Forum Forum prawneKarne

Nieprawidłowo wypisany mandat

Nieprawidłowo wypisany mandat

Taler / 2008-02-09 13:54
Wczoraj dostałem mandat od straży miejskiej za spożywanie alkocholu w miejscu publicznym. Wszystko jest w porządku i podpisałem się pod nim, tylko jest jedna mała usterka. W tym polu gdzie jest napisane co zrobiłem znajduje się taki tekst:
" w/w spożywał piwo 5% alk. ul. Bulwar Filadelfifilski atr. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości"
Problem polega na tym, ze w Toruniu nie ma ULICY Bulwar filadelfijski a jest poprostu Bulwar filadelfijski. Czyli dostałem mandat że robiłem coś w miejscu które nie istnieje.
Czy da się jakoś anulować z tego powodu ten mandat?
Wyświetlaj:
Stefan2507 / 2008-02-11 20:01
No tak... A ile tego piwa wypiłeś i czy w celach ochłody ciała czy w celach naruszenia porządku publicznego?
Młody Rentier / 2008-02-09 14:12 / Bywalec forum
lepiej wytrzezwiej:) ale zes kruczek znalazl za duzo filmow amerykanskich:)

A co do twojego spostrzezenia BULWAR jest to po prostu inna nazwa ULICY jak np ALEJA tak wiec po dokonaniu wykladni jezykowej nie mozesz sie do niczego przyczepic w tej kwesti.

Natomiast jezeli nie chciales placic to mogles nie podpisywac tego mandatu a wtedy jest kilka sposob gdzie jest mozliwosc znalezienie bledow proceduralnych ktore zazwyczaj dokonuja tacy wystawiacze kar jak np PKP czy policja. A teraz gdy juz podpisales jezeli nie zaplacisz to wtedy mandat pojdzie do postepowania nakazowego i jeszcze zostaniesz obciazony kosztami postepowania sadowego co prawda nie wielkimi ale i tak bedziesz musial zaplacic. Tak wiec jak to sie po staropolsku mowi jest po ptokach!! ale zawsze mozesz napisac sprzeciw jak dostaniesz nakaz zaplacy z sadu i wyluscic swoje zastrzezenia co do BULWARU:) moze obalisz nakaz, zycze powodzenia!!
korek1 / 83.31.23.* / 2008-02-10 00:47
No tak,ale jakie to było piwo.

Najnowsze wpisy