2006-08-04 08:33 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no właśnie mówi, że nie mówił
jędrzej / 2006-08-04 11:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
:-)
Paulides / 83.144.104.* / 2006-08-03 23:21
Zły jestem na siebie, bo gram już parę lat i na różnych rynkach, a walka z emocjami przychodzi z tak wielkim trudem. Od poziomu 3200 z obozu byków przesiadłem się na drugą stronę barykady i w planie miałem budowanie krótkich pozycji wytrwale i z mozołem, aby oczywiście jak każdy z nas zbić małą fortunkę. Tymczasem już po wczorajszym odbiciu zamknąłem krótkie pozycje zadowalając się 97 pkt-owym zyskiem... dzisiaj byłem już tylko obserwatorem, a to cholernie wkurzające mieć rację i nie korzystać na tym. 100 ponad pkt-ów przeszło koło nosa! Ale szczerze mówiąc nic straconego, bo z wykresu to wygląda na kreślenie średnioterminowego kanału spadkowego i stacją końcową tego ruchu wydaje się być 2400-2350. Dzisiaj powstał niemal "potrójny" sygnał sprzedaży, ale nie wykluczone, że jak wiele sytuacji ostatnio na GPW to może być podpucha. Pozdrawiam wszystkich GRACZY i FORUMOWICZÓW.
jędrzej / 2006-08-04 01:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ble, ble, ble (naganiaczy poznajemy z daleka).
Kto wywoła taką panikę, kto będzie sprzedawał, a kto kupował? Nie udało się w maju, nie uda się i teraz.
Moim zdaniem będziemy mieli dwutygodniową korektę do poziomu 2800-2900.
mari / 2006-08-03 23:12 / Achi
przeczytałem komentarz w pb i teraz już rozumiem ruchy na giełdzie amerykańskiej a szczególnie początkową część sesji : "Podwyżki stóp procentowych w Europie popsuły początkowo nastroje amerykańskich inwestorów."
buahaha dobry dowcip.
risky-rainmaker / 2006-08-03 23:11 / Ostatni Optymista
Filipowicz z Orlenu - pełen luz i spokuj, dostawy nie zagrożone...tylko dlaczego Orlen zmierza na południe...
mari / 2006-08-03 23:15 / Achi
bo 8 tankowców zmierza do celu a rosjanie mająproblemy techniczne z rurą(tak całkiem przypadkiem)
risky-rainmaker / 2006-08-03 23:26 / Ostatni Optymista
Dobra mina do...właśnie do czego? Do stania pod rosyjską rurą i wyczekiwanie pierwszej kropli ropy.
samuraj jack / 2006-08-03 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Szanowny Forumowicze,
zapowiadałem zadanie pytań wieczorem.
Przepraszam, ale wskutek "problemów w regionie", z którymi ponoć zmagali się "nasi technicy" z nielubianego przeze mnie monopolisty [TP SA] dopiero teraz usiadłem do komputera.
Owe pytania [prosiłbym o odpowiedzi, refleksję i krytykę] zadam pod komentarzem Pana Daniela z piątku popołudnia w sobotę wieczorem.
Przepraszam za przesunięcie
samuraj jack / 2006-08-03 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Szanowny Forumowicze,
zapowiadałem zadanie pytań wieczorem.
Przepraszam, ale wskutek "problemów w regionie", z którymi ponoć zmagali się "nasi technicy" z nielubianego przeze mnie monopolisty [TP SA] dopiero teraz usiadłem do komputera.
Owe pytania [prosiłbym o odpowiedzi, refleksję i krytykę] zadam pod komentarzem Pana Daniela z piątku popołudnia w sobotę wieczorem.
Przepraszam za przesunięcie
samuraj jack / 2006-08-03 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w sobotę wieczorem:)
hajdi / 2006-08-03 23:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
MCI ladnie sie dzis zachowalo dlatego sprzedalem 1/3 akcji jakie posiadalem aby dokupic dosc tanio MNI. Mam nadzieje ze nie zrobilem zle. Ciekawe co jutro.
2wb / 2006-08-03 23:04 / Tysiącznik na forum
wiesz ktora godzina, co w tej gieldzie jest ze nie daje ludziom nawet spac spokojnie...
jędrzej / 2006-08-04 01:37 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
która ?
Longterm / 2006-08-03 22:35 / Mostek Zwyciężymy!
"Will they raise or will they pause now? Will they raise or will they pause now? If they pause there will be trouble. But if they raise there will be double. So come on and let me know: Will they raise or will they pause?"
źródło: cnn.com/business
2wb / 2006-08-03 23:03 / Tysiącznik na forum
i tak zle i tak nie dobrze :-)
Longterm / 2006-08-03 22:18 / Mostek Zwyciężymy!
Gra na giełdzie nie polega na prorokowaniu i udowadnianiu innym swoich racji. Nie polega na mówieniu tylko na inwestowaniu. Dlatego zgadzam się ze starymi bywalcami iż najbardziej wymierną oceną rynku jest informowanie forumowiczów o swoich ruchach na akcjach. Zgodnie z powyższym pozbyłem się PGNIG (nie wiem po co ja się w to bawiłem?), zredukowałem do połowy Getin i Dudka. Prochem, Plastbox i Netia (pomimo straty) bez zmian.
PS
1) Jeśli wyniki KGHM:
a) rewelacja - umiarkowane spadki (-1%)
b) OK - silne spadki (-2,5%)
c) mierne - potężne spadki (-4,5%)
2) Jeśli FED:
a) pozostawi stopy bez zmian - spadki j.w.
b) podniesie stopy - spadki j.w. przez kolejne kilkanaście sesji...
niktzn / 2006-08-03 22:26 / Kiełbik na giełdzie
na giełdzie zarabia się zarówno gdy rośnie jak też gdy spada. większe zyski w przypadku dużych graczy osiąga się zajmując długie i podnosząc kursy kupując akcje. gdy nie ma zagrożeń, np ze strony drogiego kredytu ta strategia przynosi większe zyski.
reszta w domyśle.....
warren buffet / 2006-08-03 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgadzam sie. ja dzis biotka po 1.96 popchalem. obserwejszyn
Longterm / 2006-08-03 22:20 / Mostek Zwyciężymy!
podsumowując mimo że zawsze byłem optymistą choć bardzo się staram nie widze wzrostów w najbliższym czasie no chyba że Bernanke by obciął stopy:-)
warren buffet / 2006-08-03 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a kiedy gosciu powie swoje ?
warren buffet / 2006-08-03 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to czekamy :]
gabrik / 2006-08-03 21:47 / portfel / Wierny Forumowicz
Dziś odbiliśmy się od góry luki hossy (okolice 3090) jeśli indeks spadnie do 3944 to tą lukę zamkniemy i wtedy będzie do dobry znak dla misiów.W drugą stronę mocny obecnie opór ale na kontraktach mamy przy poziomie 3100 (długoterminowa średnia),wcześniej ale to czysto psychologiczny 3040.
Jutro jeśli USA już dziś nie zleci mamy dużą szansę na wzrost dodając prawdopodobny bardzo dobry wynik KGHM ,oczywiście sens ewentualnego wzrostu może być...trojaki
1-spekulacyjny pod możliwość otwarcia krótkich na atrakcyjniejszych poziomach i sprzedania akcji
2-typowo korekcyjny z AT w okolice nawet 3100 (teoretycznie mało prawdopodobne +3% ale musicie przyznać że coraz mniej już nas może zaskoczyć)
3-obecne spadki były korektą wzrostów więc może poodbijamy się między 3000-3100 do czasu ogłoszenia decyzji FED we wtorek.
Jutro także po sesji MACD albo przebije albo odbije dając sygnał......
P.S. dla samuraja zakładając mundkową falę C :2691,2535,2381 i 1880 (złote proporcje od 3192 i dno poprzednich spadków)
Zakładając że jesteśmy w rynku niedżwiedzia to te poziomy będą niżej ale nie drastycznie.
Zakładając że jesteśmy w rynku byka to raczej napewno minimum indeks powinien osiągnąć poprzednie rekordy a nawet je pokonać czyli 3350-3405 a nawet 3800 ale tu oznaczenie fal jest mocno na siłę bo trzeba poczekać na rozwój obecnej sytuacji bo jeśli pójdziemy jednak mocno do góry to okaże się że będą dwie płaskie fale i wtedy będzie dopiero pasować.
samuraj jack / 2006-08-03 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dzięki:)
gabrik / 2006-08-03 21:51 / portfel / Wierny Forumowicz
I wiecie co mam dziwne przeczucie że FED zagra inaczej niż wszyscy...
mari / 2006-08-03 22:46 / Achi
Gabrik kto jak kto ale Fed nie prowadzi raczej żadnej gry
a zrobi to co będzie najlepsze dla gospodarki
amerykańskiej i nie będzie się oglądał na żadnego dupeusza z europy czy wysp brytyjskich czy też innej części świata.
Longterm / 2006-08-03 22:08 / Mostek Zwyciężymy!
witam, co by FED nie zrobił to żle - słowem sytuacja patowa. Podobnie jest z KGHM jakie by te wyniki nie były i tak będzie zwałka bo przecież nawet jak będą rewelacyjne kiedyś trzeba zrealizować zyski. Nie daj Bóg jak będą tylko OK. Wtedy delikatna zwałka i póżniej knockout we wtorek po posiedzeniu FEDu i witamy okolice 2300-2500. Osobiście myśle że FED znowu podniesie.
warren buffet / 2006-08-03 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko przysiegam ze jak bedzie te 2300 to kupie arki akcji za xx xxx k zł
warren buffet / 2006-08-03 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no z tym 2300 to dowaliłes :-) ale juz takie byly sytuacje ze nic mnie nie zdziwi :-)
Longterm / 2006-08-03 22:33 / Mostek Zwyciężymy!
to tylko pięć sesji spadkowych po 4,5 % w dół, tydzień czasu i po pięknym dorobku ponad rocznej hossy:-)
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy