Forum Forum finansoweBanki

Banki zarabiają na wszystkim

Banki zarabiają na wszystkim

Money.pl / 2006-12-01 16:52
Komentarze do wiadomości: Banki zarabiają na wszystkim.
Wyświetlaj:
rybka / 2006-12-01 20:42 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś nie myli banków z Caritasem?
Bank z definicji powstał po to, aby zarabiać pieniądze.
Dla wszystkich "oszukanych" przy otwieraniu konta, lokaty, czy zaciaganiu kredytu mam propozycję, aby tak do końca nie wierzyli reklamom, tylko "na trzeźwo" zapoznali sie z tzw. produktem , zanim podejma decyzję. To co dobre dla cioci, wujka, czy znajomego, niekoniecznie musi byc dobre dla nas.
Kero niezwerbowany / 213.238.124.* / 2006-12-02 10:45
Akurat Twoje "rewelacje" zupełnie nie są mi przydatne. Sam potrafię oceniać co jest dla mnie dobre a co nie.
Bank zarabia na moich pieniądzach na różnicy w oprocentowaniu lokat i kredytów, która to jest wręcz kolosalna jak na nasze warunki.
Ale to im lichwiarzom jest za mało.
Za wystawiony papierek kasują pieniądze złodziejsko i bez cienia żenady.
Może tak wprowadzić opłatę za wystawianie faktur to i mnie się wówczas nieźle podniesie przychód. 3 zł od faktury to całkiem nie do pogardzenia.
Gdzie tu mowa o kosztach działalności banków skoro za każde kiwnięcie palca lub tyłka wręcz kasują ogromne opłaty? Z tych haraczy koszty są pokrywane i z pewnością zostaje im jeszcze dochód.
Kero niezwerbowany / 83.238.147.* / 2006-12-01 16:52
"W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2006 roku banki zanotowały także wzrost kosztów działalności operacyjnej"

Ciekawe jak to się ma do faktu wprowadzenia przez Multibank opłaty 3zł od wpłaty gotówki na własne konto w Multibanku w kasie banku.
To zwyczajny haracz więc nie dziwota, że banki wychodzą na swoje skoro za świsteczek z komputera kasują 3 zł.
Kiedyś Pocztę Polską gromiono za wysokie opłaty - czyżby tylko po to by pokazać bankom jak można zarabiać przyjmując w depozyt moje pieniądze?
Bank korzystając z nich zarabia ale ja muszę za to jeszcze płacić - to anachronizm na polskim gruncie.
pie / 195.212.74.* / 2006-12-01 17:31
Lukas Bank, konto e-PRO, wymagania to minimum 5 tys. w lokatach albo avista, oprocentowanie wyższe niż w Multi, wypłaty z bankomatów WBK i Euronetu za darmo, wpłaty za darmo, wszystkie operacje przez internet za darmo, konto za darmo

W Multi jedynie sensowne jest Aquarius, ale obsługiwane wyłącznie przez internet.
Kero niezwerbowany / 213.238.124.* / 2006-12-02 10:39
Za to w Lukasie sopróbuj spłacić ratę zaciągniętego u nich kredytu korzystając z ich systemu internetowego do wykonania tychże rat.
System oszukuje wpisując niewłaściwą kwotę a mnie się zobowiązuje do czuwania nad poprawnością danych wprowadzanych właśnie przez system. Jeśli tak ma być to lepiej i pewniej druczek w łapę i na pocztę.
To idiotyzm godny Lukasa abym swoimi ślepiami nadzorował system elektroniczny czy nie popełnia błędów.
Na zwróconą uwagę, że system działa niewłaściwie kazano mi poprawiać "ręcznie".
Ręcznie poszedłem, zlikwidować konto i mam spokój z oszustami.
spioszek / 83.31.82.* / 2006-12-06 17:37
a ja uwazam ze Lukas jest najlepszy.tylko jest go za malo.korzystalam juz z roznych bankow i lukasa polecam wszystkim znajomym.mBank tez jest super.szkoda tylko ze tak malo bankow oferuje tokeny albo hasla sms-owe.najgorsze hasla do konta przez internet ma millenium

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: