Forum Forum prawneKarne

Wezwanie sądowe do zapłaty za brak biletu

Wezwanie sądowe do zapłaty za brak biletu

bono20002 / 83.31.7.* / 2008-07-02 11:42
Witam.
Otóż mam taki problem. Rok temu jechałem sobie bez biletu, oczywiscie kontroler mnie złapał, było to chyba 6 czerwca 2007 r, oczywiscie dostałem kare w wys 122 zł której nie zapłaciłem, po miesiacu przyszło pierwsze upomninienie, po ok poł roku drugie ale żadne z nich nie było z sądu i nie było żadnego nakazu zapłaty w ciaga tam iluś dni, i nie były to listy polecone. dzis mamy 2 lipca, minął ponad rok i przyszło mi wezwanie z sądu do zapłaty, suma ok 350zł.. w tym koszty sądowe, opłaty manipulacyjne odsetki i kara..co mam zrobić?? podobno takie kary po roku są przedawnione?? płacić czy sie odwoływac?? jak tak to do kogo i gdzie??
Wyświetlaj:
mav2007 / 194.113.59.* / 2008-07-02 16:46
Przedawnienie nastepuje po 3 latach bezczynnosci (kazde zalozenie sprawy , komornik itd przerywa ten czas i liczy sie go od nowa). Tzn źle sie wyrazilem - po 3 latach nie mozna sadownie sciagniac naleznosci - ale jesli w sadzie nie wniesie Pan sprzeciwu (wskazujac na przedawnienie) - to bedzie to wyrok wazny i wiazacy.

Narazie to sa dwie drogi:
a) zaplacic calosc - bo odwolanie nic nie da, jesli to rzeczywiscie Pan jechal i zostal zlapany
b) olac i czekac na przedawnienie - przy niskich kwotach dosc skuteczna metoda.
stihoo / 89.101.224.* / 2010-03-08 21:40
Dzień dobry.mój problem to niezapłaony bilet autobusowy ok 15 lat temu.Mieszkam za granicą i po ostatnim przylocie (we wrześniu) dowiedziałem się że moich rodziców odwiedzili ''panowie'' i powiedzieli że mam do zapłacemia ok 500 pln.Dziadkowie bardzo się przestraszyli że chcą ich oskubać z tego co mają(ble)Wydaje mi sie że po takim czasie to chyba jest jakis cyrk.Nawet za zbrodnie są przedawnienia po 10 latachProszę o poradę. M.S.
sztaszek_24 / 83.30.195.* / 2008-09-04 18:20
no ogólnie wszystko się zgadza poza tymi 3 latami ponieważ jeżeli tyczy sie to komunikacji miejskiej okres ten wynosi 12 miesięcy bezczynności

Najnowsze wpisy