Forum Forum prawneCywilne

nie odbieranie wezwania do zapłaty

nie odbieranie wezwania do zapłaty

dorota82 / 2009-06-01 18:44
Witam, mam pytanie: Były pracownik ma zobowiązania wobec zakładu. Wysyłane było wezwanie do zapłaty na adres do korespondecji oraz na adres zameldowania. Niestety, w/w wezwanie wracało. Za każdym razem awizowano powtórnie, ale i tak wracało do zakładu. Co w tej sprawie zrobić? Drogą pantoflową uzyskano informacje, że w/w osoba wyjechała za granicę.
Czy można złożyć sprawę do Sądu, mimo że nie odebrała w/w wezwania?
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-06-01 21:43
Witam.Art. 61. § 1. Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Odwołanie takiego oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.
§ 2. Oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią.
Nasuwa się pytanie .jaki jest powód nie odbierania wezwania?.Otóż adresat nie otwierajac listu wie co zawiera .Jest świadom ,że skladane jest oswiadczenie woli dotyczace zobowiazań finansowych wobec Pani.
Jedyną drogą jest egzekucja zadłużenia.
doko / 195.200.212.* / 2009-06-02 07:25
Mimo, że wiemy, że osoba prawdopodobnie wyjechała za granicę i z tego powodu nie odbiera wezwania do zapłaty?
Czy istnieje konieczność, aby w/w wezwanie wręczyć osobiście (tzn. pojechać pod wskazane adresy zameldowania i zamieszkania tymczasowego) oraz czy musi być konieczność dostarczenia przynajmniej jednego wezwania?
po / 93.105.86.* / 2009-06-02 10:52
Jest problem.Czy poszukiwany przez pania człowiek przeniósł całkowicie swój ośrodek zycia za granice.Możliwe ,że jest rezydentem podatkowym .Posiadając pewien zasób informacji o wierzycielu przekaże je Pani organom ścigania zakładając sprawę .Należy pamiętac ,że na Pani spoczywa obowiązek wpłaty do sądu opłaty proporcjonalnej (5%.wartości pozwu nie miej niż 30 zł). W efekcie koszt ten obciąży wierzyciela (zapis o zwrocie kosztów sądowych i opłaty).

Najnowsze wpisy