Forum Forum prawneBudowlane

Samowole budowlane można bezpłatnie zalegalizować

Samowole budowlane można bezpłatnie zalegalizować

Wyświetlaj:
(-) / 81.190.74.* / 2008-02-25 21:31
Podobno mają teraz nowy film kręcić o tym, jaki ten kraj jest obłożnie chory . Może wówczas dostaniemy 'Oskara' .
zzi / 83.8.214.* / 2007-09-25 19:25
ja tam czekam 10 miesięcy na warunki zabudowy i jestem w sądzie administracyjnymz którego wyjdę hgw kiedy a chodzi o zwykły bydynek mieszkalny, ten kraj jest ostro nie normalny, nawet dr kulczyk z niego s-
Alex_Andersson / 2008-01-31 16:21
a tymczasem na wioskach letnicy hurtowo buduja samowolki kempingowe (w parku krajobrazowym) i nikt tego nie widzi...
Zawiedziony / 83.10.39.* / 2007-09-28 23:59
Czekałem na :
- warunki zabudowy 23 miesiące i dostałem odmowę,
- dwa lata czekam na ujęcie w miejscowym planie zagospodarowania
- zgłosiłem do Starosty postawienie budynku gospodarczego i dostałem bezprawny sprzeciw. W postępowaniu odwoławczym Wojewoda uchylił decyzję Starosty a wniósł swój sprzeciw , który zaskarżyłem do WSA a sąd skargę oddalił.
To jeszcze nie wszystko, ale zwykły obywatel nie ma prawa do obrony przed NSA bez pełnomocnika ( 2500 zł ) do złożenia skargi kasacyjnej bo sąd nie chce udzielić pomocy prawnej obywatelowi, którego nie stać na opłaty.
Chore Państwo, chore prawo a obywatel siedzi pod lupą reanimacyjną urzędników i sądów.
Po co siedzieć w tym państwie - spiep.....ać z tego kraju jak inni. Prawo nie jest dla obywateli a ta legalizacja samowoli to dla ludzi którzy ukradli pierwszy milion w latach 90-tych i teraz dostali premie od państwa.
Obywatel jest za krótki aby walczyć z układami
marcio / 83.21.97.* / 2007-10-02 19:39
szkoda że tak pużno zorietowałeś się ze to popieperzony kraj!Ja walczyłe dwa lata i okazało się ze wydali mi dwie decyzje na budowę a cały bajzel SKO z Wojewodą rozwiązało.Ale i tak do dzisiaj nie mam odbioru bo Inspektor boi sie tknąć tą sprawę.
Krótko mówiąc potrzebny w Polsce jest drugi Piłsudski który rozwali połowę ustaw a urzędasów weżmie za pysk żeby zapoznali się dokładnie z drugą połową.
Sej funduje co raz nam nowe ustawy zamiast likwidować zbędne i ograniczające swobodę.Zachęcam do poczytania na co nam ustanowili normy!! w zasadzie na wszystko prucz smrodu jaki robią urzędnicy.
liza / 83.26.188.* / 2008-06-08 23:55
To nic ja chcę postawić budynek n.p. 8.50*9.00 m a kazali mi 9.50*10.00 gdybym się nie zgodziła to zamiast 1 roku czekałabym na warunki 2 lata .W sprawie elektryczności Urząd Regulacji i Energetyki twierdzi że mogę na działce mieć 2 linię zasilającą bo jest 2 właścicieli a Urząd Terenowy zmusza mnie do podłączenia światła z jednej linii i do tego na mój koszt przenieść istniejącą linę energetyczną .Czyli państwo w państwie
Zawiedziony do Marcio / 83.10.5.* / 2007-10-05 23:27
Mój e-mail standabrowski@wp.pl
To jest w tej chwili jeszcze następny problem z WSA w Gdańsku o skargę kasacyjną. Bajzel w tym kraju nawet z sądami - ale czekam na pewnego rodzaju rozstrzygnięcie.
AZ / 83.19.63.* / 2007-09-15 17:06
Byłem kompletnym durniem przestrzegając prawa i czekając w 2004 roku 10 miesięcy na wydanie pozwolenia na budowę przez szanownych urzędników !
W międzyczasie Polska wstąpiła do Unii i na samym VAT i gorączce z tym związanej straciłem kilkadziesiąt tysięcy złotych!!!
A trzeba było "olać" urzędników i budować !
Teraz prawie za darmo zalegalizować i po kłopocie.
Niech mi jeszcze raz kyoś powie , że należy przestrzegać prawa....
ofiara" prawa" / 83.14.14.* / 2008-01-28 23:29
a ja wybudowałem szałas w swoim lesie i nakazują mi go zawalić a o legalizacji nie ma też mowy
kwadracik1 / 2008-03-13 08:43
no to ja jestem w tej samej sytuacji kupiłem przydomową oczyszczalnie i dzisiaj przyjeżdża nadzór budowlany

a ja wybudowałem szałas w swoim lesie i nakazują mi go zawalić a o legalizacji nie ma
też mowy
magdagawrjolek / 83.7.90.* / 2008-11-11 21:30
ja zamieszkałam w domu gospodarczym ,przerobiłam go na mieszkalny ,a kochany sąsiad mnie oskarżył i mam okropne problemy ,bo to nadzór

Najnowsze wpisy